Haker umysłów

Wydawnictwo: Helion
Darmowe dodatki Edytuj książkę
marketing, perswazja, NLP, psychologia
OLA336

Złam kod ludzkiej podświadomości! Czy widziałeś hollywoodzką produkcję Klik — i robisz, co chcesz? Główny bohater filmu kupuje nowego pilota, który, oprócz telewizora, uruchamia jeszcze inne domowe urządzenia… oraz steruje psem, żoną i całym otaczającym go światem. Scenariusz nie jest najwyższych lotów, ale bez wątpienia jest to historia wysoce prawdopodobna! I to historia, która może...

Złam kod ludzkiej podświadomości!
Czy widziałeś hollywoodzką produkcję Klik — i robisz, co chcesz? Główny bohater filmu kupuje nowego pilota, który, oprócz telewizora, uruchamia jeszcze inne domowe urządzenia… oraz steruje psem, żoną i całym otaczającym go światem. Scenariusz nie jest najwyższych lotów, ale bez wątpienia jest to historia wysoce prawdopodobna! I to historia, która może przytrafić się Tobie!

Wyobraź sobie, że masz możliwość buszowania w umysłach innych i kontrolowania swojego własnego mózgu. Że potrafisz obejść wszystkie psychiczne zabezpieczenia, rozszyfrować hasła i kody PIN, tak jak robią to codziennie hakerzy włamujący się do systemów komputerowych. Jesteś handlowcem, rozmawiasz z klientem — klik, klik, klik — i modyfikujesz w jego umyśle program sterujący zainteresowaniami: sprawiasz, że zaczyna się interesować produktem, który mu oferujesz. Albo spotykasz kogoś, kto Cię pociąga — klik, klik, klik — i już instalujesz w umyśle tej osoby fantazje na Twój temat, a w jej uczuciach pożądanie oraz fascynację Twoją osobą…

Tak. Tacy "hakerzy umysłów" naprawdę istnieją i codziennie wywierają na Ciebie wpływ — na Twoje myśli, uczucia, decyzje i zachowania. Zostań jednym z nich i zacznij kontrolować emocje ludzi, z którymi rozmawiasz, wywoływać w nich wybrane przez Ciebie pragnienia i sprawiać, że będą robić to, o co ich poprosisz.

Programista mentalnych systemów:

Sprzedaż, marketing i prezentacja perswazyjna.
Ogłoszenia dla ludzkiego umysłu.
Przyciąganie i przytrzymywanie uwagi słuchacza lub czytelnika.
Kotwice, czyli "nasza piosenka".
Kontrolowanie własnych emocji i reakcji.
Zmiana wiedzy w naturalne umiejętności.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2010

źródło okładki: http://helion.pl/

lolka77 | 2019-09-02
Przeczytana: sierpień 2019

Nic nowego. Raczej do niej nie wrócę. Czytałam lepsze książki w tej tematyce.

Małgo | 2019-05-15
Przeczytana: maj 2019

Książka odpowiednia dla osób związanych z handlem, po tytule spodziewałam się czegoś nieco innego. Mimo wszystko przez całą książkę autor się z nami bawi udowadniając opisywane techniki manipulacji, dla mnie na plus.

Łukasz Bartkowski | 2019-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2019

Dobra książką opisująca to, jak wpływać na innych ludzi. Szkoda, że opisuje to tylko na płaszczyźnie czysto biznesowej. Ja wyciągnąłem z niej kilka rzeczy dla siebie, bo w moim zawodzie się przyda, jednak przydałoby się w tej książce więcej płaszczyzn w której można wykorzystać te umiejętności.

lizzy11 | 2019-03-27
Przeczytana: 27 marca 2019

Trochę mnie zmylił opis tej książki... Sądziłam, że będzie to poradnik jak wpływać na mózg i myślenie innych... że to coś na miarę Cialdiniego "Wywieranie wpływu na ludzi"... Być może był to dobry poradnik jak osiągnąc zamierzone cele manipulując innymi - ale tylko w kategoriach marketingowych. Coś przydatnego dla działów handlowych, raczej nie dla "zwykłego człowieka" :)

sobek | 2019-01-29
Na półkach: Przeczytane, 2019, Audio
Przeczytana: 18 stycznia 2019

Przesłuchałem książkę jako audiobook - książka czytana przez autora. I naprawdę cieszę się, że nie kupiłem jej, że zapoznałem się z jej treścią w ramach abonamentu, ponieważ straciłem tylko czas. Podczas słuchania, wręcz słychać jak autor, za przeproszeniem "łechta" swoje ego. Potwierdzam większość opinii, które pojawiły się do tej pory. Jeśli chcesz poczuć irytację podczas "lektury", przez wywyższanie się autora i mieć poczucie źle wydanych pieniędzy - zdecydowanie polecam.

