Haker umysłów

Wydawnictwo: Helion
marketing, perswazja, NLP, psychologia
OLA336

Złam kod ludzkiej podświadomości! Czy widziałeś hollywoodzką produkcję Klik — i robisz, co chcesz? Główny bohater filmu kupuje nowego pilota, który, oprócz telewizora, uruchamia jeszcze inne domowe urządzenia… oraz steruje psem, żoną i całym otaczającym go światem. Scenariusz nie jest najwyższych lotów, ale bez wątpienia jest to historia wysoce prawdopodobna! I to historia, która może...

Złam kod ludzkiej podświadomości!
Czy widziałeś hollywoodzką produkcję Klik — i robisz, co chcesz? Główny bohater filmu kupuje nowego pilota, który, oprócz telewizora, uruchamia jeszcze inne domowe urządzenia… oraz steruje psem, żoną i całym otaczającym go światem. Scenariusz nie jest najwyższych lotów, ale bez wątpienia jest to historia wysoce prawdopodobna! I to historia, która może przytrafić się Tobie!

Wyobraź sobie, że masz możliwość buszowania w umysłach innych i kontrolowania swojego własnego mózgu. Że potrafisz obejść wszystkie psychiczne zabezpieczenia, rozszyfrować hasła i kody PIN, tak jak robią to codziennie hakerzy włamujący się do systemów komputerowych. Jesteś handlowcem, rozmawiasz z klientem — klik, klik, klik — i modyfikujesz w jego umyśle program sterujący zainteresowaniami: sprawiasz, że zaczyna się interesować produktem, który mu oferujesz. Albo spotykasz kogoś, kto Cię pociąga — klik, klik, klik — i już instalujesz w umyśle tej osoby fantazje na Twój temat, a w jej uczuciach pożądanie oraz fascynację Twoją osobą…

Tak. Tacy "hakerzy umysłów" naprawdę istnieją i codziennie wywierają na Ciebie wpływ — na Twoje myśli, uczucia, decyzje i zachowania. Zostań jednym z nich i zacznij kontrolować emocje ludzi, z którymi rozmawiasz, wywoływać w nich wybrane przez Ciebie pragnienia i sprawiać, że będą robić to, o co ich poprosisz.

Programista mentalnych systemów:

Sprzedaż, marketing i prezentacja perswazyjna.
Ogłoszenia dla ludzkiego umysłu.
Przyciąganie i przytrzymywanie uwagi słuchacza lub czytelnika.
Kotwice, czyli "nasza piosenka".
Kontrolowanie własnych emocji i reakcji.
Zmiana wiedzy w naturalne umiejętności.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2010

źródło okładki: http://helion.pl/

Vege | 2015-05-05

Trudno o nudniejszą pozycję. Autor jedyne co robi przez całą książeczkę to zachwyca się samym sobą. Jest wiele sformułowań typu "Zobacz jaki jestem mądry! W końcu sprawiłem, że kupiłeś tę książkę!". Faktycznie ma rację (niestety). Kupiłem jego książkę, ale to na pewno jedyna jego książka jaka znajdzie się w mojej biblioteczce.

Wojciech | 2015-04-07
Przeczytana: 04 kwietnia 2015

Po raz kolejny jestem pod wrażeniem książki Andrzeja Batko przede wszystkim dzięki konkretnej wiedzy, jaką dostajemy na stosunkowo małej objętości tekstowej. Dlatego również książka jest dobrym rozwiązaniem dla osób poszukujących skondensowanej wiedzy oraz dla osób analitycznych.

F1le | 2015-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Krotko zwiezle i na temat. Poradnik kieszonkowy, ktory moze niekoniecznie jest w stanie pokazac wewnetrzne skomplikowane mechanizmy rzadzace ludzmi przy podejmowaniu decyzji. Czego jednak wymagac od poradnika kieszonkowego. Mamy ogolny zarys teorii, faktycznie troche fantazji autora, kilka wstawek z NLP o kontroli stresu i calosc w/g mnie napisana bardzo przystepnym jezykiem dla laika. Ogolnie pierwsza ksiazka tego autora, ale z checia przeczytam w przyszlosci inne.

Vivienne | 2012-08-22
Przeczytana: 27 lutego 2012

Recenzja na blogu: http://bittersweet-review.blogspot.com/2012/02/andrzej-batko-haker-umysow.html

pmjar | 2017-01-27
Przeczytana: styczeń 2017

Skondensowana wiedza, choć początek mocno denerwował.

hienka7 | 2013-01-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 05 stycznia 2013

Książkę czyta się bardzo szybko. Początkowo jest lanie wody, ale jest też kilka ćwiczeń, które jak opanujemy mogą okazać się przydatne. Podobnie jak w książkach amerykańskich pisarzy autor nie omieszkał zareklamować w niej jeszcze dwóch innych swoich pozycji. Można przeczytać, ale są inne lepsze.

Lisek | 2015-09-26

Porzuciłam w połowie. Nudne farmazony, zero konkretów. 100% lania wody i porównań homeryckich. Usiane mglistymi metaforami. Do tego dźwięk w audiobooku, który wyjęty jest z jakiegoś szkolenia - nie do słuchania. Tragiczna jakość.

Bartek | 2016-05-14
Przeczytana: czerwiec 2015

Motyw przewodni książki? "Zaraz się dowiesz jak manipulować ludźmi". Przeczytałem na przerwie w szkole i szczerze powiem - dość słaby materiał. Jedyny plus to przedstawieniu kilku technik NLP.

Robert Kazuła | 2015-02-02
Przeczytana: 2014 rok

Książka dla początkujących w tematyce perswazji/NLP. Sam koncept książki - metafora hackingu to świetny pomysł, ale zawartość pozostawia spory niedosyt.

Krzysztof | 2014-07-16

Bardzo przystępna, fajne ciekawostki z dziedziny NLP i perswazji.
Polecam wersję kieszonkową ;)