Betoniarka 
facebook.com/statekglupcow, https://statekglupcow.pl
Magisterka napisana z Kinga, obsesyjna maniaczka Pratchetta, kociara. W domu nie mam już miejsca na książki. ;)
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 23 książki, ostatnio widziana 11 godzin temu
Teraz czytam
 • Alicja w Krainie Czarów
  Alicja w Krainie Czarów
  Autor:
  Niezapomniana, klasyczna powieść na pograniczu snu i jawy. Magiczna podróż małej dziewczynki do fantastycznej krainy, w której wszystko może się zdarzyć. Tę powieść Lewisa Carrolla, wybitnego matemat...
  czytelników: 14632 | opinie: 403 | ocena: 7,23 (7521 głosów) | inne wydania: 50
 • Ania z Avonlea
  Ania z Avonlea
  Autor:
  Nowe przeżycia i przygody uroczej rudowłosej Ani Shirley, bohaterki bestsellerowej ,,Ani z Zielonego Wzgórza''. Życie się zmienia, nabiera nowych barw i odcieni. Ania rezygnuje z wyjazdu na uniw...
  czytelników: 22903 | opinie: 420 | ocena: 7,27 (13166 głosów) | inne wydania: 30
 • Czarnoksiężnik z krainy Oz
  Czarnoksiężnik z krainy Oz
  Autor:
  „Czarnoksiężnik z krainy Oz” to niezapomniana przygoda dwunastoletniej Dorotki, która za sprawą potężnego tornada trafia do magicznej krainy Oz. Dziewczynka spotyka tam przyjaciół: Stracha na wróble,...
  czytelników: 2177 | opinie: 69 | ocena: 7,02 (1034 głosy) | inne wydania: 29
 • DOOP the Right Thing!
  czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
 • Futurama #2
  Futurama #2
  Autorzy:
  "...But Deliver Us to Evil!" is the second comic issue. Act I The Professor announces that the company has made it into Big Applet's "Best of New New York" issue for Most...
  czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-12 21:44:57
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Futurama (tom 5)
 
2018-12-12 21:44:51
Dodała do serwisu książkę: Who's Dying to Be a Gazillionaire?
Cykl: Futurama (tom 5)
 
2018-12-12 21:17:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018 - challenge 111 książek, Komiksy
Cykl: Futurama (tom 01)

Bardzo lubię serial "Futurama" i strasznie mi żal, że się skończył. Komiksy leżały sobie nieprzeczytane, bo byłam pewna, że to komiksy na podstawie serialu, który już znałam. Są to jednak zupełnie nowe historie i tym bardziej mi żal, że nie były przerobione na animację. Zaskakująco koniec roku będzie więc u mnie pod znakiem "Futuramy", bo ciężko mi się od komiksów oderwać i "zjadam"... Bardzo lubię serial "Futurama" i strasznie mi żal, że się skończył. Komiksy leżały sobie nieprzeczytane, bo byłam pewna, że to komiksy na podstawie serialu, który już znałam. Są to jednak zupełnie nowe historie i tym bardziej mi żal, że nie były przerobione na animację. Zaskakująco koniec roku będzie więc u mnie pod znakiem "Futuramy", bo ciężko mi się od komiksów oderwać i "zjadam" jeden za drugim. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-12-12 21:11:27
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Futurama (tom 4)
 
2018-12-12 21:11:20
Dodała do serwisu książkę: DOOP the Right Thing!
Cykl: Futurama (tom 4)
 
2018-12-11 20:13:29
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Futurama (tom 3)
 
2018-12-11 20:13:21
Dodała do serwisu książkę: The Owner of Mars Attacks!
Cykl: Futurama (tom 3)
 
2018-12-11 19:37:02
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Futurama (tom 02)
 
2018-12-11 17:15:56

Książka bardo przypadkowa. Kiedyś w rozmowie mój kochany tatuś przyznał, że to jego najukochańsza powieść z dzieciństwa. Zapamiętałam i postanowiłam ją znaleźć i sprezentować mu pod Choinkę. Ale jak to ja, skoro już książkę kupiłam (używaną, bo ostatnio wydana w 1960 roku), musiałam ją przeczytać. No i rzeczywiście taka chłopięca przygodówka, bardzo tatowa. Literacki gust mam nieco inny, ale... Książka bardo przypadkowa. Kiedyś w rozmowie mój kochany tatuś przyznał, że to jego najukochańsza powieść z dzieciństwa. Zapamiętałam i postanowiłam ją znaleźć i sprezentować mu pod Choinkę. Ale jak to ja, skoro już książkę kupiłam (używaną, bo ostatnio wydana w 1960 roku), musiałam ją przeczytać. No i rzeczywiście taka chłopięca przygodówka, bardzo tatowa. Literacki gust mam nieco inny, ale fajnie czasem przeczytać coś tak zupełnie od czapy.

pokaż więcej

 
2018-12-10 18:25:28

Archer jak zwykle daje radę. Ilość zwrotów akcji w jego książkach zawsze robi na mnie wrażenie, bo nawet na chwilę odsapnąć nie można. W zasadzie rodzinna saga, ale jaka dobra!

