Zwycięski

Tłumaczenie: Robert J. Szmidt
Cykl: Zaginiona flota (tom 6) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
The Lost Fleet. Victorious
Casthaluth

Space opera, która jest klasą sama dla siebie Kapitan John „Black Jack” Geary, dar Żywego Światła Gwiazd dla Floty Sojuszu w ponad stuletniej wojnie z Syndykatem. Teraz Admirał Floty, rozdarty pomiędzy obawami polityków, a nadziejami żołnierzy. Gotowy by zmienić zasady galaktycznej rozgrywki. Gdzieś za planetarnymi układami Syndykatu czają się Obcy. Skryci w pajęczynie intryg i sekretów. Być...

Space opera, która jest klasą sama dla siebie

Gdzieś za planetarnymi układami Syndykatu czają się Obcy. Skryci w pajęczynie intryg i sekretów. Być może faktyczni sprawcy największej wojny w dziejach ludzkości. Nowa Flota Sojuszu rusza tam, skąd jeszcze niedawno wycofywały się eskadry Gear'ego – do serca imperium Syndykatu. Bo do Black Jacka oprócz asa potrzeba jeszcze figury.
Ale czy wróg mojego wroga może być moim sojusznikiem?

źródło opisu: www.fabrykaslow.com.pl

źródło okładki: www.fabrykaslow.com.pl

Fuzja | 2012-04-10

http://www.paradoks.net.pl/read/18540 | www.czytajzfantazja.blogspot.com

"Zaginiona flota" to seria powieści należących do gatunku space opera. Autorem aż sześciu tomów tego cyklu jest John Hemry wydający pod pseudonimem Jack Campbell. Seria ta jest uważana za jedną z najlepszych ze swojego gatunku. I warto przyznać, że słowa uznania skierowane w jej stronę są całkiem słuszne.

John „Black Jack” Geary jest już żywą legendą. Ten pierwszy z bohaterów wojny między Sojuszem a Syndykaterm został odnaleziony po stu latach w kapsule ratunkowej w stanie hibernacji. Kiedy dochodzi do siebie, przejmuje dowództwo nad flotą Sojuszu i próbuje przechylić szalę zwycięstwa na ich stronę. Wojna rozgrzewa na nowo, a na dodatek na horyzoncie pojawia się kolejne zagrożenie, które może stanowić nie lada wyzwanie nawet dla tak znakomitego stratega jak Geary. Bohater będzie musiał doprowadzić do zawieszenia broni z Syndykatem oraz spróbować znaleźć sposób na pokonanie obcych, o których informacji...

lolekanabolek | 2016-05-17
Na półkach: EBook, Przeczytane
Przeczytana: 17 maja 2016

To już bodajże 6 tom, wciągnęła mnie ta space opera

Marcin | 2014-03-07
Przeczytana: 07 marca 2014

Całkiem niezła seria space opery niestety trochę rozciągnięta sześć tomów to lekka przesada, nie poprawia to nawet dodanie obcych będących całkiem niezła zagrywką. Naprawdę opłaca się przeczytać jeżeli szukamy czegoś lekkiego.
Teraz zabieram się za następny tom poświęcony już wyłącznie walce z obcymi czyli "Przestrzeń zewnętrzna: Dreadnaught"

alien46 | 2015-11-03
Przeczytana: 01 listopada 2015

Seria zakończona!
Ciekawy pomysł na świat i głównego bohatera, dobra realizacja, czyta się przyjemnie i szybko.
Z drugiej strony seria zbyt rozciągnięta, spokojnie można by ją skrócić o połowę plus wątek romansowy momentami żenująco nieudolny.

Polecam osobom poszukującym czegoś lekkiego, przyjemnego aczkolwiek niezbyt ambitnego.

Jola | 2016-11-25
Przeczytana: 20 listopada 2016

W tym tomie poznajemy bliżej rasę Obcych, zwanych Enigmami. Prawdę mówiąc, Obcy powodowali we mnie większy dreszczyk emocji, gdy ich istnienie nie było jeszcze potwierdzone, a motywy znane. Dużo lepiej byłoby dla serii, gdyby Enigmowie dłużej stanowili tajemnicę, zagadkę do rozwiązania. Z tego powodu "Zwycięski" otrzymuje ode mnie jedną gwiazdkę mniej w porównaniu do poprzednich części.

Tomek | 2017-01-20
Przeczytana: 2016 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Opinia dotyczy pierwszych sześciu części cyklu "Zaginiona flota" (teraz jest już ich wydanych w Polsce 8, ale te wspomniane sześć można uznać za zamkniętą całość).
Każdej z części dałem taką samą ilość gwiazdek - 7. Oczywiście są tomy trochę lepsze i trochę gorsze, ale różnice nie są, przynajmniej dla mnie jakoś specjalnie znaczące.
7 gwiazdek to oczywista deklaracja, że książki się podobały i faktycznie tak jest. W kategorii czytadła SF sprawdziły się bardzo dobrze.
Całość fabuły sprowadza się do tego, że Flota Sojuszu, po wpadnięciu w pułapkę zastawioną przez Syndyków i poważnym laniu, ale ze zdobytym kluczem hipernetowym dającym możliwość szybkiego podróżowania między systemami gwiezdnymi przez tzw. wrota hipernetowe, próbuje wrócić do obszaru Kosmosu właśnie przez Sojusz kontrolowanego. Dowódcą floty zostaje odhibernowany po prawie 100 latach John "Black" Geary, który musi zmierzyć się z całą masą przeciwności - nowe taktyki prowadzenia bitew kosmicznych, dowódcy poszczególnych...

| 2012-08-24
Przeczytana: 28 czerwca 2012