Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu

Wydawnictwo: Świat Książki
978-83-247-0893-2
historyczna

Fenomen popularności "Szkła kontaktowego", nadawanego w TVN 24 pięć razy w tygodniu, nie podlega dyskusji. Na temat programu powstał o już kilka prac magisterskich, pękają w szwach internetowe fora sympatyków, fani urządzają zloty... Nic więc dziwnego, że przyszła pora, "by przed państwem odsłonić nasze, tak skrywane do tej pory, prawdziwe oblicza. Ktoś, kto nas zna tylko z anteny, może nas prz ecież postrzegać jako facetów nieskomplikowanych, o przyziemnych zainteresowaniach i skłonnościach do żartów i takiej ogólnej wesołk owatości. By nie powiedzieć głupkowatości. Tymczasem prawda jest zupełnie inna..."Grzegorz Miecugow i Tomasz Sianecki znają się od d wudziestu lat, a spotkali w radiowej Trójce. I "zbyt wiele ich łączyło". Czyli: "radio, harcerska przeszłość, piłkarska teraźniejszo ść i zamiłowanie do wieczornych rozmów Polaków (co się jednak nijak ma do harcerstwa)".

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

Wojciech Gołębiewski | 2016-10-31
Przeczytana: 31 października 2016

Autoreklama. Dwóch, skądinąd sympatycznych dziennikarzy, korzystając z popularności ich programu "Szkło kontaktowe", przybliżają dowcipnie swoje i kolegów z TV i Radio sylwetki, by podtrzymać sympatię czytelników – telewidzów.

WIKIPEDIA

Grzegorz Miecugow (ur. 22 listopada 1955 w Krakowie[1]) – polski dziennikarz, redaktor radiowej Trójki, wydawca i prezenter Wiadomości w TVP1, twórca i prezenter Faktów w TVN, prowadzący program Szkło kontaktowe w TVN24. Syn Brunona Miecugowa.
Tomasz Sianecki (ur. 9 grudnia 1960 w Warszawie[1]) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, reporter.
Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu – książka Grzegorza Miecugowa i Tomasza Sianeckiego wydana 17 października 2007 roku w Warszawie nakładem wydawnictwa Świat Książki.
Pomysł na napisanie książki narodził się po sukcesie programu telewizyjnego Szkło kontaktowe, emitowanego przez stację TVN24, którego gospodarzami są właśnie Miecugow i Sianecki.
Książka opisuje kulisy...

Jonasz | 2012-03-11
Przeczytana: 11 marca 2012

ani dobr, ani zla. A na nastepny raz blagam - wieksza czcionka drukowac. Co przydzinalu na papier nie dostali?

Adam | 2014-12-17
Na półkach: Mam na półce, Przeczytane
Przeczytana: 15 grudnia 2014

Książkę nabyłem drogą kupna ładnych parę lat temu na fali największej popularności serialu, jako jeden z ówczesnych "wykształciuchów" również o 22 śledzących "Szkło Kontaktowe". Po latach postanowiłem powrócić (a w zasadzie dokończyć) książkę. Przeczytanie jej z perspektywy czasu dało interesujący podgląd na ówczesne wydarzenia okołopolityczne, które to niektóre wtedy co najmniej z lekkim niepokojem śledziliśmy.
Autorzy z dużym dystansem opowiadają o kulisach programu, swoich doświadczeniach z mediami jak i o samych komentatorach. Dodatkowy ostatni rozdział dodaje pewną nostalgiczno-emocjonalno-ludzką nutę do całości - który choć napisany z większą powagą wpasowuje się w ogólną wizję Szkła, jej twórców i idei jakie za nimi stały.
Książka posiada dodatkowe materiały na płycie CD - dodatkowe "smaczne kąski" dla fanów :)

Nowik | 2014-05-15

Bardzo dobrze mi się czytało tę książka. Ma bardzo fajny klimat, najbardziej zaciekawił mnie temat ich pracy na MS w Niemczech w 2006 roku. Alfabet pod konieć książki też dość sympatyczny.
Książka bardzo fajna, do dziś mam autograf pana Grzegorza na początku książki ;)

Booka | 2010-03-20
Na półkach: 2010, Przeczytane

Bawiłam się nieźle, czytając tę książkę. Przede wszystkim dlatego, że bardzo lubię ten program. Reszta z pewnością nie będzie tym zainteresowana.

hir | 2012-03-27
Przeczytana: 27 marca 2010

Grzegorz Miecugow i T.Sianecki silili sie kilka lat zeby zredagowac i wydac ksiazke o pracy dziennikarzy w wolnej Polsce .
Sa zdjecia z lat 90tych , a we wszystkim mieni sie polityka.
Fajna pozycja ..

gagatek | 2013-09-27