59 sekund. Pomyśl chwilę, zmień wiele

2009-07-01
978-83-7414-820-7
Małgorzata Glasenapp
decyzje życie

Świetna książka! Polecam! Jedna z moich ulubionych psychologicznych książek.

Praktyczne, oparte o badania przyklady pokazujace jak byc bardziej szczesliwym.

Przeczytalem te książke 10 lat temu. Wrocilem do niej w tym roku aby przewertowac podkreslone tresci. Ku memu zdumieniu wiekszosc rad z ksiazki wcielilem w zycie.

Świetna książka! Polecam! Jedna z moich ulubionych psychologicznych książek.

Praktyczne, oparte o badania przyklady pokazujace jak byc bardziej szczesliwym.

Książkę uwieczniłam na swym blogu

Książkę uwieczniłam na swym blogu

Pozycja prosta i przedstawiająca najważniejsze badania, które są ważne dla zwykłego zjadacza chleba. Dzięki niej prowadzę dziennik w korzystny dla mnie sposób. Bez coachingowego i psychopozytywnego bełkotu.

Ciekawa pozycja zawierająca z pozoru proste rady, jednak takie nad którymi nie zastanawiamy się na co dzień. Wartością dodaną jest, że pojawiają się w niej przypisy na podstawie jakich naukowych badań te założenia są słuszne, co sprawia że nie są to tylko puste słowa. Polecam przeczytać. Książka może poprawić jakość życia.

Ciekawe rozgraniczenie popularnych porad, na te które nie wytrzymały zderzenia z nauką, i te których skuteczność potwierdzono w eksperymentach. Autor wyciągnął z kilku sfer życia po kilka łatwych do zastosowania sprawdzonych naukowo porad.

Książka jest zbiorem wskazówek na... lepsze życie. Serio? Tak serio. Dlaczego tak uważam? Bo jest w niej napisane, żeby więcej się uśmiechać, być świadomym człowiekiem, dawać innym tyle, co sami możemy dostać, pomaganie jest fajne. Czy książka zmieni Twoje życie? Nie. Żadna książka go nie zmieni. Twoje życie, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Jeśli Ty nie potrafisz go zmienić, nikt inny za Ciebie tego nie dokona. Książka może Ci pomóc, z tym się zgadzam. Może Cię nakierować na lepsze postępowanie, świadome decyzje.

"59 sekund. Pomyśl chwilę zmień wiele" jest odpowiedzią na sytuacje w życiu, z którymi każdy z nas, mniej lub bardziej się mierzy. Jest zbiorem wyników tych badań, które szybko, z dużym i pozytywnym skutkiem dają się zastosować w praktyce.

Cała recenzja: http://thediize.pl/recenzje/59-sekund-pomysl-chwile-zmien-wiele-richard-wiseman/

Krótka, lekka lektura. Zbiór, od dawna znanych, wniosków z eksperymentów i badań psychologicznych. Nie odkryłam tam nic nowego, więc pewnie moje życie nie ulegnie diametralnej zmianie, ale warto sobie niektóre fakty przypomnieć, bo wiedzieć to jedno, a pamietać, gdy potrzeba, to drugie.

POdręcznik jak niewielkie zmiany w narzym życiu moge wiele zmienić.
Tłumaczenie brakiem czasu jest mylne, ponieważ pewne rzeczy wymagają tylko minimalnej zmiany w nas samych.
Podręcznik pozwolił mi lepiej spojrzeć na samą siebie i moje zachowanie. Dał kilka wskazówe odnośnie życia zwodowoego oraz samo doskoanlenia.

POdręcznik jak niewielkie zmiany w narzym życiu moge wiele zmienić.

Książka lekka i przyjemna. Naszpikowana różnymi badaniami psychologicznymi dot. codziennego życia. Dostarcza garść ciekawostek. Co najważniejsze autor powołuje się na konkretne badania, gdzie zostały wykonane i przez kogo.

Od bardzo, bardzo dawna szukałam właśnie takiej książki. Świetnie napisana i skonstruowana, podaje zarówno wiedzę w postaci teorii jak i badania. Genialna!

• Psychologia
  • Audiobooki