Efekt Motyla

Wydawnictwo: Złote Myśli
biznes, finanse

Inne wydania

Jak jedna decyzja może wpłynąć na całe Twoje życie i zaważyć nad biedą lub bogactwem

Magdalena Bienia | 2011-02-20

Napisana prostym językiem, czasem o zupełnie oczywistych rzeczach, ale tak to już z nami jest, że dopóki ktoś nam nie wyłoży na talerzu pewnych rzeczy, to mimo, że wiemy, to nie wiemy... ;)

Vitiatus_M | 2015-11-14
Na półkach: Ebooki, Przeczytane
Przeczytana: 14 listopada 2015

Efekt Motyla – czym według tego autora jest ów zjawisko? Już w pierwszym rozdziale poznajemy jego definicję: „Były to małe rzeczy, jednak ich konsekwencje okazały się ogromne”. Oznacza to, iż jeden mały krok może mieć duży wpływ na rezultat pewnej rzeczy, której się podejmujemy/iemy Pojęcie te stanowi więc klamrę całej tej książki; począwszy od jednego rozdziału, kończąc na ostatnim, gdzie autor podsumowuje pewne (może istotne) kwestie, które już wcześniej się pojawiły. Każdy fragment tekstu niesie ze sobą jakąś naukę - poprzez zdobyte doświadczenie pisarza i jego wiedzę, oraz sposób radzenia sobie w sytuacjach ekonomicznych, ogólnie rzecz biorąc. „[...] stworzyłem Księgarnię Polskiego E-Biznesu Aragon.pl. Otworzyła ona dla mnie okno do samodoskonalenia się.”, [...]"źródło wiedzy, a jednocześnie dość pokaźnego dochodu.” W tym akurat rozdziale zawarł to, jak miejsce ów [księgarnia] wywarło na niego wpływ; wraz z pojawieniem się jej, nastąpiło samodoskalenie się jego osoby, a także...

coffeeina | 2014-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2014

Książka, którą powinien przeczytać każdy. Napisana prostym i przystępnym językiem, motywująca do działania. Rzeczywisty obraz człowieka, który osiągnął sukces w Polsce i pokazuje że się jednak da. Polecam.

po-prostu-czytaj | 2014-02-09
Przeczytana: styczeń 2014

Kamil Cybulski jako jeden pierwszych młodych Polaków wzbogacił się w naprawdę krótkim czasie. Pisząc „młodych Polaków” mam na myśli szesnastoletniego przedsiębiorcę, który aby realizować swoje cele biznesowe rejestruje firmę na swoją mamę. Nie każdego stać na taki krok. Zwykle cele odnośnie bogactwa i przedsiębiorstw stawiamy sobie w momencie większeś świadomości mentalnej. Ten człowiek udowodnił, że realizować swoje cele można w każdym wieku.

„Jeżeli twoim marzeniem jest osiągnąć sukces, nie ważne jaki: zawodowy, osobisty, czy jakikolwiek inny, musisz zacząć działać”. To jedna z wielu maksym zawartych w tej książce. Kamil nauczy Cię jak myśleć i działać, w taki sposób, by się wzbogacić. By osiągnąć postawione sobie cele. Niektóre z rad zawartych w poradniku, są bardzo kontrowersyjne, ale prawdziwe, co dodatkowo stanowi o jego wartości.

„Jeżeli szukasz pracy, to ją znajdziesz, ale nie znajdziesz pieniędzy”. Kamil pokazał mi inne spojrzenie na myśl o bogactwie i...

F1le | 2014-05-11
Przeczytana: 11 maja 2014

Bardzo ciekawa książka ktora polknalem w calosci jedna sesja. Niczego nowego sie nie dowiedzialem, jednak sposob przekazania wiedzy i swiadomosc, ze jest to napisane przez mlodego czlowieka daje dodatkowego kopa w zmianie swojego sposobu myslenia i potrzegania niektorych kwestii zwiazanych z finansami i motwacja wlasnego ja. Zacheca do spojrzenia w inny sposob na temat ot chocby wiedzy, wyksztalcenia czy zarzadzania pieniedzmi. Motywuje i ilustruje punkt widzenia współczesnych młodych ludzi, dla których dokształcenie się jest czymś passe, bo to przeciez praca powinna przyjsc do niego a nie on jej szukac. Genralnie polecam 1-2h i przeczytane. Fajnie, że są ludzie co mając 16 lat rozkręcają biznes, a w wieku 2x lat obracają milionami złotych.

Kornel | 2014-02-16
Przeczytana: 15 lipca 2013

Książka napisana prostym językiem opisująca prowadzenie firmy przez młodego człowieka w polskich warunkach. Przeczytanie zajmuje maksymalnie dwie godziny więc naprawdę warto zapoznać się z jej treścią. Autor pokazuje w jaki sposób rozpocząć budowę biznesu. Począwszy od bycia dobrym w danej dziedzinie, samozatrudnienie a następnie zatrudnianie ludzi do wykonywania za nas wybranych obowiązków. Realistyczna, życiowa i godna polecenia.

zetens | 2014-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2014

Czy nauczyłem się czegoś nowego? Nie. Natomiast zawsze jest budujące, że kolesiowi sie udalo mimo iż nie wydaje sie jakims geniuszem biznesu, po prostu ma odpowiednie podejscie i kieruje sie biznesowym elementarzem. Tak więc proste reguły plus ciezka praca, stale ksztalcenie i szukanie najlepszych rozwiązań do zwiększania zysku. Jako inspiracja ok. Jak dla mnie 6,5. Jesli lubicie tego typu inspiracje to duzo lepsza opcja jest przeczytanie książek typu Fastlane Milionera czy 4godzinny tydzien pracy

kris81CK | 2015-02-16
Przeczytana: grudzień 2013

Po ponownym przeczytaniu tej książki zauważam wiele sensownych informacji w niej zawartych. Choć wiadomości te są niczym nowym (Cybulski ewidentnie bazuje na kilku bestsellerowych pozycjach zagranicznych autorów), pozwalają jednak na zmianę spojrzenia w kwestiach finansów, rozwoju osobistego czy prowadzenia firmy. Lektura dobra na początek przygody z wspomnianymi tematami.

Martea | 2015-11-17
Przeczytana: listopad 2015

Kamil Cebulski w książce "Efekt Motyla" dzieli się z czytelnikiem swoimi przemyśleniami, które pomogły mu osiągnąć pierwszy najważniejszy cel - wolność finansową. Co istotne, są to rady jak od dobrego kumpla, bez przechwałek i wyniosłości mimo wielu osiągnięć autora na polu biznesowym. Książkę pochłania się błyskawicznie, po przeczytaniu zostawia cię z uśmiechem na twarzy i przyjemnym mrowieniem z przypływu motywacji. Przekaz jest prosty - da się do cholery tylko weź się za siebie i działaj!

Michał | 2013-01-15
Przeczytana: 30 czerwca 2012

Kamil Cebulski jako jeden w pierwszych młodych przedsiębiorczych polaków napisał książkę o motywacji, wytrwałości i prowadzeniu firmy. Książkę mogę polecić z czystym sumieniem każdej osobie studentowi, osobie pracującej w firmie czy posiadającą własny biznes. Mi pomogła zmienić swoje nastawienie do książek i wiedzy.