Haker umysłów

Wydawnictwo: Helion
Darmowe dodatki Edytuj książkę
marketing, perswazja, NLP, psychologia
OLA336

Złam kod ludzkiej podświadomości! Czy widziałeś hollywoodzką produkcję Klik — i robisz, co chcesz? Główny bohater filmu kupuje nowego pilota, który, oprócz telewizora, uruchamia jeszcze inne domowe urządzenia… oraz steruje psem, żoną i całym otaczającym go światem. Scenariusz nie jest najwyższych lotów, ale bez wątpienia jest to historia wysoce prawdopodobna! I to historia, która może...

Złam kod ludzkiej podświadomości!
Czy widziałeś hollywoodzką produkcję Klik — i robisz, co chcesz? Główny bohater filmu kupuje nowego pilota, który, oprócz telewizora, uruchamia jeszcze inne domowe urządzenia… oraz steruje psem, żoną i całym otaczającym go światem. Scenariusz nie jest najwyższych lotów, ale bez wątpienia jest to historia wysoce prawdopodobna! I to historia, która może przytrafić się Tobie!

Wyobraź sobie, że masz możliwość buszowania w umysłach innych i kontrolowania swojego własnego mózgu. Że potrafisz obejść wszystkie psychiczne zabezpieczenia, rozszyfrować hasła i kody PIN, tak jak robią to codziennie hakerzy włamujący się do systemów komputerowych. Jesteś handlowcem, rozmawiasz z klientem — klik, klik, klik — i modyfikujesz w jego umyśle program sterujący zainteresowaniami: sprawiasz, że zaczyna się interesować produktem, który mu oferujesz. Albo spotykasz kogoś, kto Cię pociąga — klik, klik, klik — i już instalujesz w umyśle tej osoby fantazje na Twój temat, a w jej uczuciach pożądanie oraz fascynację Twoją osobą…

Tak. Tacy "hakerzy umysłów" naprawdę istnieją i codziennie wywierają na Ciebie wpływ — na Twoje myśli, uczucia, decyzje i zachowania. Zostań jednym z nich i zacznij kontrolować emocje ludzi, z którymi rozmawiasz, wywoływać w nich wybrane przez Ciebie pragnienia i sprawiać, że będą robić to, o co ich poprosisz.

Programista mentalnych systemów:

Sprzedaż, marketing i prezentacja perswazyjna.
Ogłoszenia dla ludzkiego umysłu.
Przyciąganie i przytrzymywanie uwagi słuchacza lub czytelnika.
Kotwice, czyli "nasza piosenka".
Kontrolowanie własnych emocji i reakcji.
Zmiana wiedzy w naturalne umiejętności.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2010

źródło okładki: http://helion.pl/

Vege | 2015-05-05

Trudno o nudniejszą pozycję. Autor jedyne co robi przez całą książeczkę to zachwyca się samym sobą. Jest wiele sformułowań typu "Zobacz jaki jestem mądry! W końcu sprawiłem, że kupiłeś tę książkę!". Faktycznie ma rację (niestety). Kupiłem jego książkę, ale to na pewno jedyna jego książka jaka znajdzie się w mojej biblioteczce.

Amelie | 2017-10-20
Przeczytana: 20 października 2017

"Haker umysłów", czyli jak reklamuje sam autor książka o tym, jak za pomocą NLP i psychologii wywierania wpływu kontrolować umysły innych ludzi, a na swoim zbudować antymanipulacyjny firewall.

W zamyśle Andrzeja Batko to poradnik skierowany głównie do osób zawodowo zajmujących się perswazją i wywieraniem wpływu na drugiego człowieka, czyli sprzedawców, marketingowców, speców od reklamy, spin doktorów, copywriterów i biznesmenów. Myślę jednak, że wiele osób, które interesują się rozwojem osobistym i pragną zmienić swoje relacje z otoczeniem, może ta pozycja zaintrygować.

