Wiek krwi

XX wiek Bariera 79 żelazna kurtyna III wojna światowa
Wiek Krwi
historia
XX wiek Bariera 79 żelazna kurtyna III wojna światowa

Genialna książka! Konkretne opisy, ale nie długie, to się ceni, jak na książkę historyczną. Poruszane tematy są bardzo ciekawe i na pewno wiele faktów dowiesz się jedynie z tej książki. Świetna! Polecam!

Solidnie opisane historie wojenne XX wieku. Jedne bardziej interesujące, inne dla mnie może trochę mniej. Książka spodoba się miłośnikom historii i bitew. Dla mnie trochę za dużo opisów bitew, strategii wojennych itp.

"Wiek krwi" to 24 pasjonujące opowieści pełne historii, jak i sensacji, skąpane mocno w odautorskim, czyli "Wołoszańskim Sosie". Opowieści rozpoczynające się krwawym zamachem na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda w 1914 roku, a zakończone (bardzo) zimnowojennymi wydarzeniami z połowy lat 80. XX wieku.

813-stronicową książkę pożera się z prawdziwie wielkim smakiem, jak i z...

Autor w ciekawy sposób przedstawia najważniejsze fakty XX wieku. Wciągająca, jednak nie daje tyle satysfakcji co wysłuchanie audycji Wołoszańskiego.

Świetna książka. Czyta się tak samo dobrze, jak ogląda Sensacje XX wieku. Napisana bardzo przystępnym językiem. Polecam.

To moja pierwsza książka Wołoszańskiego, stylem pisania przypominająca kultowy program tv "Sensacje XX Wieku". Mimo prawie 800 stron czyta się to dobrze, szybko. Dzięki tej książce mogłem przybliżyć sobie genezę konfliktów zbrojnych w Korei czy Afganistanie, oraz dowiedzieć się wielu innych, ciekawych faktów historycznych. Polecam.

Dobra solidna literatura faktu nie tylko dla fanów pana Wołoszańskiego.

Dla miłośników historii XX wieku postać Bogusława Wołoszańskiego nie wymaga przedstawiania. Jako autor m.in. serii „Tajna wojna” i „Tego okrutnego wieku” oraz programów z cyklu „Sensacje XX wieku” był jednym z najbardziej znanych popularyzatorów historii w Polsce. Był, ponieważ nadal żyje, ale przeszedł na medialną emeryturę. Jeśli chodzi o pozycje książkowe to przez lata...

Książka napisana bardzo przystępnym językiem, wciągająca od pierwszej do ostatniej strony. Chociaż przyznam, że spodziewałem się czegoś bardzo nacechowano politycznie. Zamiast tego występują spore opisy techniczne ówczesnych broni.

Czytałam od deski do deski pomimo obszerności książki.
Oglądałam wiele reportaży Wołoszańskiego,ale książka to jednak książka.
Super się czyta i tyle wiadomości poza kulisami

Dyskusje

• Historia