Przez ciebie, Drabie!

Wydawnictwo: Siedmioróg
978-83-1007-564-2
Wiola-M

Pies to nie tylko wielka odpowiedzialność I codzienne spacery. Dla Dzidzi dog Drab był najbliższą sercu istotą, a jego wierne ślepia codziennie wyrażały całkowite oddanie i miłość. Aż do dnia, w którym zaginął. Zrozpaczona Dzidzia po gorączkowych poszukiwaniach odnajduje nie tylko ukochane zwierz ... ko ukochane zwierzę, ale także sprawdzonych przyjaciół i... nową mamę.

Przecudna, ciepła i wyjątkowa historia pięknego pieska mądrego, oddanego bezgranicznie całą swą miłością, oddaniem do swojej właścicielki, która bardzo go kocha i przywiązana jest do swojego czworonoga.
Pewnego razu Drab zaginął, dla Dzidzi to ukochane zwierzę, chce go odnaleźć dowiedzieć się gdzie może być.
Pies to ogromna odpowiedzialność trzeba być odpowiedzialnym, opiekować się cały czas nim, wyprowadzać na spacery i karmić.
Pies ma też uczucia, pokazuje bardzo i czuje, bardzo chce czuć się kochane przez swojego właściciela.
Historia wzruszyła mnie do głębi, pełna uczuć, ciepła i zaskakująca.
Postać Alicji szczególnie mi się spodobała, barwna, wspaniała jest, jak i Dzidzi również śledziłam z zainteresowaniem przygody dwóch bohaterek, zaciekawiły mnie i zakończenie skończyło się szczęśliwie .
Bardzo mnie zachwyciła ta książka jestem zachwycona odprężyła mnie i zrelaksowała wspaniale.

Karola18 | 2014-10-17
Przeczytana: 17 października 2014

Nie wiem co mam napisać o tej książce. Dobrze się ją czytało ale mam taki wewnętrzny niedosyt spowodowany zbyt "słodkim" zakończeniem.
Dzidzia, a dokładnie Wacława, jak każda dziewczyna w tym wieku ma swoje problemy. Nie dogaduje się z macochą, ma dwóje z geografii i grozi jej nie przejście do kolejnej klasy oraz nie może znaleźć prawdziwej przyjaciółki. Zdaje jej się, że rozumie ją tylko Drab, czteroletni dog.

I na tym opis można zakończyć opis bo jeżeli chciałabym pisać dalej to musiałabym zdradzić parę rzeczy.
Na początku ta książka przypominała mi " Jezioro osobliwości" Krystyny Siesickiej ale z każdą kolejną stroną widziałam coraz mniej wspólnych cech. Książka nie należy do złych. Gdyby zakończenie i charakter głównej bohaterki trochę zostały zmienione mogłabym z czystym sumieniem dać dziesięć gwiazdek.

beataj | 2014-04-13
Przeczytana: 1982 rok

Czytałam jako nastolatka i miło wspominam

kocham_cie | 2015-02-16
Na półkach: Dawno temu, Przeczytane
Przeczytana: 1999 rok

Czytałam jako nastolatka. Uwielbiałam te książki :)

Onilom | 2013-10-30

Bardzo ciepła książka.