Kalifornijska noc

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "-". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
One of Those Malibu Nights
978-83-241-3219-5
Kinga

Malibu, raj na kalifornijskim wybrzeżu. Błękitny ocean i złote plaże, wzdłuż których ciągną się rezydencje najbogatszych i najsławniejszych. Mac Reilly pracuje dla gwiazd filmowych jako prywatny detektyw. Pewnego wieczora podczas spaceru po plaży słyszy przerażony kobiecy krzyk. Bez namysłu biegnie na ratunek... i ledwo uchodzi z życiem, gdy piękna kobieta strzela do niego z pistoletu. Kilka dni póxniej znajduje w swoim samochodzie tę samą broń. Postanawia dowiedzieć się, kim była nieznajoma i trafią w manię oszustw, fałszywych tropów i nieoczekiwanej namiętności...

Gladys | 2016-02-10
Przeczytana: styczeń 2016

Świetna książka, przedstawiające perypetie gwiazd i ich życie, które wcale nie jest tak idealne jak nam się wydaje. Genialny bohater, który darzy wielkim uczuciem Sunny i nie daje się zwieść nawet najpiękniejszej kobiecie. Ucieczka Allie od dotychczasowej sławy, jest świetnie przedstawiona. Tożsamość prześladowcy, który do końca jest dla nas zagadką, wielce zaskakuje, gdyż jest ostatnią osobą jaką byśmy podejrzewali. Wielka miłość jaka ją łączy z Ronem, jest czymś pięknym i wiecznym. Natomiast trup dziewczyny znalezionej na posesji Rona, przytwierdza w naszych oczach winę właścicielowi. Genialny wątek, mnóstwo akcji, wiele bohaterów, którzy zwracają się do Maca w jednej sprawie, jest czymś zarazem komicznym i intrygującym.

KatiaBlue | 2013-12-07
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Elizabeth Adler, autorka, o której nigdy dotąd nie słyszałam, a która uchodzi za najsłynniejszą na świecie pisarkę powieści o miłości z odrobiną trzymających w napięciu, dramatycznych wydarzeń. Mimo to jej książki nie cieszą się zbyt pozytywnymi ocenami. "Kalifornijska noc", rozpoczynająca cykl czterech powieści, nie jest porywającą lekturą. Bardzo dziwię się, że dobrnęłam do jej końca. Zwykle nie robię tego z książkami, które mi się nie podobają.

Głównym bohaterem "Kalifornijskiej nocy" jest Mackenzie "Mac" Reilly, znany z telewizji detektyw, który wyjaśnia stare i głośne sprawy kryminalne. Ma psa, któremu uratował życie, wabi się Pirat, oraz kobietę, Sunny Alvarez, z którą nie chce się ożenić. Pewnej nocy, podczas spaceru po plaży w Malibu Colony, Mac słyszy kobiecy krzyk. Instynkt detektywa nakazuje mu sprawdzić, co się stało, czy nic nikomu nie grozi. Swoje dobre intencje prawie przypłaca życiem.

Kilka godzin później Mac staje się jedynym i niezastąpionym detektywem w Malibu...

deana | 2011-12-10
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 18 marca 2012

Ani nie thriller, ani nie romantyczny.

wiola | 2015-06-22

Książkę czyta się szybko trochę mało realistyczna jak na początek kryminału co razi po oczach, jest to książka o której na pewno nie będę pamiętała za powiedzmy lat 3.

Paulina | 2012-08-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Wspaniała książka!!!

Pokazuje dwa światy - ludzi sławnych i bogatych,
jak i świat ludzi francuskiego małego miasteczka.

Pokazuje, że świat sław Hollywoodu wcale nie jest tak sielankowy, jak nam się wydaje. A w małym miasteczku można odnaleźć siebie i zaznać szczęścia.

Książka wciągająca i godna polecenia.

Paulina Kwiatkowska | 2012-08-28

,,Malibu, raj na kalifornijskim wybrzeżu. Błękitny ocean i złote plaże, wzdłuż których ciągną się rezydencje najbogatszych i najsławniejszych. Mac Reilly pracuje dla gwiazd filmowych jako prywatny detektyw. Pewnego wieczora podczas spaceru po plaży słyszy przerażony kobiecy krzyk. Bez namysłu biegnie na ratunek... i ledwo uchodzi z życiem, gdy piękna kobieta strzela do niego z pistoletu. "

Mac Reilly miał swój program w telewizji, gdzie pracował jako detektyw i zajmował się sprawami bogatych ludzi, których interesował tylko seks i pieniądze. Okazało się jednak, że jego program ma zniknąć z anteny. W dodatku jego dziewczyna, Sunny, wyjechała z Malibu, gdyż chciała, aby poczuł się o nią zazdrosny. Gdy spacerował po plaży ze swoim psem Piratem usłyszał kobiecy krzyk i szybko tam pobiegł. Na miejscu jednak nie zastał to, czego się spodziewał. Rudowłosa piękność celowała do niego z pistoletu i o mały włos go nie trafiła. Szybko uciekł z miejsca zdarzenia. Następnego dnia udał się do...

lenqa | 2011-12-15
Przeczytana: 12 grudnia 2011

Książka bardzo wciągająca, szybka, wartka akcja - godna polecenia.

Fansapa | 2012-10-23
Na półkach: Teraz czytam

tak szczerze to na początku mi się nie podobała bo nie lubi spraw detektywistycznych... a na to się zapowiadało, więc książka wylądowała w kącie. Jednak wróciła do łask. I ku mojem wielkiemu zdziwieniu jest strasznie ciekawa... Nie mogę się do czekać jak zakończy się małżeństwo Rona i Allie. Oraz jak potoczą się losy boskiej Sunny i Maca. Lubie chihuahe Sunny, która też ma wiele do "powiedzenia" w sprawie ich związku.

torebka | 2013-04-29
Przeczytana: czerwiec 2012

Bardzo wciąga, bardzo szybko się czyta. Nie rozczarowuje ;)

wrzos118 | 2017-02-26
Na półkach: Cykle, Przeczytane