Domek na prerii

Tłumaczenie: Anna Duszyńska
Cykl: Domek na Prerii (tom 3)
Wydawnictwo: Agencja KRIS
Little House on the Praire
Barbara

Z okładki: Oddajemy Wam do rąk pierwszą z cyklu książek Laury Ingalls Wilder, stanowiących od lat ukochaną lekturę dzieci amerykańskich, a ostatnio - po części znanego i w Polsce serialu telewizyjnego - także dzieci całego świata. "Domek na prerii" i dalsze tomy, opisujące przygody trzech małych dziewczynek, podróżujących z rodzicami po bezdrożach dziewiętnastowiecznej Ameryki w poszukiwaniu...

Z okładki:
Oddajemy Wam do rąk pierwszą z cyklu książek Laury Ingalls Wilder, stanowiących od lat ukochaną lekturę dzieci amerykańskich, a ostatnio - po części znanego i w Polsce serialu telewizyjnego - także dzieci całego świata. "Domek na prerii" i dalsze tomy, opisujące przygody trzech małych dziewczynek, podróżujących z rodzicami po bezdrożach dziewiętnastowiecznej Ameryki w poszukiwaniu nowego domu, to książki, które przywiodą Wam na myśl "Dzieci z Bullerbyn" A.Lindgren i wiele innych ulubionych przez Was historii. Tyle, że te nie są owocem fantazji autora, lecz najczystszą prawdą. Laura Ingalls Wilder rzeczywiście wyruszyła z rodzicami i dwiema siostrami w ogromną podróż przez lasy i prerie, spotkała prawdziwych Indian, przeżywała prawdziwe przygody i rzeczywiście spędziła całe dzieciństwo w zbudowanym z bali domku na prerii. Już wkrótce następny tom cyklu.

Justyna Antoniewicz | 2014-10-15

Moja ulubiona książka z dzieciństwa bardzo ciepła, super uwielbiam:)

Z cyklu: dziecięce sentymenty. Miło było znów poczytać "Domek na prerii", tym razem ze świadomością, że historia jest oparta na życiu autorki.

Nierealne wydają mi się czasy, kiedy można było zapakować na wóz cały swój dobytek, wyruszyć w dowolnym kierunku i osiedlić się w miejscu, które akurat przypadnie nam do gustu. Gdzie nam do czasów, kiedy dom można było wybudować własnymi rękami, umeblować własnymi rękami, jedzenie upolować lub zasiać. Polecam.

Noemi | 2013-01-19

Bardzo lubiłam tę książkę w podstawówce, aż w końcu oddałam ją koleżance, która zafascynowała się nią znacznie bardziej ode mnie. I nie wróciłam już do "Domku na prerii" nigdy, a klimat powieści obecnie napawa mnie obrzydzeniem. Typowe życie małego miasteczka przed epoką telewizji i Coca Coli, powieść obyczajowa bez większego przesłania.

Anna | 2011-02-05
Przeczytana: 2009 rok

Świetna. Ja czytałam w oryginale, co na pewno jest jeszcze lepsze. Zwłaszcza gdy można połaczyć przyjemne z pożytecznym - obcowanie z literaturą i naukę języka obcego :)
Gorąco polecam zarówno dzieciom jak i dorosłym!

Barbara | 2016-11-03
lavinka | 2016-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2016
Maria | 2016-07-07
Agata | 2016-03-11
100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.