Mania czy Ania

Wydawnictwo: Jung-Off-Ska
Das doppelte Lottchen
Róża_Bzowa

Letnie kolonie, tłum dzieci, a wśród nich Ania i Mania. Dwie obce sobie dziewczynki, podobne do siebie jak dwie krople wody. Jak to możliwe? Nikt tego nie wie. Na początku nic nie zapowiada przyjaźni, ale szybko okazuje się, że łączy je znacznie więcej, niż myślą. Wówczas wpadają na szalony pomysł. Jeżeli plan się powiedzie, ich życie całkowicie się zmieni, już na zawsze... Ilustrowała Joanna...

Ilustrowała Joanna Rusinek.

źródło opisu: Jung-off-ska, 2016

źródło okładki: Jung-off-ska

AnnaSikorska | 2016-12-17

Wydawnictwo Jung-Off-Ska: Książka + audiobook

Czasami najdziwniejsze i najbardziej nieprawdopodobne rzeczy dzieją się w niepozornych miejscach: szkołach i domach kolonijnych. Im mniej zaskakujące miejsce tym ciekawsze mogą okazać się przygody ich mieszkańców. Erlich Kästner zabiera swoich młodych czytelników do Zdrojowej Góry nad Górskim Potokiem, miejscowości nikomu nieznanej, ale słynącej z kolonii. Jak wygląda takie niepozorne miejsce? „Domy kolonijne podobne są do siebie jak bochenki chleba albo jak dzikie fiołki. Kto zna jeden – zna wszystkie”. Z tego powodu nieznajomość miejscowości, do której niemiecki pisarz zabiera swoich młodych czytelników nikomu nie powinna nikomu przeszkadzać.
Pewnego dna do grupki dziewcząt będących tu na koloniach przyjeżdża kolejna wycieczka. Tym razem z Monachium. Wszystkie bohaterki są żwawe, roześmiane, cieszą się na odpoczynek po roku ciężkiej pracy. Tylko jedna jest nieco inna: wychodzi ostatnia, a do tego przykuwa wyglądem przykuwa uwagę...

Joanna Hacz | 2017-02-21

Bardzo ciekawa książka dla dzieci. Przypomina trochę film pt. "Nie wierzcie bliźniaczkom" z Lindsay Lohan w roli głównej. Polecam serdecznie ;)

BeataP | 2016-04-27

Rewelacyjna książka dla dzieci.
POLECAM

Vemona | 2017-11-03

Jedna z ulubionych książek mojego dzieciństwa - historia rozdzielonych wkrótce po urodzeniu bliźniaczek, które spotykają się po latach i po rozmaitych wesołych perypetiach scalają na nowo rodzinę.

Madi | 2013-07-02
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo

Książka z mojego dzieciństwa-jedna z ulubionych.
Pamiętam,że po przeczytaniu marzyłam żeby spotkać też taką siostrę.

Luna | 2015-09-15
Przeczytana: 15 września 2015

Powieść opowiada o 2 siostrach bliźniaczkach: Mani i Ani. Dziewczynki spotkały się na wakacjach;) Wcześniej się nie znały, ponieważ Ania mieszkała we Wiedniu z tatą a Mania w Monachium z mamą. Siostry chciały poznać drugie z rodziców, więc zamieniły się rolami: Ania jako Mania pojechała do Monachium a Mania jako Ania do Wiednia ;)Na końcu rodzice dziewczynek ponownie biorą ślub!!!!! <3 Gorąco polecam wszystkim, który chcą przeczytać bez względu na wiek!!!!

Abee | 2015-02-20
Przeczytana: 10 kwietnia 2007

Po latach lektura odświeżona dzięki świetnej interpretacji Sławomiry Łozińskiej. Mądra książka i dobrze wydana.

Efemeryda | 2018-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2018

Książeczka z dzieciństwa. Lubiona, wielokrotnie przeczytana. Film w różnych wersjach też obejrzany. Mimo, że to kolejna wersja dziewczyny i chłopaka albo księcia i żebraka:)

Anka | 2011-02-25
Przeczytana: 2011 rok

Piękna książka.

Juta | 2011-07-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Mam ją do dziś. Stare wydanie. Pożółkłe strony. Nawet widokówkę z wakacji w środku znalazłam, a na niej pozdrowienia z obozu wypisane kulfoniastymi literkami, ale ta książka to nie tylko sentyment. To również fajna rozrywka, ciekawa przygoda dla małych dziewczynek zaczynających dopiero swoją drogę z wyobraźnią literacką.