Wieża koronna

Michael James Sullivan Wydawnictwo: Mag Cykl: Kroniki Riyrii (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Crown Tower
The Crown Tower
Kroniki Riyrii (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Małgorzata Szypuła

Właściwie jest to bardziej powieść przygodowa, niż fantastyka. Co prawda są wspomniane jakieś elfy, ale żadnego z nich nie spotykamy. Z elementów nadnaturalnych mamy chyba tylko wróżbiarskie zdolności Gwen. Odpowiada mi styl Sullivana - bardzo naturalny i potoczysty, dużo akcji i dialogów, żadnych rozwlekłych opisów. Początkowo myślałam, że wątek Gwen będzie mi...

Dwoje ludzi będących przeciwieństwami - trudno się między sobą dogadać, ale za to jaka efektywność :)

"Wieża Koronna" jest napisana lekkim, prostym językiem, fabuła nie jest zbyt skomplikowana czy odkrywcza, ale jak szybko wchodzi!

Powiem bez bicia, że wątek Gwen był o wiele ciekawszy niż "docieranie się" dwóch głównych bohaterów, których obu miałam ochotę wysmagać...

Bardzo przyjemne wprowadzenie do świata przygód Hadriana i Royce'a. Bohaterzy są jak ogień i woda, ich relacja, trudne początki są bardzo interesujące. Świetnie się czyta o ich przygodach, wydarzenia w książce pędzą i za szybko kończą, dobrze, że kolejnych tomów jest sporo, bo daje to nadzieję na kolejne mile spędzone popołudnia :) polecam!

Fajna książka, dobrze się ją czyta.

Fajna przyjemna książka, dobrze się to czyta. Cały czas coś się dzieje, nie ma nudy.

Seria została mi polecona, więc podszedłem z pewnymi oczekiwaniami. Niestety książka okazuje się odrobinę rozczarowująca.
Świat jak na razie raczej płytki - być może autor chce nas do niego wprowadzać stopniowo, bądź też jednak liczy, że przeczytamy najpierw poprzednią serię o Riyrii z późniejszymi wydarzeniami (wydaną jednak wcześniej). Sam wątek i sposób poznania się...

Bardzo mnie wciągnęła, ciekawa jestem kolejnej części.

Dobre wprowadzenie postaci do ciekawego świata, dużo akcji, przyjemnie się czyta.

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem i już mogę stwierdzić, że nie ostatnie.
Powieść ciekawa, wciągająca. Postacie mimo ich dużej ilości bardzo dobrze zarysowane i opisane. Każdy ma tutaj swoją odrębną historię która łączy się w jedno, ale nie jest to tak, że człowiek się w tym gubi.
Historia stworzona świetnie, końcówka książki jest chyba jedną z najlepszych...

Mega! Początek pięknej współpracy.

Dyskusje

• 2019