Mały farmer

Cykl: Domek na Prerii (tom 2)
Wydawnictwo: Kris
Farmer Boy
Cathhhy

Powieść z elementami biograficznymi. Stanowi drugi tom cyklu Domek, choć w Polsce wydana została jako piąta (czwarta przez Agencję Kris). Opisuje jeden rok z dzieciństwa przyszłego męża Laury - Almanza. Akcja utworu rozgrywa się w latach 1866-67 w pobliżu miast Malone i Burke w stanie Nowy Jork. Almanzo ma dziewięć lat. Ciężko pracuje na farmie, pomagając rodzicom, chodzi też do szkoły i marzy...

Akcja utworu rozgrywa się w latach 1866-67 w pobliżu miast Malone i Burke w stanie Nowy Jork. Almanzo ma dziewięć lat. Ciężko pracuje na farmie, pomagając rodzicom, chodzi też do szkoły i marzy o własnym koniu. Oprócz Almanza, czytelnik poznaje też jego rodziców - Jamesa i Angelinę - oraz rodzeństwo - Royala, Elizę Jane i Alice.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82y_farmer

Piotr Chit | 2014-07-06