Tajna wojna Stalina

1999-01-01
1999-01-01
839049728X

więcej Więcej

Bardzo dobra pozycja kultowego autora opisująca nam wydarzenia od dojścia Stalina do władzy po początek Wojny Ojczyźnianej.

Kolejna rewelacyjna książka z kultowej już serii Bogusława Wołoszańskiego "Sensacje XX wieku". Tym razem fabuła lektury skupia się głównie na działaniach dyplomatycznych w latach 1938 - 1941. Głównymi bohaterami wydarzeń są oczywiście Nazistowskie Niemcy oraz Związek Radziecki. Występują tu również pozostali aktorzy międzynarodowego teatru zdarzeń czyli wielkie mocarstwa...

Polecam młodym - w ciekawy sposób wciąga w historię (oby lekce historii tak wyglądały).

Książka zawiera opis działań mniej więcej od 1938 roku do 22 czerwca 1941. To pierwsza pozycja od Wołoszańskiego, którą przeczytałem. Natomiast wcześniej oglądałem wiele odcinków Sensacji XX wieku. Oczywiście seria ta jest naprawdę fajnie dopracowana i z udziałem wybitnych polskich aktorów. Książka jest utrzymana w takim samym stylu, co jest niewątpliwie wielką zaletą....

Bardzo dobra książka, która świetnie pokazuje dyplomacje w latach 1938-41. Autor pisze w niezwykle ciekawy sposób. Książka pokazywała Europe oczami ZSRR, Trzeciej Rzeszy i Wielkiej Brytanii i to mi się bardzo podobało. Po za tym mogłem w niej znaleźć wiele ciekawostek o których nie wiedziałem.

„Tajna wojna Stalina” to książka oparta na faktach i dokumentach. Wołoszański dość szczegółowo opowiada o sytuacji dyktatora, ZSRR oraz całej Europy od momentu dojścia Stalina do władzy do 22 czerwca 1941 roku. Materiał został opracowany bardzo szczegółowo, co może być wadą jak i zaletą. Zaletą jest ogrom materiału dotyczącego sytuacji Europy szczególnie w przeddzień...

Klasyka

Zdecydowanie mniej zaskakujące informacje od Tajnej Wojny Hitlera jednak równie ciekawe.

Ciekawe.

Bardzo udana pozycja książkowa Pana Bogusława Woloszanskiego znanego z serii filmów dokumentalno-historycznych " Sensacje XX wieku".Rzetelne źródło wiedzy o tym jak działy służby NKWD, jak funkcjonował cały aparat panstwowy w komunistycznym ZSRR za czasów stalinowskiego terroru.Polacam:-)

• Historia
  • Historyczne