Shino11 
https://www.facebook.com/sara.shinoda.50
26 lat, kobieta, Katowice, status: Czytelniczka, dodała: 32 książki, ostatnio widziana 17 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-17 23:06:10

Raport z efektów medytacji
1. Przebieg doświadczenia:
Z pozycji stojącej przejść miękko do pozycji siedzącej. Wyprostować plecy, skrzyżować nogi, położyć ręce na kolanach. Zamknąć oczy. Głęboko oddychać (policzyć do 4 w czasie wdechu, do 5 w czasie wydechu). Wyłączyć myśli na 1 minutę. Otworzyć oczy, spojrzeć na ogień świecy. Zamknąć oczy. Wyobrazić sobie latający dywan, błękitne góry i...
Raport z efektów medytacji
1. Przebieg doświadczenia:
Z pozycji stojącej przejść miękko do pozycji siedzącej. Wyprostować plecy, skrzyżować nogi, położyć ręce na kolanach. Zamknąć oczy. Głęboko oddychać (policzyć do 4 w czasie wdechu, do 5 w czasie wydechu). Wyłączyć myśli na 1 minutę. Otworzyć oczy, spojrzeć na ogień świecy. Zamknąć oczy. Wyobrazić sobie latający dywan, błękitne góry i fioletowe obłoki. Przenieść się na szczyt nieprawdopodobieństwa. Dotknąć gwiazdy. Poczuć wyobraźnią dotyk piasku na Karaibach. Wejść do ciepłego wulkanu. Położyć się na wodzie. Otworzyć powoli oczy i wstać. Unieść ręce do góry. Położyć się i włączyć muzykę relaksacyjną na 10 minut.

2. Obserwacje:
Ciało staje się rozluźnione, zdolne do teleportacji w marzeniach, skóra gładka, miękka, powabna. Nogi i ręce jak z waty. Brak negatywnych myśli. Umysł oczyszczony z problemów. Jasne widzenie przyszłości. Wyrównany oddech. Poprawione krążenie i dotleniony mózg. Brak chęci zjedzenia czekolady. Brak agresji. Oduczenie się obgryzania paznokci ze stresu.

3. Wnioski:
Medytacja jest skuteczną metodą w walce ze stresem i zdenerwowaniem. Ogranicza do zera chęć zaatakowania człowieka. Minimalizuje pragnienie wykonania najazdu rabunkowego na lodówkę i szafkę ze słodyczami, co skutkuje poprawą relacji z młodszym rodzeństwem. Medytacja przywołuje dobre myśli, rozwiewa wątpliwości, rozwiązuje problemy. Jest lekiem na dolegliwości XXI wieku.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-08-17 23:04:53

W miejscowości K. utrzymującej się oficjalnie głównie z AGROTURYSTYKI dzieją się tajemnicze rzeczy. Ludzie tu przyjeżdżający opuszczają to miejsce jako zupełnie inne osobowości. Poproszono nas o sprawdzenie i rozwikłanie sprawy.
Godzina 4.30. Umundurowane kobiety z gwizdkami dają sygnał do odgarniania śniegu z ulic i chodników. Ciepło ubrani mężczyźni w pełnej synchronizacji usuwają śnieg z...
W miejscowości K. utrzymującej się oficjalnie głównie z AGROTURYSTYKI dzieją się tajemnicze rzeczy. Ludzie tu przyjeżdżający opuszczają to miejsce jako zupełnie inne osobowości. Poproszono nas o sprawdzenie i rozwikłanie sprawy.
Godzina 4.30. Umundurowane kobiety z gwizdkami dają sygnał do odgarniania śniegu z ulic i chodników. Ciepło ubrani mężczyźni w pełnej synchronizacji usuwają śnieg z nawierzchni.
Kierujemy się na posterunek. Proszę o rozmowę panią sierżant S.
- Kto jest głową miejscowości?
- Kobieta, pani prezydent N.
- Kto zajmuje stanowiska kierownicze?
- Wyłącznie kobiety. W kobietach tkwi SIŁA.
- Kto jest żywicielem rodziny?
- Kobieta.
- Kto zatem zajmuje się domem?
- Mężczyzna.
- Skąd pomysł na matriarchat?
- W celu przywrócenia porządku, szacunku, dobrobytu, bezpieczeństwa. Musi pan wiedzieć, że mężczyźni potrafią świetnie się dostosować i chodzą jak w zegarku.
Opuszczam komisariat. Zostaję zaproszony do jednego z domów. Ojciec prasuje firanki, od czasu do czasu zaglądając do kuchni, gdzie gotuje zupę. Szykuje dzieci do szkoły i robi kanapki dla żony do pracy. Mężczyzna pyta, czy po południu może pójść na basen z kolegą. Kobieta stanowczo się sprzeciwia, przypominając mu o wypastowaniu mebli i zrobieniu zakupów z racji niehandlowej niedzieli. Po moich słowach „To jest niemożliwe..” kobieta zaprowadza mnie do tajnego laboratorium.
- Mówimy mężczyznom, że tu będą szykować formę na WAKACJE. Tak naprawdę poddani są operacji wycięcia elementu mózgu. Najpierw są pod wpływem działania niskich temperatur, tu zaczyna się ich PODRÓŻ ZIMOWA, która dla większości ludzi może trwać od grudnia do lutego, a dla nich nie ma już końca...