 
2018-12-09 10:26:44
Autor:

Prawdą jest, że obóz Ravensbrück jest mniej znany, podobnie jak np. Stutthof w Polsce, bo to obozy mniejsze, więc zginęło w nich mniej osób. Absolutnie nie umniejsza to potworności, które miały tam miejsce, może tylko ich skalę. Ravensbrück zasługuje na szczególną uwagę, bo był to obóz tylko dla kobiet i nie skupiał się na zagładzie Żydówek, a na zagładzie wszystkich po równo, co wśród obozów... Prawdą jest, że obóz Ravensbrück jest mniej znany, podobnie jak np. Stutthof w Polsce, bo to obozy mniejsze, więc zginęło w nich mniej osób. Absolutnie nie umniejsza to potworności, które miały tam miejsce, może tylko ich skalę. Ravensbrück zasługuje na szczególną uwagę, bo był to obóz tylko dla kobiet i nie skupiał się na zagładzie Żydówek, a na zagładzie wszystkich po równo, co wśród obozów nie było zjawiskiem powszechnym. Najmocniej utkwiły mi w pamięci eksperymenty medyczne na "królikach". To, że ktokolwiek mógł w ogóle wpaść na taki pomysł, mrozi krew w żyłach.

Autorka odwaliła kawał dobrej roboty, próbując odkopać to, co ukryte i rozpowszechnić wiedzę na temat zapomnianego obozu. Gratuluję samozaparcia. Bardzo potrzebna książka.

pokaż więcej

 
2018-12-08 09:48:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018 - challenge 111 książek

Amazonia to bardzo fascynujące miejsce, w którym z wielu powodów nigdy nie chciałabym się znaleźć. Przeczytałam sporo książek na jej temat, przede wszystkim Halika i Cejrowskiego i u obu autorów biła z tych książek totalna fascynacja tym miejscem, pomimo niemałych trudów w funkcjonowaniu w nim na co dzień.

U Beaty Pawlikowskiej jest źle. Pogoda jest zła, węże są złe, jedzenie jest złe,...
Amazonia to bardzo fascynujące miejsce, w którym z wielu powodów nigdy nie chciałabym się znaleźć. Przeczytałam sporo książek na jej temat, przede wszystkim Halika i Cejrowskiego i u obu autorów biła z tych książek totalna fascynacja tym miejscem, pomimo niemałych trudów w funkcjonowaniu w nim na co dzień.

U Beaty Pawlikowskiej jest źle. Pogoda jest zła, węże są złe, jedzenie jest złe, robale są złe, moskity są złe, albo za gorąco i wilgotno albo za zimno, bo deszcz, śpi się źle, wszystko boli, wszędzie dzikie zwierzęta, których należy się bać, motyle są piękne, ale ciągną do padliny, wszystko śmierdzi, wszędzie gniją olbrzymie ilości liści, nawet owoce smakują paskudnie. Tak rzeczywiście pewnie jest i dlatego nie zamierzam pojechać w te rejony, ale po lekturze książki nasuwa się tylko jedna refleksja. Po co autorka tam jechała i po co postanowiła napisać o tym książkę, skoro było jej tak strasznie źle?

pokaż więcej

 
2018-12-03 11:25:14
Cykl: Tereska i Okrętka (tom 2)

Mam olbrzymi sentyment do takich Mazur, jak te opisane w książce, bo tak je pamiętam, a teraz niestety są już zupełnie inne. Polubiłam też Tereskę i Okrętkę, bardzo pozytywne wariatki. Uśmiechnęłam się szeroko, kiedy w historii pojawili się na chwilę Janeczka i Pawełek, bo uwielbiam książki o nich. Zagadka "kryminalna" bardzo fajna. Generalnie zastrzeżeń nie mam i polecam. Miłe czytanie.

 
2018-11-30 11:46:32
Autor:

Niesamowita teoria spiskowa w oparach II Wojny Światowej, ze znakomitym czarnym charakterem w postaci niesławnego doktora Mengele. Autor wykazał się naprawdę bujną wyobraźnią i czytało się z wypiekami na twarzy. A jednocześnie książka zmusza do refleksji. Bo co jeśli geny Hitlera zostały rzeczywiście zachowane? W moim odczuciu III Wolna Światowa byłaby błyskawiczna, a nasza kochana planeta w... Niesamowita teoria spiskowa w oparach II Wojny Światowej, ze znakomitym czarnym charakterem w postaci niesławnego doktora Mengele. Autor wykazał się naprawdę bujną wyobraźnią i czytało się z wypiekami na twarzy. A jednocześnie książka zmusza do refleksji. Bo co jeśli geny Hitlera zostały rzeczywiście zachowane? W moim odczuciu III Wolna Światowa byłaby błyskawiczna, a nasza kochana planeta w końcu mogłaby odpocząć od ludzi.

pokaż więcej

 
2018-11-29 17:38:24
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
Moja biblioteczka
639 517 4651
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (54)

Ulubieni autorzy (3)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (8)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd