59 sekund. Pomyśl chwilę, zmień wiele

poradniki
978-83-7414-820-7
Małgorzata Glasenapp
decyzje życie

Krótka, lekka lektura. Zbiór, od dawna znanych, wniosków z eksperymentów i badań psychologicznych. Nie odkryłam tam nic nowego, więc pewnie moje życie nie ulegnie diametralnej zmianie, ale warto sobie niektóre fakty przypomnieć, bo wiedzieć to jedno, a pamietać, gdy potrzeba, to drugie.

POdręcznik jak niewielkie zmiany w narzym życiu moge wiele zmienić.
Tłumaczenie brakiem czasu jest mylne, ponieważ pewne rzeczy wymagają tylko minimalnej zmiany w nas samych.
Podręcznik pozwolił mi lepiej spojrzeć na samą siebie i moje zachowanie. Dał kilka wskazówe odnośnie życia zwodowoego oraz samo doskoanlenia.

Książka lekka i przyjemna. Naszpikowana różnymi badaniami psychologicznymi dot. codziennego życia. Dostarcza garść ciekawostek. Co najważniejsze autor powołuje się na konkretne badania, gdzie zostały wykonane i przez kogo.

Od bardzo, bardzo dawna szukałam właśnie takiej książki. Świetnie napisana i skonstruowana, podaje zarówno wiedzę w postaci teorii jak i badania. Genialna!

Bardzo, bardzo, bardzo dobra książka. Lubię książki, które czegoś uczą, wyjaśniają, pokazują ciekawe i praktyczne sposoby na różne codzienne tematy. Ta książka ma w sobie to wszystko - autor przytacza badania i ich interpretacje na nasze codzienne wybory i sposoby działania. Każdy rozdział kończy praktycznym podsumowaniem. Nie miałam żadnych oczekiwań wobec tej książki, ale...

Szybki kurs rozwojowy . Wszystko w jednym . Niby wszystko wiesz ,ale tego nie robisz. Od czasu do czasu, zeby nie stracić zapału sięgam po tego typu literaturę rozwojową .
Polecam każdemu. Praca nad sobą nigdy nie jest narracja czasu:)

Interesująca, wciągająca i dająca zrozumienie świata. Czego można wymagać więcej od dobrej książki? Na pewno dla ludzi, którzy chcą zrozumieć, dlaczego wiedza, nie zawsze równa się świadome działanie. I oczywiście, parę rad, co można z tym zrobić :).

Ciekawie napisana treść zebrana w prostych słowach, interesujących przykładach opierająca się o masę publikacji. Krótkie ćwiczenia oraz porady sprawiają, że autentycznie jesteśmy w stanie uświadomić sobie jak działają pewne schematy, ludzkie zachowania oraz jak my w tym funkcjonujemy. Obala mity, potwierdza fakty, przytacza grono wyników z eksperymentów. Chociaż książka...

59 sekund na pewno nie wystarczy, by zmienić nasze przyzwyczajenia, ale może wystarczy, by dowiedzieć się czegoś nowego o sobie i może wystarczy, by zasiać w nas iskrę do zmian.
Warto przeczytać, by dowiedzieć się, co nauka ma do powiedzenia na temat pewnych psychologicznych fenomenów.
Wszystkie przedstawione przez Wisemana teorie są wyjaśnione lekko i sympatycznie, i co...

Takie książki nie zmieniają życia. Podejrzewam, że kilka miesięcy po lekturze mało kto przypomni sobie któreś z badań. Chyba że w formie anegdoty lub ciekawostki.

• Chcę w prezencie
  • Poradniki