Domek na prerii

Laura Ingalls Wilder Wydawnictwo: Agencja KRIS Cykl: Domek na Prerii (tom 2) literatura dziecięca
Little House on the Praire
literatura dziecięca
1992-10-01
Anna Duszyńska
domek na prerii Laura Ingalls Dziki Zachód Indianie kowboj

Piękna historia, niesamowite, że prawdziwa. Dla dzieci magiczna, do słuchania z otwartą buzią. Aż ma się ochotę spakować wóz i jechać w prerię... :) Jaka szkoda, że nie ma nowych wydań, tak trudno dostać.

Zawsze mnie troszkę dziwiło że Domek na prerii jest polecany jako książka wyłącznie dla dzieci. Myślę, że także dorośli powinni ją czytać, ponieważ tylko z dorosłego punktu widzenia widzimy w tej książce więcej. Cała seria przedstawia życie Laury Ingalls Wilder, jej rodziny, przyjaciół a także rodziny jej męża Almanza.

Te książki są tylko pozornie pogodne. Za prostymi...

Na półkach: , , , ,

Z cyklu: dziecięce sentymenty. Miło było znów poczytać "Domek na prerii", tym razem ze świadomością, że historia jest oparta na życiu autorki.

Nierealne wydają mi się czasy, kiedy można było zapakować na wóz cały swój dobytek, wyruszyć w dowolnym kierunku i osiedlić się w miejscu, które akurat przypadnie nam do gustu. Gdzie nam do czasów, kiedy dom można było wybudować...

Moja ulubiona książka z dzieciństwa bardzo ciepła, super uwielbiam:)

Bardzo lubiłam tę książkę w podstawówce, aż w końcu oddałam ją koleżance, która zafascynowała się nią znacznie bardziej ode mnie. I nie wróciłam już do "Domku na prerii" nigdy, a klimat powieści obecnie napawa mnie obrzydzeniem. Typowe życie małego miasteczka przed epoką telewizji i Coca Coli, powieść obyczajowa bez większego przesłania.

Świetna. Ja czytałam w oryginale, co na pewno jest jeszcze lepsze. Zwłaszcza gdy można połaczyć przyjemne z pożytecznym - obcowanie z literaturą i naukę języka obcego :)
Gorąco polecam zarówno dzieciom jak i dorosłym!

• Chcę w prezencie
  • Literatura amerykańska
  • 100 książek Amazon
  • Wspomnienia z dzieciństwa
  • Biblioteka
  • Literatura dla dzieci i młodzieży
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Domek na prerii