Cień gildii

Okładka książki Cień gildii Aleksandra Janusz
Okładka książki Cień gildii
Aleksandra Janusz Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Kroniki Rozdartego Świata (tom 3) fantasy, science fiction
Kroniki Rozdartego Świata (tom 3)
Nasza Księgarnia
2017-09-13
2017-09-13

Okładka książki Inne nieba Ewa Białołęcka, Krystyna Chodorowska, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
Inne nieba Ewa Białołęcka, Kry...
Okładka książki Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Krystyna Chodorowska, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Kry...
Okładka książki Fenix Antologia: Zajdel 2019 Ewa Białołęcka, Paweł Ciećwierz, Wojciech Gunia, Agnieszka Hałas, Marcin Jamiołkowski, Aleksandra Janusz, Marta Kładź-Kocot, Magdalena Kucenty, Marta Magdalena Lasik, Katarzyna Rogińska, Anna Sikorska, Marta Sobiecka, Dominika Węcławek
Fenix Antologi... Ewa Białołęcka, Paw...

książka ogólnie interesująca, ale zakończenie można samemu dopisać, bo została tak jakby urwana w pół zdania

Miała swoje momenty, ale przez większą część się wynudziłem. Poprzednie części wypadły jednak lepiej, dodatkowo historia się urywa i kontynuacja została anulowana już dawno temu, bo jakoś w 2018r.
Tak więc bardzo przeciętny tom, gdyby wiedział, że seria nie będzie miała kontynuacji, to pewnie bym ją w całości odpuścił.
Czy polecam? Ciężko powiedzieć, czytałem na pewno gorsze. Pierwsze 2 tomy to zamknięta historia, więc można ograniczyć się tylko do tych dwóch

Czy polecam? Ciężko powiedzieć, czytałem na pewno...

10/10 książka ale przoszę napisz następny tom

10/10 książka ale przoszę napisz następny tom

Swiaty uratowane wiec ruszamy do następnych - na odsiecz!

Swiaty uratowane wiec ruszamy do następnych - na odsiecz!

Nie lubię motywu sekretnej organizacji, która ma ludzi dosłownie wszędzie. Szczególnie jak udaje im się za każdym razem zrzucić winę na kogoś innego. Niezbyt dobrze do tego. Wolałabym by reszta wątków dostała więcej czasu, bo były dużo lepsze. Tym samym przykro mi, że wydawnictwo postanowiło nie wydawać czwartego tomu, bo bardzo bym chciała poznać rozwinięcie tych wątków.

Mimo tego iż to trzeci tom, to wciąż podziwiam nieinfantylny sposób opowieści!

Mimo tego iż to trzeci tom, to wciąż podziwiam nieinfantylny sposób opowieści!

Mam nadzieję na ciąg dalszy. Sprawnie napisana, spójna i wciągająca seria. Bardzo podobał mi się brak romansów z serii och i ach i żyć bez siebie nie mogą, podobało mi się naukowe podejście w stworzonym świecie do magii. Tylko co dalej?

Dobra robota zasługująca na 7. Niestety przez słabą sprzedaż nigdy nie zobaczymy następnego tomu i nigdy nie dowiemy się, jak zakończyła się historia.

Ta część mnie nie porwała, całą książkę czekałam, aż zacznie się coś dziać i tak dotrwałam do końca tego tomu

Poprzednia część naprawdę mi się podobała. Nie zawiodłam się też na tej książce jeśli chodzi o fabułę. Niesmak jednak pozostawiło zakończenie. Mam wrażenie, że ta część serii nie rozwiązała żadnych wątków z serii a tylko jeszcze bardziej wszystko pogmatwała. Mimo to bardzo dobrze czytało mi się tę książkę. Główny bohater usiłuje uciec fałszywym oskarżeniom i w międzyczasie wynajduje lekarstwo na główny wątek tej części czyli Sepię. Rozwija się też wątek romantyczny Kathryn i Artois. Nie jest on jednak głównym tematem utworu co jest dużym plusem ponieważ nie lubię kiedy fantastyka staje się romansem.
Zdecydowanie za mało występują inne postaci takie jak Meg czy Bernard. Trochę szkoda bo bardzo polubiłam bohaterów tej serii. Jednak tak jak napisałam wiele wątków zostało zaczętych ale niestety nie skończonych.
Myślę, że cała seria jest warta przeczytania.

• Audiobooki

Aleksandra Janusz Cień gildii Zobacz więcej