Autobiografia-wieczna młodość aneks do wszystkich pozostałych

Cykl: Autobiografia [Joanna Chmielewska] (tom 1-7)
Wydawnictwo: Vers
autobiografia
Ula

Może bym do dzisiejszego dnia tkwiła gdzieś tam nad Niceą, gdyby nie to, że napatoczył mi się w końcu jakiś samochód. Pobłogosławiłam automatyczne otwieranie okien. - Przepraszam, gdzie ja jestem?! - wrzasnęłam rozpaczliwie. - Ja chcę do Nicei, Promenade des Anglais! - Ciągle w dół! - odwrzasnęła mi na to osoba w samochodzie i w tym momencie rozjaśniło mi się wreszcie w umyśle. Dążyłam wszak nad samo morze. Gdzie ma się znajdować morze, do diabła, na dole czy w górze? Mogłam sama na to wpaść,...

źródło opisu: z okładki

Uzupełnienie poprzednich części „Autobiografii” – sprostowania, wyjaśnienia, dopowiedzenia. Dobrze się bawiłam.

Queequeg | 2014-04-15
Przeczytana: 01 lipca 2013

Super uzupełnienie dla wcześniejszych tomów autobiografii. Polecam

ira | 2015-02-11
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 11 lutego 2015

Pisane na doczepkę i to widać. Ale warto było, bo poglądy na wiele spraw miałam z p. Chmielewską zbieżne i miło się było tego dowiedzieć, a przytoczone słuchowisko o niebiosach to majstersztyk. :-)

Irena | 2013-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2013

Coraz mniej życiorysu, coraz więcej wstawek z książek, dużo psioczenia na administracje, i masę anegdotycznych zdarzeń.

Maura | 2018-09-01

Zaczęłam czytać książki pani Chmielewskiej ponad 25 lat temu. Każdą przypłaciłam łzami i śmiechem do wypęku. Autobiografia jest wisienką na torcie.

kaśka | 2011-10-12

Pani Joanno nigdy się pani nie zestarzeje. Wiecznie młoda

martolina | 2014-09-21
Przeczytana: 26 grudnia 2014

cieszę się że skończyłam, nie polecam

Danuta Antonowicz | 2011-04-02

Wszystkie książki tej autorki są świetne.

Małgorzata Petaś | 2012-08-07

Każdemu wolno kochać ...