pokaż więcej

więcej...
 
2018-08-15 08:50:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-08-14 20:20:55
Wypowiedziała się w dyskusji: Recenzenci poszukiwani!

Ja się zgłosiłam. Czytanie to pasja- tak samo jak pisanie recenzji. Nie rozumiem osób, które piszą negatywne komentarze związane z brakiem finansowego wynagrodzenia.
Nie spodziewałam się, że miłośnicy książek to tacy materialiści.

więcej...
 
2018-08-14 18:31:20
Ma nowego znajomego: Izenthal
 
2018-08-02 08:18:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-08-01 13:48:43
Ma nowego znajomego:
 
2018-07-29 05:55:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-07-29 05:49:03
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Jak na dzieło napisane w formie dramatu, przyznaję, że zwabiło moją uwagę i utrzymało do samego końca z racji dość ciekawej i intrygującej fabuły. Nie jest to lektura pogrążająca człowieka w nudzie i zwątpieniu w sensowność słów i celowość czytania, a taka, która może czegoś nauczyć i jednocześnie podobać się uczniom w szkole.

 
2018-07-26 09:46:33
Cykl: Komisarz Wallander (tom 2) | Seria: Mroczna Seria

Jak zwykle nie zawiodłam się na autorze. Wyśmienita książka kryminalna.

 
2018-07-26 09:46:00

Dość dawno temu, miałam może wtedy 9 lub 10 lat, pojechałam z rodzicami i bratem na wyspę Sardynię. Zamieszkaliśmy w ośrodku o dużej przestrzeni, gdzie była duża zagroda, w której mieszkały cztery konie: 3 kasztanki i jeden kary. Któregoś dnia ktoś dla żartu bądź jako wynik inteligencji zwierzęcej brama została otwarta i jeden koń skorzystał z okazji osiągnięcia wolności i zwiał. Poszukiwali... Dość dawno temu, miałam może wtedy 9 lub 10 lat, pojechałam z rodzicami i bratem na wyspę Sardynię. Zamieszkaliśmy w ośrodku o dużej przestrzeni, gdzie była duża zagroda, w której mieszkały cztery konie: 3 kasztanki i jeden kary. Któregoś dnia ktoś dla żartu bądź jako wynik inteligencji zwierzęcej brama została otwarta i jeden koń skorzystał z okazji osiągnięcia wolności i zwiał. Poszukiwali go niemal wszyscy pracownicy ośrodka. Do prób odnalezienia go przyłączyli się również przyjezdni, w tym ja i mój brat. Sytuacja trochę jak z kabaretu, ponieważ właściciel okazywał zdenerwowanie co najmniej tak dobrze jak Louis de Funes. Instynktownie pobiegłam do lasu piniowego, gdzie mało kto wędrował, gdyż nie było tam wydeptanych ścieżek i trudność sprawiało przedzieranie się przez iglaste gałęzie. Dla małego dziecka jak ja nie stanowiło to żadnego problemu. Okazało się, że koń tam był. Zaczęłam wołać go po imieniu „Bruuno!” (na samym początku jak je po raz pierwszy zobaczyłam, nadałam im imiona: Florek, Czarek, Jano i Bruno). Ten, chcąc mnie chyba wystraszyć, zaczął prychać i kłusować w moim kierunku. Pobiegłam czym prędzej do ośrodka i wytłumaczyłam jakimś językiem migowym o położeniu zwierzęcia. A gdy użyłam jego imienia do opisu, słowacki kierowca autokaru, po którym imię otrzymał, ponarzekał na mnie w zabawny sposób. Sytuacja była o tyle śmieszna, że po jakimś czasie przyjechała policja i miała przy sobie wyłącznie takie „łapaczki” na pieski. W nagrodę za pomoc w odnalezieniu zguby zostałam zaproszona z rodziną na pucharki lodów i dostałam na szczęście symboliczną podkowę.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-07-25 07:32:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Nauka/Studia
 
