Tropiciel

Małgorzata Lisińska Wydawnictwo: Genius Creations Cykl: TROPICIEL (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Genius Creations
krasnoludy magia humor
TROPICIEL (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
krasnoludy magia humor

Oparta na podobnym schemacie co Wiedźmin: znane z dzieciństwa bajki na dobranoc ubrane w nastoletnie ciuszki. No właśnie, o ile cykl Sapkowskiego jak najbardziej przemawia do dorosłych czytelnikach, tak tutaj grono odbiorców raczej zamyka się na licealistach. Za to dosadnego i dość sprośnego humoru nie brak, aczkolwiek oryginalności pomysłowości już niestety tak.

Bardzo przyjemna i zabawna książka. Czytało się szybko i z wielką radością. Książka jest idealna na poprawę humoru.
Polecam

Treść tak trochę wyrwana z kontekstu (może opowiadania naświetlą początki historii), ale dawno nie uśmiałam się tak przy książce. Polecam!

Zabawne czasami.

Ta pozycja naprawę mnie rozbawiła,

Zdumiała mnie duża ilość dobrych i bardzo dobrych ocen tej książki. Wynika z tego, że albo większość ludzi woli czytać byle co, albo ja mam wobec książek jakieś wygórowane oczekiwania. Przepraszam, że moja ocena jest tak niemerytoryczna, ale żal mi czasu, który spędziłem na czytaniu tej książki, więc nie chcę tracić go więcej rozpisując się nad nią.

Książka kupiona przez przypadek,zaproponowana przez Monikę właścicielkę księgarni.
Na początku byłem sceptyczny,bo średnio lubię zabawne fantasty.A tu proszę,bardzo .Bardzo mi się podobało.
I wcale nie było ( dla mnie ) aż ,takie zabawne.
Sodi czasem mówi ostro,to na plus.Ale są elfy,smok.Duża ilość magii.
Są zamki,lasy.Dla mnie dobre fantasty musi być mroczny...

Rewelacyjna seria, prześmieszne teksty, niesamowite kreacje bohaterów, klimatyczna bomba. Poprzez opowiadania o pojedynczych przygodach poznajemy historię wszystkich postaci, która nierozerwalnie łączy nawet pomniejszych bohaterów.
Są smoki.
Są elfy.
Są krasnoludy.
Są czarownice.
Są magowie.
Są trytony.
Są też i ludzie.
Czytane za jednym zamachem.

Polecam!!!

Zabawna, miejscami absurdalna. Po prostu warta polecenia.

Co się pierwsze rzuciło w oczy? Masa przekleństw od pierwszego rozdziału. Czy to źle? Sądzę, że nie. Język tutaj użyty "byłby" taki jak w normalnej rozmowie i takich sytuacjach. Nikt nie mówi jak uderzy się w mały palec o kant szafki "kurcze pieczone".
Postacie były barwne i dobrze opisane, jednak nie wiedziałem o niektórych z nich nic. Wiem, że oprócz tego tomu są...

• 2018
  • 2019