Epoka Wojny

Okładka książki Epoka Wojny Michael James Sullivan
Okładka książki Epoka Wojny
Michael James Sullivan Wydawnictwo: Mag Cykl: Legendy Pierwszego Imperium (tom 3) fantasy, science fiction
Legendy Pierwszego Imperium (tom 3)
Age of War
Mag
2023-10-27
2023-10-27
2018-03-07

Największym plusem tej książki są bohaterowie naprawdę umie pisać rozbudowanych bohaterów,którzy mają zarówno słobosci jak i mocne strony zwłaszcza suri. Jednak jest tu też kilka akcji bezsensownych, które pasują do narracji i super się je czyta ale widać że są głupie,nie będę się w nie zagłębiał bo spoilery. Co to będzie dalej w początku pierwszej wojny elfów i ludzi. Trochę mało przyjaźni Suri i Raidea
I poznanie tajemnicy Malkolna

W sumie to ja nie wiem, dlaczego czytam tą serię

W sumie to ja nie wiem, dlaczego czytam tą serię

Książka napisana całkiem fajnie, czyta się ją szybko, a akcja wciąga. Nie uważam, że jest to jakaś wyjątkowa pozycja którą trzeba przeczytać ale jeśli ktoś dotarł do tego tomu to się nie zawiedzie.
Przyznam, że część ”od Autora” mnie zaskoczyła bo myślałam, że historia na tym tomie się skończy ale chyba nie żałuję, że autor zdecydował się przedłużyć tę serię o kolejne 3 książki.

Najlepsza książka z całego cyklu.
Wreszcie połyskiem słowo za słowem, kartkę za kartką bo wiedziałem za za chwilę znów otrzymam dużą porcję magicznej walki i mocnych emocji. Prawdziwe fantasy.

Najlepsza książka z całego cyklu.

Jak na razie najlepsza książka z tej serii, ale czemu akurat raithe!? On był najlepszym bohaterem i będzie go brakowało w następnych tomach. Motyw przyjaźńi raithea i shuri był wzruszający ale trochę mało rozbudowany. Szczerze polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Co tu dużo mówić ten cykl jest dużo lepszy niż poprzednie cykle autora. Parę razy poleciała mi łezka;( Czekam z niecierpliwością na dalsze części tej historii.

Rozczarowanie. Elementy z poprzednich tomów które wówczas już irytowały teraz przybierają już formę nie do zaakceptowania.
Logika działań bohaterów wtłoczona na siłę aby pasowała pod fabułę, bezsensowne użycie magii, dramatycznie głupie elementy militarne no i do tego popsuci niektórzy bohaterowie.
Ciężko pisać bez spoilerów, ale jeśli jednym z kluczowych elementów zwrotu zdarzeń to wsadzenie kogoś kto nie umie jeździć konno na konia bez siodła w ciężkiej stalowej zbroi i puszczenie go w galop przez obóz wroga i 12h jazdę jest tragicznym pomysłem.
Magowie którzy w poprzednich tomach potrafili przesuwać góry, w tym nie umieją pokonać wroga poprzez usunięcie małego wzgórza pod stacjonującą armią. Zapominają jak stosować tarcze, które ponoć trenowali od dziecka a mają przecież kilkaset lat. Jednego dnia walczą korzystając z ataków na pojedyńczego wroga, a dopiero na drugi dzień przypominają sobie o atakach obszarowych.
A i w wojnach w nocy nie robi się nic, żadnych nocnych ataków, przygotowania niespodzianek itp.
Mimo tego że bohaterowie którzy w ciągu roku potrafili przejść z epoki kamiennej do stali i wymyślić pismo obrazkowe żeby nie przegrać potrzebują do tego podpowiedzi jasnowidza który mówi im wprost co mają robić żeby nie przegrać. A i smok, musi być jeszcze smok.
Ta książka to ciąg bezsensownych i nielogicznych zabiegów ratujący na siłę sens wydarzeń.

Ciężko pisać bez spoilerów, ale jeśli jednym z kluczowych elementów zwrotu...

Najlepsza jak do tej pory część cyklu. Pełno tu zwrotów akcji, ciekawych konceptów, a także odpowiedzi na pytania postawione przez 2 pierwsze tomy, a także zadające kolejne.

Może brak w tym cyklu skomplikowanych systemów magicznych, ale czyta się po prostu bosko.

Ciężko będzie czekać na kolejny tom. Nic tylko czytać.

Ciężko będzie czekać na kolejny tom. Nic tylko czytać.

Kolejna, doskonała część historii świata jaki znamy z Kronik Riyrii. Konflikt elfów z ludźmi nieuchronnie prowadzi do wojny, a w tle rodzą się bohaterowie i wypełniają przepowiednie.
Generalnie trzyma poziom poprzednich części, jest trzymająca w napięciu akcja, są niespodziewane zwroty... nic tylko czytać.

• Do kupienia

Dodaj cytat z książki Epoka Wojny