Ineska | 2018-11-26
Przeczytana: 24 listopada 2018

Książka "Haker Umysłów" to ciekawa kompilacja technik i spostrzeżeń pozwalających zrozumieć mechanizmy naszego działania. Działania którego zawsze podstawą jest sposób myślenia i to w jak to się dzieje, że podejmujemy właśnie takie a nie inne kroki. Z tej pozycji dowiadujemy się również, jak i w innych pozycjach tego autora jak dotrzeć do innych ludzi i jak pomóc im działać. Książka z początku była zaskakująco dobra, ale zagłębiając się w nią zauważyłam, że nie jest dla mnie, jest skierowana dla ludzi zajmujących się handlem. Wykorzystywanie tych technik w normalnym życiu nie okaże się przydatne. Mimo to dla osób zajmujących się handlem lub copywriterom, książka może okazać się świetnym źródłem informacji a także polecam ze względu na język i zawartość, którą łatwo (względnie) przełożyć na działania.

georgia93 | 2018-03-01
Przeczytana: 01 marca 2018

Nie przebrnęłam. Utknęłam w połowie. Nie odpowiada mi sposób narracji. Porównania do nomenklatury komputerowej w ogóle do mnie nie przemawiają, wręcz irytują... Nie wspominając już o aroganckim o tonie autora, który to się zachwyca, jaki to jest mądry... Zadziwię pana autora, bo jeśli chodzi o treść... Cóż: miałam to na studiach... Humanistycznych do tego. Retoryka jako przedmiot na studiach = żadne poradniki zdradzające "tajemną wiedzę" już do ciebie nie przemówią i niczego nowego się nie dowiesz. Tak więc, panie autorze, żadnej tajemnej wiedzy tu nie sprzedajesz, a wręcz denną, bo połowę można zdobyć samemu i bez studiów, a tylko idiota połowy z tych technik nie zna, bo się ich po prostu z autopsji nie nauczył...

Viki | 2017-10-20
Przeczytana: 20 października 2017

"Haker umysłów", czyli jak reklamuje sam autor książka o tym, jak za pomocą NLP i psychologii wywierania wpływu kontrolować umysły innych ludzi, a na swoim zbudować antymanipulacyjny firewall.

W zamyśle Andrzeja Batko to poradnik skierowany głównie do osób zawodowo zajmujących się perswazją i wywieraniem wpływu na drugiego człowieka, czyli sprzedawców, marketingowców, speców od reklamy, spin doktorów, copywriterów i biznesmenów. Myślę jednak, że wiele osób, które interesują się rozwojem osobistym i pragną zmienić swoje relacje z otoczeniem, może ta pozycja zaintrygować.

Autor jest z nami rozbrajająco szczery i przyznaje, że w swojej książce stosuje właśnie różne techniki manipulacji. Podaje na przykład, jakich sposobów użył, aby przyciągnąć i pochwycić naszą uwagę i skłonić nas do zakupu owego poradnika (wzbudzający ciekawość tytuł, szokujące i przykuwające uwagę pierwsze zdanie: „Pieprz się dupku” (sic!), słowa wytrychy pobudzające wyobraźnię: jak, dlaczego, twój, bezpłatnie,...

Panks55 Damian | 2017-02-28
Przeczytana: 25 lutego 2017

Jeśli ktoś ma ochotę wciągnąć się w temat NLP to myślę ze ta pozycja jet dobrym początkiem ponieważ zawiera według mnie "liźnięcie materiału" :)

pmjar | 2017-01-27
Przeczytana: styczeń 2017

Skondensowana wiedza, choć początek mocno denerwował.