Lekcje uczuć

Wydawnictwo: Sonia Draga
Lessons in Heartbreak
kobiety, miłość, wierność
Kuroneko

Trzy kobiety. Trzy miłości. Trzy powody, by pozwolić najbliższej osobie odejść – to wszystko składa się na kolejną, doskonałą powieść irlandzkiej autorki bestsellerów. Izzie Silver opuściła przed laty małe irlandzkie miasteczko Tamarin, by zrobić karierę w Nowym Jorku. W dużym mieście wiedzie jej się doskonale – dopóki nie łamie jednej ze swych zasad i nie zakochuje się w żonatym mężczyźnie....

W dużym mieście wiedzie jej się doskonale – dopóki nie łamie jednej ze swych zasad i nie zakochuje się w żonatym mężczyźnie. Po drugiej stronie oceanu ciotka Izzie, Annaliese, na własnej skórze poznaje ból niewierności. Do tego wszystkiego Lily, mądrą i pełną wyrozumiałości głowę rodziny dotyka poważna choroba. Izzie wraca natychmiast do Irlandii i przesiadując przy łóżku chorej, odkrywa przeszłość, o której jej babcia nigdy nie wspominała ani słowem.

Lekcje, jakich życie udziela każdej z tych kobiet niosą ze sobą radość i cierpienie. A najtrudniejsze, czego przyjdzie im się nauczyć to pozwolić najbliższej osobie odejść.

Wiola | 2016-09-13
Przeczytana: 12 września 2016

Cathy Kelly, zwana szumnie irlandzką królową powieści obyczajowej dla kobiet, napisała kolejną powieść, która z pewnością przypadnie do gustu nie tylko wielbicielom jej twórczości. Każda książka jej autorstwa to niezmiennie gwarancja dobrej zabawy, wzruszenia i niejednej okazji do refleksji. Kelly specjalizuje się w poruszaniu tematów i kwestii uniwersalnych, takich jak miłość, wierność, zdrada, namiętność, choroba i rodzinne relacje, lecz robi to w sposób subtelny, przemyślany i daleki od stereotypów i schematów. Stworzone przez nią bohaterki to trzy kobiety w różnym wieku, z różnymi życiowymi doświadczeniami, różnymi problemami, ale ze wspólnym mianownikiem – pewnością, że niezależnie od wszystkiego mogą na siebie i swoją pomoc zawsze liczyć.
Izzie Silver to nowojorska bookerka w agencji modelek, która ma romans z żonatym mężczyzną. Annelise to jej ciotka mieszkająca w Irlandii, którą właśnie zostawił mąż, odchodząc do jej najlepszej przyjaciółki, zaś Lily to babcia Izzie,...

betina360 | 2014-06-18
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Trzy rozne kobiety przezywajace swoje milosci i smutki dnia codziennego.Bardzo duzo w tej ksiazce uczuc przewazaja te smutne lecz sa i wesole chwile.Koniec mnie wzruszyl.Mam ochote na inne ksiazki tej autorki.

Tara | 2012-09-20
Przeczytana: 20 września 2012

Na samym początku myślałam,że to pewnie nie będzie nic ciekawego i czytało mi się z oporem. Jednak im bardziej zagłębiałam się w historię trzech kobiet, stwierdziłam,że jednak muszę dobrnąć do końca. Zdecydowanie poruszyła mnie Lily, zwłaszcza na samym końcu książki. Tak samo jak jej wnuczka, Izzie która również miała identyczny problem jak ona w młodości, i krótko mówiąc zakręciła mi się łezka w oku, czytając jak znów Lily może spotkać wszystkie, ważne dla niej osoby. A zwłaszcza mężczyznę, który nauczył ją kochać. Wybitna, zdecydowanie wybitna, poruszyła mnie.

beatka18 | 2013-05-04

ciekawa ksiazka, choc nie porywa ani nie zachwyca

Angela1990 | 2016-04-27
Na półkach: Obyczajowe, Przeczytane

Lubię takie książki, gdzie jest kilkoro głównych bohaterów i różne wątki przeplatane w czasie. Tutaj mamy 3 kobiety z jednej rodziny, ale różnych pokoleń (w zasadzie jest jeszcze czwarta). Każda z innym problemem, różną historią. Bohaterki są charakterystyczne, a problemy, które je dotykają mogą spotkać każdego z nas. I chociaż w niektórych momentach Izzy i Annelise mnie irytowały, to jednak kiedy wczuwałam się w ich postać, to wcale nie byłam już taka pewna swoich racji. Książkę czyta się bardzo szybko, jest wciągająca. Zakończenie tez fajne, nie przesadzone. Polecam nie tylko paniom :)

AGNES | 2013-12-08
Przeczytana: sierpień 2011