Droga Królów

Brandon Sanderson Wydawnictwo: Mag Cykl: Archiwum Burzowego Światła (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Way of Kings
Anna Studniarek-Więch
Mag
fantastyka i fantasy literatura amerykańska magia pojedynek fantasy walka o władzę wojna zabójca
The Way of Kings
Archiwum Burzowego Światła (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Anna Studniarek-Więch

Na półkach: , , , ,

Jedna z najlepszych książek fantasy, jakie czytałem w życiu. A sporo tego było, zaręczam.
Bardzo gorąco polecam. Nie wszystkim - tym, co nie lubią nieustannych scen bitewnych raczej nie przypadnie do gustu.

Jeden z najbarwniejszych światów fantasy i dopracowane nawet najdrobniejsze detale. Intrygujący system magii i brak błędów logicznych. Niejednowymiarowi bohaterowie i piekielnie dobre opisy bitew. Dla niektórych rozlazłość i nieco przydługie opisy otoczenia w tej książce mogą być problemem, dla innych to nie musi być wada. Ja daję 9/10 i zamawiam Słowa Światłości!

Sanderson tu, Sanderson tam. Przez ostatnie miesiące dosłownie mnie dręczył. Wszędzie słyszałam pochlebne opinie o jego książkach, wszyscy zachwalali, więc w końcu się skusiłam. Mówiąc szczerze, nie spodziewałam się takiego kloca - 1001 stron, to jednak dość pokaźna lektura. O dziwo jednak powieść mi się nie dłużyła, wręcz przeciwnie.

W książce śledzimy losy czwórki...

Książka bardzo ciekawa choć nierewelacyjna. Ogrom stron nie przytłacza a fabuła jest przyjemna do podążania. Jednak irytowały mnie zmiany postaci prowadzących. Szczególnie że dość szybko urzekła mnie jedna z nich i przechodzenie przez wątki innych było dla mnie męczące.
Dużym plusem jest dla mnie niezwykła wyrozumiałość jaką autor ma dla człowieczeństwa swoich bohaterów....

Książka od której trudno się oderwać

Wow - genialna historia, wielowątkowa, dziejąca się w różnych momentach czasowych. Te z przeszłości wyjaśniają nam bieżące wydarzenia - uwielbiam takie zagrania. Ogromnie się cieszę, że dzięki poleceniom użytkowników lubimyczytac.pl trafiłam na tę serię.

Droga Królów nie przyciągnęła mojej uwagi okładką. Nie skusił mnie do niej opis. Za Archiwum Burzowego Światła zabrałem się ze względu na... Wysoką ocenę na lubimyczytać ;)

Wcześniej nie miałem kontaktu z Sandersonem, a obszerność samej pierwszej części krzyczała wręcz do mnie bym dał sobie spokój. Całe szczęście nie posłuchałem tych krzyków! Droga Królów to najlepsza...

Z braku lepszego słowa napiszę, że książka jest rewelacyjna, chociaż nie oddaje w pełni uczuć po skończonej lekturze.

Do osiągnięcia momentu w którym mogłam podjąć się czytania tej obszernej pozycji, przygotowywałam się długo, ale i nie spiesznie. Zapoznałam się z uniwersum Cosmere z innych opowieści i mając obraz innych światów i większego konceptu niż tylko Roshar z ABŚ w końcu nadszedł czas na "Drogę Królów". Była to słuszna decyzja i ukłon w stronę naszego fandomu (drogakrolow.pl) za...

Większość książki mocne 9/10, ale przez świetny opis ostatniej bitwy daje 10, gdyż czytało się to z większymi emocjami niż ogląda się nie jeden film.

Dyskusje

10 515