Starship: Pirat

Tłumaczenie: Robert J. Szmidt
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Obca Krew". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Starship: Pirate
978-83-7574-147-6
starship, resnick, pirat
zbr

Trwa wojna pomiędzy Republiką i Federacją Teroni. Kapitan Wilson Cole ma na swoim koncie miliony ocalonych istnień i dziesiątki trafnych decyzji, które jednak ośmieszyły dowództwo Floty. Staje się kozłem ofiarnym i obiektem medialnej nagonki. Wraz z wierną załogą jako buntownik, ucieka na pokładzie „Teodora Roosevelta” poza granice Republiki. Tam, dokąd trafia toczy się bezpardonowa gra o...

Trwa wojna pomiędzy Republiką i Federacją Teroni.
Tam, dokąd trafia toczy się bezpardonowa gra o przetrwanie. Wybiera bezprawie, ale z jego kodeksem honorowym niełatwo być piratem. Po jego stronie stają: piękna i zabójczo niebezpieczna Walkiria oraz „obcy” mianujący się Dawidem Copperfieldem. Przeciwko niemu - pirat, postrach galaktycznych rubieży, zwany Rekinem Młotem.

Jale | 2015-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

Ciekawość omal nie zabiła kota, czyli prędzej rękę sobie utnę nim sięgnę po tom trzeci. 70 stron zastanawiania się nad tym, co robić jako pirat. 100 stron prób opchnięcia zrabowanych precjozów. 100 stron rozglądania się po galaktyce za utraconym statkiem pewnej piratki. 50 stron obławy. 50 stron aneksów. A wszystko – oczywiście prócz aneksów, z których ciekawe jest jedynie uszeregowanie płodów umysłu Resnicka wedle wewnętrznej chronologii – oparte na rozdętych do nieprzytomności dialogach, załatwiających wedle autora i psychologię postaci, i akcję, i intrygę za jednym zamachem. I to dialogach do bólu sztampowych, niby-dowcipnych i niby-ciętych. Ciągle ktoś komuś niechętnie przyznaje rację, zgadza się z argumentacją, zostaje przekonany, zastanawia się nad usłyszanymi słowami albo uznaje, że czyjeś słowa „brzmią nieźle”. Wszyscy są dla wszystkich ujmująco grzeczni, nikt nie podnosi głosu, najzagorzalsi wrogowie uprzejmie wymieniają uwagi przez komunikator, a do tego główny bohater...

Pablos | 2010-07-08

Drugi tom wydawanej przez Fabrykę Słów space opery Resnicka jest na szczęście o niebo lepszy od poprzedniego. Wszystko dzięki wprowadzeniu nowego bohatera... i wcale nie mam na myśli pięknej Walkirii, jest tak samo nudna jak Cole i ferajna. Chodzi o pasera, niejakiego Davida Copperfielda, który ogląda świat oczami fanatyka twórczości ziemskiego pisarza Karola Dickensa. Doprowadza to do wielu zabawnych, i co ważniejsze wreszcie dobrze przedstawionych sytuacji, a czytelnik nie zaznajomiony z twórczością klasyka natychmiast pragnie poprawić braki w znajomości literatury i poznać wszystkich wymienionych bohaterów Dickensa.

Magdalena | 2015-04-05
Przeczytana: 16 marca 2015

Kolejny świetny tom :) Kiedy piszę tę opinię jestem już po przeczytaniu okrętu flagowego i mogę powiedzieć, że naprawdę warto sięgnąć po te książki. Każdy z osobna czytałam do późnych godzin nocnych (lub porannych - zależnie od zmiany), żeby dowiedzieć się co się będzie działo. Historie przykuwają uwagę, problemy rozwinięte są w sposób inteligentny - tak jak wtrącenia humorystyczne.

Mamerkus | 2013-05-05
Przeczytana: 05 maja 2013

"Gwiezdny statek: Pirat" to drugi tom pięciotomowej sagi o przygodach oficera Winstona Cole'a i bandy jego ubogich na umyśle pomagierów. Nie wiem, gdzie miałem oczy, kiedy tak pochlebnie wypowiadałem się o pierwszej części cyklu, tj. "Gwiezdnym statku: Bunt". "Pirat" powiela i wyolbrzymia wszystkie negatywy jedynki. Już obrzydliwa i mająca się nijak do treści powieści okładka autorstwa nieocenionej Fabryki Słów stanowi ostrzeżenie, by nie sięgać po "Pirata". I tak - papierowi bohaterowie, pozorna epickość akcji (mająca wynikać z wielu lokalizacji rozrzuconych na przestrzeni lat świetlnych, w rzeczywistości sprowadzona do wiekopomnych dialogów w kameralnej scenerii statku kosmicznego, czy też różnych planetarnych spelun), nudna, nieciekawa fabuła. Winston Cole to największy geniusz wszechczasów, oczywiście niedoceniony przez zwierzchników, zmuszony do zajęcia się piracką wojaczką (dosłowna kalka renesansowej tradycji w scenerię kosmiczną), potrafi przewidzieć każdy ruch...

sveg | 2011-05-16
Przeczytana: marzec 2011

Po znakomitym Buncie, ta część mniej mi przypadła do gustu. Nie lubię piratów, więc po prostu nie spodobał mi się klimat tej książki. Takie rozczarowanie, ale pod koniec już jest ciekawie ;] Oczywiście tłumacz dał ciała co podkreślam za każdym razem wspominając o tej serii.

Mateusz Delikat | 2010-12-20

Prezentuje się lepiej od pierwszej części. Wszystko za sprawą Davida ;).

Moniura | 2016-11-03
Łukasz Mielech | 2016-10-07