Tajna wojna Stalina

Wydawnictwo: Wołoszański
839049728X
historyczna

Tajna wojna Stalina to fascynujący i nadzwyczaj sugestywny obraz działań polityków, szpiegów i żołnierzy w latach 1938 1941, gdy Europa, za sprawą dwóch dyktatorów, pogrążyła się w najbardziej wyniszczającej wojnie wszechczasów.

Axsiu | 2014-06-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia
Przeczytana: 2010 rok

Moja druga książka Bogusława Wołoszańskiego. Jak zwykle rewelacyjna. Nie same daty i liczby tylko ciekawe opowiadanie, jak powieść, którą czyta się wygodnie. Pana Wołoszańskiego pokochałem właśnie za jego świetny, niepowtarzalny styl pisania. Opowiada po kolei wszystkie wydarzenia i mechanizmy potrzebne do zrozumienia nikczemnego planu ZSRR zajęcia całego kontynentu europejskiego, wielkiego błędu Stalina i wreszcie wyprzedzenia tego uderzenia przez wojska Wehrmachtu, bardzo możliwe, ze o parę tygodni.
W ogóle według mnie Bogusław Wołoszański jest jednym z bardzo niewielu autorów, którzy w swojej bibliografii nie mają ŻADNEGO słabego punktu.
Po prostu świetna książka.

Turniquet 92 | 2014-09-21

Bardzo udana pozycja książkowa Pana Bogusława Woloszanskiego znanego z serii filmów dokumentalno-historycznych " Sensacje XX wieku".Rzetelne źródło wiedzy o tym jak działy służby NKWD, jak funkcjonował cały aparat panstwowy w komunistycznym ZSRR za czasów stalinowskiego terroru.Polacam:-)

Mahima | 2013-07-31

Ciekawie przedstawione fakty. Nie jest to sucha książka historyczna. Należy czytać ją uważnie, ale nie jest męcząca.

mini_maks | 2016-02-16
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Zdecydowanie mniej zaskakujące informacje od Tajnej Wojny Hitlera jednak równie ciekawe.

martinezz | 2012-10-08

lubie książki tej tematyki , dla mnie świetne

Pocahontas | 2013-04-09

ciekawe