59 sekund. Pomyśl chwilę, zmień wiele

978-83-7414-820-7
decyzje, życie
poradniki
Pistacia

Na wstępie sporządź listę rzeczy, których wykonanie zajmuje ci 59 sekund. Następnie skreśl je i w czasie, który zyskasz dzięki temu śmiałemu posunięciu, przeczytaj książkę 59 sekund. Masz wciąż za mało czasu? Skoncentruj się na krótkich streszczeniach najistotniejszych wątków, które znajdziesz w kolejnych rozdziałach. Ich przeczytanie również zajmuje niecałą minutę, a zawarta w nich wiedza może okazać się bardzo pomocna przy rozstrzyganiu ważnych życiowych wyborów.

Warto jednak poświęcić 590 albo nawet 5900 sekund na przeczytanie książki od deski do deski, by poznać przebieg wielu fascynujących eksperymentów psychologicznych, których wyniki pomagają poruszać się w gąszczu kluczowych życiowych decyzji i unikać przy tym szkodliwych, rozpowszechnionych stereotypów.

[opis wydawcy]

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zgłębiając tajniki ludzkiej psychiki stale poszukujemy odpowiedzi na skomplikowane pytania. Autor tej książki na podstawie, którego powstał audiobook udowodni Wam, że zalążek wiedzy nosimy w sobie. Brzmi to zbyt banalnie.

Zapewne wielu z was było na rozmowie rekrutacyjnej i mieliście za pewne wrażenie, że nie poszła ona po waszej myśli. Jak życie byłoby prostsze, gdybym wiedział, jak się zaprezentować na tego typu spotkaniu.

Okazuje się, że najlepiej w takiej sytuacji na początku pokazać swoje słabsze strony i nic nie ukrywać natomiast te lepsze strony pozostawić, jako punkt kulminacyjny naszego wystąpienia.

Nie należy także być za skromnym i strać się jak najczęściej komplementować zarówno rekrut era, jak i samą firmę, którą reprezentuje.

Ludziom wydaje się, że prezencja potrafią ugłaskać nawet najbardziej wygórowane oczekiwania pracodawcy. Potencjalni pracownicy nie dostrzegają lub nie chcą zauważyć, że równie ważne jest to, co myślą sami o sobie.

Dla przykładu...

Greg | 2010-06-24
Na półkach: In English, Przeczytane
Przeczytana: 24 czerwca 2010

Jesteś uparty, i masz złe nawyki - przeczytaj koniecznie! Doskonała mieszanka faktów i humoru. Wyśmienita książka do... pociągu - wciąga, czyta się ją szybko, lekko i przyjemnie. Zdecydowanie wartościowa lektura.

natalia | 2014-02-07
Na półkach: Przeczytane, Psychologiczne
Przeczytana: 05 lutego 2014

"59 sekund" to poradnik przydatny dla każdego, nawet jeśli psychologia kompletnie nas nie interesuje. Porady podsuwane przez Richarda są praktyczne i możliwe do zrealizowania, o czym autor sam kilkakrotnie nas zapewnia. Kilka zasad postanowiłam zacząć wdrażać w życie, jak chociażby mówienie o bliźnich pozytywnych rzeczy, ponieważ zgadzam się z założeniem Wisemana, iż cudze wady, na które ktoś narzeka, nieświadomie przypisujemy właśnie jemu. Zaciekawił mnie również efekt rozproszenia, który ewidentnie zaobserwowałam, jednak nie potrafiłam nazwać i sprecyzować tego zjawiska. Do czasu przeczytania tej książki byłam zwolennikiem teorii wizualizacji, jednak po lekturze stopniowo zaczęłam zmieniać zdanie. Afirmacje, owszem, mogą poprawiać nastrój, jednak w żaden sposób nie pomagają osiągnąć założonych celów. Podstawą w realizacji swoich marzeń jest dobry plan, zaprzestanie odkładania wszystkiego na później i zastosowanie dwójmyślenia, czyli zachowanie równowagi w...

