Zaginiony książę

Tłumaczenie: Ewa Oświęcimska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielka Klasyka Literatury Angielskiej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Novus Orbis
The Lost Prince
83-85560-21-1
książę
Barbara

To przepiękna, wzruszająca historia niezwykłej przyjaźni dwójki chłopców, którzy przekonują się, że warto dążyć do szczęścia i spełnienia marzeń nawet w obliczu trudności i tego, co dotąd wydawało im się niemożliwe.

Frances Hodgson Burnett jest autorką jednej z moich najukochańszych książek z dzieciństwa jaką jest "Tajemniczy ogród". Z chęcią sięgnęłam po inne jej książki, jednak "Zaginiony książę" podobał mi się już dużo mniej. Historia biednego chłopca i jego kalekiego przyjaciela jest oczywiście pełna przygód i ponadczasowych prawd, jak to w bajkach dla dzieci bywa, brakuje jej jednak pewnej magii. Nie urzekła mnie opowieść o Samawii, Tajnym Stowarzyszeniu i zaginionym księciu. Wróciłam do niej dopiero po latach, jako dziecko nie przeczytałam jej ponownie ani razu.

Maria | 2015-04-03

Jak wszystkie książki autorki powieść bardzo mi się podobała. Gdy wróciłam do niej po latach może wydała mi się trochę zbyt nierealna i pompatyczna, ale i tak to jedna z najpiękniejszych książek mojego dzieciństwa.

nugatowa | 2014-03-28

Wspaniała książka z moich szczenięcych lat.

| 2012-03-22

Męcząca i średnio ciekawa.

asia1 | 2011-12-31

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fajna

Koralina | 2016-11-08