Największy wróg Hitlera

III Rzesza SS Himmler II wojna światowa
powieść historyczna
978-83-62770-30-4
III Rzesza SS Himmler II wojna światowa

Jak zwykle czyta się jednym tchem

Twórczość Pana Wołoszańskiego jest jak oglądanie filmu Kevin sam w domu – niby znamy to i wiemy co się wydarzy a jednak wracamy do niego co roku. Książkę czyta się lekko, autor wraca do elementów w których czuje się najmocniej, pewne powtórzenia trafiają się we wszystkich pozycjach, niezależnie czy chodzi o Himmlera, Stalina czy Churchilla.
Mimo to, polecam ..

Kolejne dzieło wybitnego dziennikarza i prawnika, który stał się najlepszym polskim popularyzatorem historii.

W tej książce Bogusław Wołoszański przedstawia nam prawdziwą twarz Heinricha Himmlera, Reichsfuhrera-SS, ministra spraw wewnętrznych Rzeszy Wielkoniemieckiej. Sam przedstawiał się (co podtrzymywała nazistowska propaganda) jako najwierniejszy poddany i wykonawca...

Bardzo dobrze się czyta, jak zwykle dużo notek biograficznych i zdjęć, które są bardzo pożyteczne, ale brakuje mi większego skupienia się na Himmlerze.

Książka z gatunku nie zaczynaj wieczorem jeżeli masz rano iść do pracy.
W prosty i ciekawy sposób opowiada o grze wywiadów, rozgrywkach między władcami III Rzeszy. Dowiadujemy się że nie wiemy jeszcze o wielu rzeczach i nie dowiemy się jeszcze np do 2045.

Z całym szacunkiem dla Pana Wołoszańskiego, ale książka nie spełniła moich oczekiwań. Pomimo wielu zalet, do jakich można zaliczyć np. fabularne wstawki oraz styl, zabrakło mi w niej skupienia się na głównej postaci, czyli na Himmlerze. Liczyłem, ze zostaną przedstawione jakieś ciekawostki z życia Himmlera (dzieciństwo oraz młodość). No cóż. Zawiodłem się.

Historia II WŚ interesuje mnie odkąd pamiętam,książka Bogusława Wołoszańskiego zaspokoiła mój wciąż rosnący głód odkrywania tajemnic jakie kryje III Rzesza i były kanclerz Niemiec.

W komedii „Kiler” w reżyserii Juliusza Machulskiego jest scena, kiedy to lokalny gangster-watażka, Stefan „Siara” Siarzewski, odegrany rewelacyjnie przez Janusza Rewińskiego, wyciąga dość archaiczny model telefonu komórkowego, i wypowiada następującą kwestię:
„ ‘Memory – Five – Siara’ – I wszystko jasne!”
Ja pozwolę sobie teraz na swobodną parafrazę tych słów, i oceniając...

Kiedy czytam książki Wołoszańskiego podświadomie słyszę w myślach jego głos. Każda kolejna przypomina odcinki serialu "Sensacje XX wieku", ale z wyłączonym obrazem:)Ukłony w stronę Pana Bogusława za rozbudzanie pasji historycznych wśród czytelników.

Książka obfituje w fakty, daty, nazwiska, ale nie jest nudną lekcją historii. Przy czytaniu wymaga skupienia, ale nagradza momentami które czyta sie jak dreszczowiec. Rzuca światło na sekrety, pakty i zakulisowe dążenia jednych z najważniejszych graczy tamtych czasów. Pokazuje jak Himmler przemierza drogę na szczyty władzy i odsłania jego prawdziwe intencje.
Pozycja z...

• Historia