lookingforhappiness | 2013-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Z pozoru mała książka mieści w sobie naprawdę wiele treści. "59 sekund" różni się od pozostałych książek poruszających temat psychologii, gdyż wszystko tutaj traktowane jest lekko i przyjemnie. Autor urozmaica czytanie licznymi zadaniami, a tzw. suche fakty zręcznie przeplata z najróżniejszymi przykładami i wynikami badań. Niemal każdy problem Richard Wiseman podsumowuje w sposób niezwykle zabawny, więc uśmiech praktycznie nie schodził mi z twarzy. A przy okazji dowiedziałam się mnóstwo bardzo przydatnych informacji, które z pewnością pomogą mi zmienić wiele. Podsumowanie po każdym rozdziale wspaniale pozwala utrwalić zdobytą wiedzę, którą dodatkowo możemy wykorzystać poprzez jedno z licznych zadań. Mając do wyboru podręcznik do psychologii a "59 sekund" bez zastanowienia sięgnęłabym jeszcze raz po rewelacyjne dzieło Wisemana.

Gosia | 2014-03-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 28 lutego 2014

Długo ta książeczka czekała na to przeczytanie. Czy spełniła moje oczekiwania? Trudno powiedzieć. Po tytule, opisie spodziewałam się kolejnego poradnika, który (w odróżnieniu od innych) oparty jest na psychologii. A dla mnie książeczka ta była przede wszystkim zbiorem ciekawostek, opisów przedziwnych eksperymentów, napisana lekkim językiem i z humorem...
Wskazówki... jak dla mnie mało odkrywcze. Ale warto przeczytać tę książeczkę po pierwsze dla licznych ciekawostek, po drugie dla kapitalnego języka i humoru, który sprawia, że treści są jeszcze bardziej przystępne.

Warto tu też wspomnieć o ciekawej edycji tej książeczki. Różne czcionki na tekst podstawowy, "testy" czy hm... jak to nazwać "udowodnienia tezy", podsumowania... Mało wyraźne jednak dla mnie było przejście do kolejnego rozdziału - myliły mi się z podrozdziałem :). Ale generalnie - książka bardzo dobra! Polecam!

lotosu_kwiat | 2013-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Do poradników pomagających zmienić swoje życie podchodzę z pewnym dystansem, mimo to jednak czasem zaglądam do nich próbując zrozumieć mechanizmy myślowe mające wpływ na pracę nad sobą. Porady może nie są szczególnie odkrywcze, w dobie ciągłego słuchania o motywacji wydaje się że nie można już na ten temat powiedzieć nic nowego, jednak jest w tej książce kilka słusznych uwag i niezłych pomysłów jak pokonać własne ograniczenia i rozwinąć możliwości.
Już samo sięgniecie po taki poradnik świadczy że chce się popracować nad sobą, grunt to nie zapomnieć o tym gdy się go przeczyta i odłoży na półkę.

Reminiscencja | 2015-05-10
Na półkach: 2015, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 10 maja 2015

Niektóre z tych rad są banalne, ale inne odkrywcze. Są poparte badaniami i eksperymentami, więc pomimo robienia przy niektórych stwierdzeniach dużych oczu, jestem skłonna im wierzyć.
Książeczka dobrze się sprawdza w funkcji "kopa w dupsko" jeśli czujemy, że nasze życie musi się zmienić, ale ciągle mówimy sobie "zacznę od jutra".

mojmira | 2011-01-02

Z humorem a przy tym wreszcie rzetelnie opisane i opracowane RZECZYWISTE badania psychologiczne. Ten i ów mit...obalono ;-)

Moniqee | 2013-11-26
Przeczytana: 24 listopada 2013
fragola | 2012-11-17

Ta ksiązka może zniechęcic - informacją o autorze (iluzjonista), podejściem do tematu (tlumaczy sprawy psychologiczne w 59 sekund),ale.... dziełko jest niesłychane.
Autor faktycznie jest iluzjonistą-psychologiem i rozprawia się z różnymi ściemami w psychologii, kazdy rozdzial udokumentowany odniesieniami do rzetelnych prac i opracowań. No i pomysł - opowiedz o trudnych rzeczach mieszcząc się poniżej minuty - rewelacja