2018-07-25 07:31:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Nauka/Studia
 
2018-07-25 07:25:31
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Nie wiem, skąd wziął się tytuł, ale uznaję go jako skuteczny chwyt marketingowy. Nakazuje czytelnikowi chwycić za książkę, a w trakcie czytania dokonywać prób odnalezienia w tekstach nietypowych zdarzeń, unikatowości treści i jakieś kreatywności, jakiej można byłoby się spodziewać po jednym z najlepszych aktorów. Jak można jednak doczytać, książka nie jest dziełem wyłącznie Toma Hanksa, a... Nie wiem, skąd wziął się tytuł, ale uznaję go jako skuteczny chwyt marketingowy. Nakazuje czytelnikowi chwycić za książkę, a w trakcie czytania dokonywać prób odnalezienia w tekstach nietypowych zdarzeń, unikatowości treści i jakieś kreatywności, jakiej można byłoby się spodziewać po jednym z najlepszych aktorów. Jak można jednak doczytać, książka nie jest dziełem wyłącznie Toma Hanksa, a wielu ludzi nadających ostateczny kształt opowiadaniom.
Trudno mi to przyznać, ale nie mogę inaczej tego stwierdzić - przenudziłam się, a mozolne czytanie napędzała resztka nadziei, że kolejny tekst przyniesie coś ciekawego.
Język, styl pisania - trzymają poziom.

pokaż więcej

 
2018-07-24 06:57:54
Wypowiedziała się w dyskusji: Ludzka natura - wygraj książkę "Macbeth".

Hipokryzja to cecha, która głęboko przeniknęła w każdy umysł człowieka, który pojawia się na świecie. Już od dziecka przesiąknięty jest hipokryzją w rodzinie, gdy członkowie zakładają maski i mówią, co im wygodne w danym momencie. Później czeka je przejście przez pełne nieszczerości środowisko szkole, gdzie dzieci tworzą grupki, kłócą się, obgadują się wzajemnie za plecami, a nauczyciele... Hipokryzja to cecha, która głęboko przeniknęła w każdy umysł człowieka, który pojawia się na świecie. Już od dziecka przesiąknięty jest hipokryzją w rodzinie, gdy członkowie zakładają maski i mówią, co im wygodne w danym momencie. Później czeka je przejście przez pełne nieszczerości środowisko szkole, gdzie dzieci tworzą grupki, kłócą się, obgadują się wzajemnie za plecami, a nauczyciele przybierają miny do złej gry, bo zwykle pracują w niej ze względu na niespełnione ambicje pracy na uniwersytetach, politechnikach, jako lekarze, wielcy naukowcy, informatycy i przyszli laureaci Nagrody Nobla. Następnie, gdy dzieci stają się dorosłymi, hipokryzja wychodzi im naprzeciw w miejscach pracy osadzonych przez rodziny w wyniku nepotycznych układów. Przy tym media trują informacjami o płaskiej ziemi i szkodliwości szczepionek. Tak więc człowiek sam staje się hipokrytą, by przetrwać w pełnym hipokryzji świecie.

pokaż więcej

więcej...
 
Moja biblioteczka
440 226 3021
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (79)

Ulubieni autorzy (12)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (34)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd