Królowie Wyldu

Nicholas Eames Wydawnictwo: Rebis Cykl: Saga [The Band] (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Kings of the Wyld
Data 1. wydania:
2017-02-21
Robert J. Szmidt
Rebis
debiut literacki fantasy książki fantasy literatura fantasy literatura kanadyjska magia nadprzyrodzona moc najemnik niebezpieczeństwo odwaga podstęp porwanie zaginięcie
Kings of the Wyld
Saga [The Band] (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Robert J. Szmidt

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Jak ratować córkę, to tylko z wiernymi kumplami

5 Link do recenzji

Po pierwszych 50 stronach czułem się trochę zawiedziony i oszukany. Ani to Abercrombie, ani Pratchett tym bardziej. Przynajmniej tak sugerowała zajawka. Spodziewałem się chyba czegoś w stylu Cohena Barbarzyńcy. Ale na szczęście im dalej tym lepiej. I humor wydawał się zabawniejszy i przygody bardziej mięsiste. Gdybym powiedział, że "Królowie Wyldu" to nic odkrywczego...

Czytadło. Niezłe czytadło dodam. Warto choć nie wywróci waszego świata do góry nogami.

Jak to nie znacie Sagi?
Przecież to legendarna grupa, z niesamowitymi dokonaniami i epickimi imprezami na koncie ;)

Cieszy mnie sposób w jaki została napisana.
Przyjemnie odświeżająca.
Humorystyczna.

Dobrze się czyta, da się polubić bohaterów i humor miejscami rozkłada na łopatki. Polecam.

Jak nie przepadam zbytnio za fantasy tak tutaj wsiąkłem. Znakomicie napisane. Uśmiech z twarzy nie schodził.

Grupa niegdyś słynnej sagi obecnie będącej na "emeryturze" ponownie łączy się aby uratować córkę jednego z członków.

Mnie książka nie zachwyciła, nie była może najgorszą, ale też daleko jej do bardzo dobrej literatury. Pierwsza połowa była po prostu nudna i przedzierałam się przez nią dosyć długo, druga część była już o wiele ciekawsza. Niestety nie wszystkie pomysły autora są dla mnie zrozumiałe, a wręcz są niespójne. Niemniej podobają mi się takie klimaty, dlatego też przeczytam tom 2.

Dlugo sie przymierzalem do czytania tej ksiazki. Niepotrzebnie sie wzbraniałem. Kiedy mysle o tej ksiazce to kojarzy mi sie "Muszkieterowie 20 lat pozniej" z duza dawka fantasy. Fajnie sie czytalo te powiesc, sporo humoru. Ciekawie zbudowany swiat z wieloma roznorodnymi mostrami, potworami.

Co byście zrobili, gdyby Wasza jedyna ukochana córka, potrzebowała pomocy? Ta, która poszła w Wasze ślady i od maleńkości ćwiczyła, by Wam dorównać? I gdy już dorosła stwierdziła, że sobie poradzi... a teraz potrzebuje Was, by przeżyć? Co byście zrobili, jeśli droga do niej wiodłaby przez matecznik najgorszych potworów świata, a miasto, w którym przebywa zostało otoczone...

Czytając „Królów Wyldu”, czułem się trochę, jakbym grał w takiego typowego komputerowego RPG-a, co w sumie jest całkiem zrozumiałe, bo podobno autor jest fanem gier. Jednak styl narracji z wirtualnej rozgrywki nie koniecznie pasuje do książki, gdyż akcja idzie do przodu po prostu za szybko. Nie jest to zła historia, choć jest w niej sporo minusów, takich jak to, że od...

Dyskusje

• 2019