Marsz ku gwiazdom

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński
Cykl: Imperium Człowieka (tom 3)
Wydawnictwo: ISA
March to the Stars
weber, ringo, macclintock, marsz

Książę Roger Ramius Sergei Alexander Chiang MacClintock ma za sobą naprawdę paskudny rok. Nie dość, że był rozpuszczonym, rozkapryszonym książątkiem, któremu nikt nie ufał i z którym nikt nie chciał mieć nic wspólnego... Nie dość, że został wysłany z bezsensowną misją dyplomatyczną czyli po prostu usunięty z drogi w obstawie marines, którzy go nienawidzili i nim pogardzali... Nie dość, że został uznany za martwego i uwięziony niemal na rok na piekielnej planecie, gdzie musiał wraz z tymi samymi marines przebijać się przez zastępy krwiożerczych bestii, morderczych tubylców i nieustanne deszcze, aby dotrzeć do jedynego kosmicznego portu... który okazał się być w rękach najgorszych wrogów Imperium... Jakby tego wszystkiego nie było dość, odkrył, że jego przeznaczeniem jest zostać księciem-wojownikiem; jego żołnierze także się o tym przekonali. Do tego księciem dręczonym poczuciem winy za śmierć blisko stu marines... śmierć będącą jedynie skutkiem niepotrzebnych politycznych rozgrywek. Ale ani Roger, ani jego marines, ani ich sprzymierzeńcy nie wiedzą, że bitwa o wydostanie się z Marduka to dopiero początek. A książę nieprędko będzie miał okazję rozmawiać z cesarzową swoją matką. Ale to nic. Bo galaktyka jeszcze nie wie, że niedługo dostanie świeży dowód prawdziwości znanego od dawna truizmu: Nie warto zaczynać z MacClintockiem. Okładka: miękka; Rok wydania: 2004;

źródło opisu: okładka

Julia Zagórska | 2011-05-24
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone od
Przeczytana: 29 kwietnia 2011

Wypowiadając się na temat całości cyklu: książki naprawdę porządne, czytało się z przyjemnością i zainteresowaniem, a zmiany w Rogerze zachodziły realistycznie. Julian był genialny jako postać irytująco-rozśmieszająca i z chęcią służyłabym z takim w wojsku ;]

Na pewno świetnie ukazane społeczności, ich rozwój i wpływ wysokorozwiniętej cywilizacji na zastane środowisko. Spektrum systemów politycznych i rozwiązań była świetnym urozmaiceniem, a realizm świata stał na wysokim poziomie. W końcu książka, gdzie planeta na którą się trafia ma swoją historię, przeszłość - ba! - nawet teraźniejszość, w którą wbijają się obcy.

Pochwalić trzeba opisy bitew, fabuła nie powalająca - ot, ważna, zadufana w sobie osoba, trafia wraz ze świtą przez przypadek na morderczą planetę i by się z niej wydostać, musi przejść z punktu A do punktu B, po drodze zmieniając swoje zachowanie i hartując, bo inaczej zginie. Niby nic, ale Weber i Ringo wywiązali się z zadania wzorowo :)

Morgoth | 2011-10-07
Przeczytana: 07 października 2011

Rzeźnia trwa. Z kompanii Bravo batalionu Brąz Osobistego Pułku Cesarskiego mało kto został żywy. Ale to dopiero początek...

Bystry | 2013-02-23

Chyba najlepsza książka SF jaka przeczytałem. Całą serię po prostu się łyka a nie czyta.

ULTOR | 2011-02-01
Przeczytana: 2009 rok