Dawno, dawno temu

Once on a time
978-83-10-11415-0
milne, baśń, Euralia, Barodia
yokopoko

Gdyby Król Euralii nie udał się na wojnę wypowiedzianą Królowi Barodii (poszło, jak to zwykle bywa, o drobnostkę), rządów w królestwie nie przejęłaby na ten czas Księżniczka Hiacynta, a piękna, choć (również, jak to zwykle bywa) przebiegła i podstępna, Hrabina Bellafryga nie wykazałaby się swoimi zdolnościami (oj, nie brak jej talentów). Tak więc nikt nie zostałby zamieniony w zwierzę i nie objadałby się nenufarami, nie doszłoby do spisku, niczyje wąsy nie zawisłyby na maszcie i nie byłoby też (a jakże!) romantycznej miłości. Krótko mówiąc, nie doszłoby do paru komicznych pomyłek, a tym samym nie mielibyśmy okazji przeżyć wraz z bohaterami tylu zaskakujących i pełnych humoru sytuacji. O tym, czy (jak to w bajkach) wszystko dobrze się kończy, niech Czytelnik przekona się sam. Na pewno nie pożałuje!

Barbara | 2011-03-25
Przeczytana: 07 lipca 2011

Nie przypuszczałam, że autor melancholijnego "Kubusia Puchatka" stworzył tak niesamowicie zabawną, ironiczną powieść, jaką niewątpliwie jest "Dawno, dawno temu...". Kupiłam tę książkę z myślą o córce, a czytając ją miałam pewnie więcej rozrywki niż ona sama.
Fabuła z początku może okazywać się nieco oklepana, bo są królowie walczący na wojnie, jest księżniczka i zazdrosna o nią, spiskująca baronowa oraz piękny książę próbujący zdobyć serce ukochanej. Wszystko jednak jest napisana zupełnie nieoczekiwanym u Milne stylem, że co strona - człowiek bywa zadziwiony. I potwornie "uchachany". Ta powieść to naprawdę wspaniała rozrywka.
Polecam!

Gabryśka | 2016-09-17
Przeczytana: 09 czerwca 2016

Zabawna powieść, a raczej baśń dla dzieci. Doskonale pamiętam, jak byłam mała i znalazłam ją u babci. Zachwyciły mnie wtedy piękne kolorowe obrazki. Kilka lat po tym, wciąż oczarowana ilustracjami, postanowiłam przeczytać także treść. Bardzo zabawna i wesoła historyjka, wbrew pozorom nie jest do bólu przewidywalna, a ja nawet przez jedną stronę nie pomyślałam, że jest nieciekawa.

Ramon | 2013-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Lekka, dość zabawna historia opowiedziana w kronikarskim stylu. Zupełnie inaczej, niż Kubuś Puchatek. Myślę, że zarówno dla chłopców (przygody, śmieszna wojna królestw), jak i dziewczynek (pod koniec dwa wesela).

ROB | 2017-01-26

powieść w formacie baśni przygodowej z dużo dozą humoru jakbym miał z czymś porównać to pierścień i róża byłaby najbliżej

Pamiętam jak to czytałam i po prostu to była męka.

książek: 2069
Annam | 2017-12-16