Autor jest z nami rozbrajająco szczery i przyznaje, że w swojej książce stosuje właśnie różne techniki manipulacji. Podaje na przykład, jakich sposobów użył, aby przyciągnąć i pochwycić naszą uwagę i skłonić nas do zakupu owego poradnika (wzbudzający ciekawość tytuł, szokujące i przykuwające uwagę pierwsze zdanie: „Pieprz się dupku” (sic!), słowa wytrychy pobudzające wyobraźnię: jak, dlaczego, twój, bezpłatnie,...

pmjar | 2017-01-27
Przeczytana: styczeń 2017

Skondensowana wiedza, choć początek mocno denerwował.

F1le | 2015-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Krotko zwiezle i na temat. Poradnik kieszonkowy, ktory moze niekoniecznie jest w stanie pokazac wewnetrzne skomplikowane mechanizmy rzadzace ludzmi przy podejmowaniu decyzji. Czego jednak wymagac od poradnika kieszonkowego. Mamy ogolny zarys teorii, faktycznie troche fantazji autora, kilka wstawek z NLP o kontroli stresu i calosc w/g mnie napisana bardzo przystepnym jezykiem dla laika. Ogolnie pierwsza ksiazka tego autora, ale z checia przeczytam w przyszlosci inne.

Wojciech | 2015-04-07
Przeczytana: 04 kwietnia 2015

Po raz kolejny jestem pod wrażeniem książki Andrzeja Batko przede wszystkim dzięki konkretnej wiedzy, jaką dostajemy na stosunkowo małej objętości tekstowej. Dlatego również książka jest dobrym rozwiązaniem dla osób poszukujących skondensowanej wiedzy oraz dla osób analitycznych.

Lisek | 2015-09-26

Porzuciłam w połowie. Nudne farmazony, zero konkretów. 100% lania wody i porównań homeryckich. Usiane mglistymi metaforami. Do tego dźwięk w audiobooku, który wyjęty jest z jakiegoś szkolenia - nie do słuchania. Tragiczna jakość.

georgia93 | 2018-03-01
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane
Przeczytana: 01 marca 2018

Nie przebrnęłam. Utknęłam w połowie. Nie odpowiada mi sposób narracji. Porównania do nomenklatury komputerowej w ogóle do mnie nie przemawiają, wręcz irytują... Nie wspominając już o aroganckim o tonie autora, który to się zachwyca, jaki to jest mądry... Zadziwię pana autora, bo jeśli chodzi o treść... Cóż: miałam to na studiach... Humanistycznych do tego. Retoryka jako przedmiot na studiach = żadne poradniki zdradzające "tajemną wiedzę" już do ciebie nie przemówią i niczego nowego się nie dowiesz. Tak więc, panie autorze, żadnej tajemnej wiedzy tu nie sprzedajesz, a wręcz denną, bo połowę można zdobyć samemu i bez studiów, a tylko idiota połowy z tych technik nie zna, bo się ich po prostu z autopsji nie nauczył...

hienka7 | 2013-01-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 05 stycznia 2013

Książkę czyta się bardzo szybko. Początkowo jest lanie wody, ale jest też kilka ćwiczeń, które jak opanujemy mogą okazać się przydatne. Podobnie jak w książkach amerykańskich pisarzy autor nie omieszkał zareklamować w niej jeszcze dwóch innych swoich pozycji. Można przeczytać, ale są inne lepsze.

Vivienne | 2012-08-22
Przeczytana: 27 lutego 2012

Recenzja na blogu: http://bittersweet-review.blogspot.com/2012/02/andrzej-batko-haker-umysow.html

Nonitira | 2015-08-26

Książka dobra chodź uważam że lepszą książką jest Czarna Księga Perswazji,są tam dokładniejsze opisy dotyczące zasad NLP ;) Haker umysłów jest głównie przeznaczona dla osób które są związane z marketingiem a osoby z tym niespokrewnione raczej mało doszukają się w niej,ciekawych dla siebie rzeczy ;x