POPR-ańcy. Polowanie na wandali

Labreto
2024-04-25
2024-04-25

2049

Książka „POPR-ańcy. Polowanie na wandali” Anny Sakowicz zabiera nas juz do piątego cyklu tomu w zwierzętach, które przeżywają przygody, uczą i bawią nie tylko dzieci.
Przechadza do Doliny Chochołowskiej nie zapowiadała aż tak wielu przygód, a przede wszystkim wandali, których tropem podążają nasi dzielni bohaterowie Chaty pod Wierchami.
Jeżeli nie znacie tych fantastycznych bohaterów to czas najwyższy rozpocząć przygodę od pierwszego tomu, aby więc względne pojęcie jak to wszystko się zazębia i łączy w całość.
Gorąco polecam.
Jeżeli kiedyś zostanie wydana w wersji papierowej to zagości w mojej prywatnej biblioteczce.

Jeżeli nie znacie tych...

Czy to koniec historii?
POPR-ańcy to moja ukochana seria słuchowisk autorstwa Anny Sakowicz. A dziś premierę ma piąty tom o tytule „Polowanie na wandali” jest to ostatni (?) tom serii. Bo każda historia kiedyś musi się skończyć prawda (?).
Ale zacznijmy od początku, jakie przygody ze szczeniakami, Gambitem i Scurem czekają na nas tym razem. Jedno jest pewne nie ma nudy zaczynamy wielkim strajkiem,by później wyruszyć na wycieczkę, która kończy się ucieczką, pościgiem. Mnie to kupuje. Jak jeszcze do tego mamy powrót ulubionych bohaterów (bo ja jestem totalnie team Agrest). Trzeba pamiętać, że każdy tom stanowi połączenie z poprzednim, więc najpierw trzeba poznać wcześniejsze, by zrozumieć o co chodzi w tej całej historii. Jednak uwierzcie mi jak zaczniecie pierwszy, to kolejne od razu będziecie chcieli odsłuchać.
Jest to genialna propozycja dla dzieci, ale również dla dorosłych. Myślę, że może umilić podróż samochodem albo wieczór tuż przed spaniem.
Trzeba pamiętać, że książka ma w sobie walory edukacyjne jak na przykład zachowanie i bezpieczeństwo w górach. Gambit, jak zawsze na koniec przypomina najważniejsze rzeczy, o których trzeba pamiętać przed wyprawą.
Mnie POPR-ańcy skradli serce już przy premierze pierwszego tomu, więc wiedziałam, że będę chciała poznać każdą część i muszę powiedzieć, że łezka w oku się zakręciła, kiedy upływały ostatnie sekundy słuchowiska. Ja jestem zachwycona treścią i realizacją, bo to po prostu chce się słuchać. Jak jeszcze nie znacie tej szalonej bandy, na którą oko miał zawsze pies górski ratownik po latach służby i bezzębny szczur to myślę, że czas to nadrobić. Nie zawiedzie cię się.

Czy to koniec historii?

Piąta część genialnej serii Ani Sakowicz o nieustraszonej drużynie przesympatycznych zwierzaków obiecuje dużo emocji, przygodę i oczywiście obfitą dawkę śmiechu. Jest to fantastyczna opowieść o górach, która bawi i uczy jednocześnie. Nie sposób oprzeć się jej urokowi. Miałam przyjemność posłuchać Audiobooka i jestem nim zachwycona. Lektorzy zrobili kawał dobrej roboty i fenomenalnie wcielili się w zwierzęcych bohaterów.

Tym razem mieszkańcy Chaty pod Wierchami wraz z przyjaciółmi wybierają się na spacer aż do Doliny Chochołowskiej. W trakcie wędrówki ekipa
POPR -ańców i ich opiekunowie natrafiają na ślady wandali, którzy nic sobie nie robią z piękna otaczającej ich przyrody. Szczeniaki na czele z Gambitem postanawiają wytropić złoczyńców! Rozpoczyna się polowanie na wandali! Przed drużyną trudna i niebezpieczna misja!

Szalona ekipa z Chaty pod Wierchami bawi, uczy i rozczula. Dostarcza też emocji i odrobiny dreszczyku. W książce znajdziecie wiele walorów edukacyjnych, które pokażą dziecku, jak należy zachowywać się w górach, na co uważać, by uniknąć niebezpieczeństw. Dzieci dowiedzą się również o tym, że nie wolno zaśmiecać szlaków, lasów a tym samym niszczyć przyrody. Podhalańska ekipa nie ma sobie równych. To dzięki niej można przyswoić sobie wiedzę o górach, poznać ich mieszkańców i numery alarmowe. Choć książka jest krótka, to nie brakuje w niej wartościowych treści, które pomogą dzieciom zrozumieć świat.

Prosty i przystępny język, cudowni bohaterowie, śmieszne sytuacje i doskonały humor sprawią, że nie tylko dzieci pokochają tę książkę, ale również ich opiekunowie. Wspólne czytanie to doskonała forma rozrywki, która sprawi przyjemność całej rodzinie.

Czytajcie, słuchajcie, dobra zabawa gwarantowana!

W chatce pod Wierchami nigdy nie ma nudy. Dziś psia część stada wyrusza z człowiekami na spacer do Doliny Chochołowskiej. Scul jest niezwykle niezadowolony, że on nie może iść razem z przyjaciółmi. To spory kawałek pieszej wędrówki podczas której szczeniaki będą zaprawiać się w chodzeniu na smyczy, ćwiczyć kondycję na dłuższych dystansach i oswajać się z górskimi szlakami.

