Mowa ciała

Wydawnictwo: G+J
What every body is saying. An ex-FBI Agent's auide to speed-reading people.
978-83-62343-20-1
poradniki

Joe Navarro całe zawodowe życie poświęcił studiowaniu, doskonaleniu i stosowaniu sztuki komunikacji niewerbalnej – obserwacji min, gestów, ruchów całego ciała, odległości zachowywanej przez ludzi w kontaktach z innymi, odruchowego dotykania, postaw, a nawet sposobów ubierania się – aby odszyfrować czyjeś myśli, zamiary czy prawdziwość słów. Nie jest to dobra wiadomość dla przestępców, terrorystów i szpiegów, gdyż jego badawcze spojrzenie zwykle odczytuje sygnały niewerbalne, jakie wysyłają ich ciała, tak więc ich myśli i intencje stają się dla niego przejrzyste.

Jest to jednak bardzo dobra informacja dla ciebie, czytelniku, ponieważ tę samą wiedzę niewerbalną, na jakiej się opierał, by stać się mistrzem w chwytaniu szpiegów oraz instruktorem i wykładowcą w FBI, Joe przekazuje teraz tobie, żebyś mógł lepiej zrozumieć odczucia, myśli i zamiary otaczających cię ludzi.

źródło opisu: nota z okładki książki

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,5,138,mowa-ciala.html

Tricksofmind | 2015-05-19

Przeczytałem ją kilka razy i muszę stwierdzić, że jest to bardzo dobra. Jednak w nielicznych kwestiach mam odmienną opinię od autora :) Zapraszam do siebie na bloga gdzie poświęciłem wiele artykułów na temat mowy ciała, a pisałem je na podstawie tej oraz wielu innych książek i oczywiście swojego wieloletniego doświadczenia :)

Mandarynka | 2014-11-16

Świetnie mi się to czytało. No i ile się można dowiedzieć;))) Teraz obserwuję znajomych - mowa ciała, to jest to! Bywa przecież, że ktoś kto coś do nas mówi, mimiką i ułożeniem ciała "mówi" coś zupełnie innego. A zazwyczaj warto wiedzieć co.

Premislaus | 2013-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2013

Książka opisuje w prosty i łatwy do zrozumienia język mowy ciała u ludzi. Uczy ona nas jak odczytywać rodzaje gestów, min twarzy oraz różne ruchy naszych rąk, nóg, tułowia i wielu innych.
Daje bogatą wiedzę, która pozwala zrozumieć nam, dane osoby co czują, myślą czy też kłamią. Po zaznajomieniu się z tą lekturą powinna Tobie pomóc w kontaktach osobistych, czy to w związku, rodzinie lub w pracy (na każdym poziomie relacji międzyludzkich).

Książkę polecam każdej osobie, a zwłaszcza ludziom zainteresowanym rozwojem osobistym.

Cezary Lech | 2014-11-11

Polecam przeczytać również książkę Pease Allan i Pease Barbara.

Dafitowy | 2017-04-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Informacja zawarta na okładce o światowym bestsellerze #1, nic bardziej mylnego w mojej opinii. Książkę czytało mi się strasznie opornie, początek nudny jak flaki z olejem, "ciekawsza" część zaczęła się może gdzieś w połowie, ale szału nie ma. Ilustracje w postaci czarno-białych zdjęć pokazujących strasznie typowe gesty, które na co dzień nie są pokazane aż w tak oczywisty sposób. Po biografii i doświadczeniach autora spodziewałem się dość wiele a wyszła porażka. Raczej polecam inną książkę o mowie niewerbalnej.

Booka | 2017-07-10

Bardzo ciekawie napisana książka - dla tych, którzy chcą "rozgryźć" swoich bliskich, bądź pracowników pozycja obowiązkowa!

Ludolfina | 2015-11-17

Dobra, rzeczowa książka, bez poradnikowego wszechwiedzenia i wodolejstwa.

MollyArrow | 2017-12-10

Z publikacją Navarro po raz pierwszy zetknęłam się na kursie z Gier i rytuałów komunikacyjnych na drugim roku studiów i od tamtej pory nie mogłam się oprzeć pokusie bliższego zapoznania się z jej treścią. Oczywiście udało mi się wypożyczyć egzemplarz i muszę przyznać, że jestem odrobinę... rozczarowana.
Książka zawiera opisy wielu zachowań i reakcji układu limbicznego, które wskazują na samopoczucie osoby obserwowanej. Przykłady są poprane fitografiami mającymi za zadanie sportretować opisywane zjawiska, co często okazuje się przydatne. Nie chcę oceniać pracy Navarro krytycznie jednak przyznam, że wiele z podanych przykładów stanowią oczywiste reakcje na dane sytuacje, które każdy z nas jest w stanie dostrzec i bez czytania tej książki. Do tego Dochodzą jeszcze krótkie opisy spraw, w których autor posłużył si znakami niewerbalnymi rozpoznając przestępcę lub wyciągając z przesłuchiwanego ważne dla śledztwa informacje, które drobinę drażnią wybijając z rytmu czytelnika.
Osobiście...

marcelia | 2016-11-19
Przeczytana: 2014 rok

Dość dobra książka-poradnik. Interesują mnie takie tematy i książkę czytałam bardzo uważnie, jednak brakowało mi w niej "czegoś". Przede wszystkim, ciężko mówić jedynie o wybranych zagadnieniach związanych z psychologią, nie znając podstaw całej dziedziny. Brakowało mi właśnie tego ugruntowania wszystkiego dla laików, bardziej szczegółowego wyjaśnienia, co leży u źródła jakich zachowań. Jednak nie można wymagać, aby tak niewielka książka wyczerpywała tak obszerne zagadnienie, dlatego oceniam ją pozytywnie. Jeśli ktoś chce tylko "liznąć" temat, a nabytą wiedzę wykorzystać w przyszłości w obserwacjach - ta książka jest dla niego. Jeśli jednak, tak jak mnie, bardziej niż praktyczne zastosowanie tej wiedzy interesuje Cię głębsze zrozumienie mechanizmów władającymi nami, powiązanie między psychiką, a układem ruchowym, źródło bezwiednych zachowań, tików, po tej lekturze możesz czuć niedosyt.

Dla jednych rewelacja, dla mnie – książka, która budzi mieszane uczucia. Jest w niej bowiem garść sensownych treści, ale też autoreklama i wodolejstwo. Przede wszystkim zaś trzeba wziąć poprawkę na to, że z wywodu w niej zawartego wyłania się obraz autora jako człowieka o policyjnej mentalności, nakazującej podejrzewać każdego z góry i często na przekór wszystkiemu – człowieka, który zawsze wie lub ma przeczucie i jest w tym nieomylny, słowem: śledczego i sędziego w jednej osobie. Łatwo jest więc mu przedstawić opisywane przypadki i śledztwa tak, by na końcu mógł stwierdzić, że miał rację i był niezbędny w danej sprawie. W efekcie – podobnie jak to jest w poradnikach motywacyjnych – o jakimkolwiek przypadku bezpodstawności założeń oraz nieskuteczności metod i działań autora nie znajdziemy tu ani słowa. Jeśli zatem czytać tę książkę, to z dystansem i sporą dozą rozwagi.