Wszystko byłoby pięknie, gdyby na swojej trasie nie dostrzegli działalności wandali. Napisy wyryte w pniu drzewa, pomazany farbą głaz, a nawet zamalowana ściana schroniska. To oburzające, żeby tak się zachowywać w parku narodowym. Poddenerwowane są nie tylko czworonogi, ale także ludzie. Gambit i ekipa piesków nie mogą tak tego zostawić, tym bardziej, że poczuli zapach złoczyńców już na szlaku. Po drodze znajduje ich nawet Scul, który przy pomocy Agresta zdołał ich dogonić i teraz marzy o sprawiedliwości. Zwierzęta wyruszają na pościg.

Jednak starcie z ludźmi to nie przelewki. Gambit zostaje ranny, Scul mdleje, a pieski gonią za uciekającymi wandalami. Czy to bezpieczne? Czy i im nie przydarzy się coś złego?

Anna Sakowicz po raz kolejny serwuje nam niezwykle wciągającą i emocjonującą opowieść pełną empatii do zwierząt, miłości do gór i poszanowania przyrody. Poza ciekawą i dynamiczną fabułą mamy tu wartościowe treści, które uczą właściwego zachowania czy pokazują godne naśladowania wzorce.

Zdecydowanie muszę zwrócić waszą uwagę na audiobooka. Podobnie jak poprzednie części, nagrany jest w formie słuchowiska. Tekst czytany jest z podziałem na role, a w tle ciągle słychać otaczające bohaterów odgłosy. Spodoba się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym, więc świetnie się sprawdzi np. podczas rodzinnej podróży autem.

Polecam serdecznie, to wciągająca, lekka ale i wartościowa książka.

To już 5 część o przygodach POPR-u spod samiuśkich Tater. Tęskniłam za nimi, a szczególnie za moimi dwoma ulubieńcami Sculem i Agrestem lol...

Ten tom chwycił mnie mocno za serce, płakałam przyznaję się. Zaczyna się głośno, bo do Chaty pod Wierchami przyjeżdża kolega Michała, dwie kobiety o złotym sercu a sam Michał... wyjeżdża do jakieś partnerki. Niestety słodką atmosferę przerywa atak wandali na ścieżce górskiej i ścianie schroniska.

Złapanie rozrabiaków staje się priorytetowym zadaniem POPR-ańców. Jaki będzie finał? Czy ktoś ucierpi a psia paczka pozostanie razem?

Niesamowicie piękna opowieść dla dużych i małych. Opowiada o wierze we własne możliwości, poświęceniu dla sprawy, odwadze i przeznaczeniu, które czeka za rogiem. I elo ziom, pojawia się znów mój ziomek Agrest. Kolo nie ma spiny, gdy misiu zapodaje rytm.

Bawiłam się świetnie. Bylam pewna, że to już ostatnia część, ale pani Anna pokazała, że koniec jest nowym początkiem. Jakbym miała polecić Wam jedną książkę pełna wartościowego przesłania to byłby ten tytuł.

"Tajemnica Doliny Chochołowskiej" to niezwykła podróż przez świat przygód i emocji, którą autor serii POPR-ańcy zaserwował czytelnikom. Gdy mieszkańcy Chaty pod Wierchami wyruszają na spokojny spacer, nie spodziewają się, że natrafią na ślady wandali, niszczących piękno otaczającej natury.

Wprowadzając czytelnika w wir wydarzeń, autor oferuje prawdziwe rollercoaster emocji, od zmartwienia i strachu, aż po wzruszenie, ponieważ każda przygoda musi mieć swoje zakończenie. Szczeniaki i ich opiekunowie postanawiają działać, wyruszając na trop sprawców, a konfrontacja z nimi okazuje się być niebezpieczna.

Co więcej, użyte w książce słownictwo idealnie oddaje dzisiejsze czasy, dodając opowieści jeszcze większego blasku i atrakcyjności. To nie tylko fascynująca historia, lecz także ważne przesłanie o wartościach, przyjaźni oraz ochronie środowiska.

Gorąco polecam tę książkę każdemu, niezależnie od wieku, ponieważ zachwyci zarówno młodszych, jak i starszych czytelników swoim bogactwem treści i emocji. Czytelnik nie tylko zanurzy się w świetnie opowiedzianej historii, ale także odnajdzie w niej refleksje nad współczesnymi problemami społecznymi oraz wartością dbałości o naturę.

Jednak jest jeden minus... Chce więcej!!

PREMIERA
25.04.2024

#polkaAntosia

"– Obyś nie wypowiedział tego w złą godzinę. Przygoda zawsze oznacza kłopoty, a ja muszę dbać o swoją reputację."

Ostatnio już się chwaliłam, że spędziłam miło czas z tym audiobookiem podczas wieczornego spaceru. Było wyśmienicie! Ale przecież wiadomo, że z POPR-ańcami nie ma nudy. Wiecie o tym, prawda?

Dzieje się wiele...
Oda znowu ma spotkanie z behawiorystką, do Michała i Emilki przyjeżdża w odwiedziny Robert - najlepszy przyjaciel Michała. Psiaki mają możliwość wycieczki i właśnie wtedy wpadają na trop wandali. Oczywiście nie zabraknie przygód, o których nie opowiem, żeby nie psuć Wam zabawy, ale możecie mi wierzyć, że jest to jedna z lepszych części, a trochę już wiem, bo za sobą mam pięć.

Mam nadzieję, że jeśli jeszcze nie znacie Ody, Scula czy Gambita, to nie będziecie za długo zwlekać. Zdradzę Wam w sekrecie, że dzieci też się doskonale bawią przy ich przygodach.

Dostępna jest na legimi jako e-book i audiobook, który czytają wspaniali @ewaabart, @ankaryzlak, @mxn_oficjalnie, @filipowiczleszek.

PREMIERA
25.04.2024