Mężczyzna ze snu

Tłumaczenie: Alicja Marcinkowska
Wydawnictwo: Amber
Falling awake

Inne wydania

Czerwony szal, roller coaster, fala krwi... Isabel Wright jest analitykiem snów. W tej pracy potrzebna jest wiedza i dar. Lecz ten dar staje się przekleństwem, gdy Isabel wpada na trop podejrzanych eksperymentów... i zbrodni. Komu wierzyć, balansując na cienkiej jak brzytwa krawędzi między koszmarnym snem a przerażającą jawą? Czy zaufać komuś, kto pojawia się w jej snach?

Wojciech Gołębiewski | 2015-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2015

Jayne Ann Krentz (1948), z domu Jayne Castle, pisarka romansów, tyle że pod oficjalnym imieniem publikuje współczesne romanse, jako Amanda Quick - historyczne, a pod panieńskim imieniem futurystyczno/paranormalne. Ogółem 35 milionów egzemplarzy około 200 pozycji; na LC – 123 pozycji, co przez 35 lat daje przeciętną ponad 4 książki rocznie. Przy tak olbrzymiej ilości publikacji średnia ocen mieści się w granicach 5,5 - 6,75 co niewątpliwie jest sukcesem. Omawiana została wydana w 2004, ma 9 opinii, średnią 6,43 na LC i jest moją pierwszą lekturą jej autorstwa.
Przyjmuję za niebyłe pierwsze dwie strony mieszczące absurdalne analizy snu, bo w innym przypadku musiałbym zaniechać próby lektury, a tej pani w żadnej postaci nie znam, więc jej taśmową produkcję chciałbym poznać. Zainteresowanych snami odsyłam do Freuda "Wstępu do psychoanalizy", przestrzegając ...

betina360 | 2015-04-18
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Recenzja ksiazki ciekawsza niz sama ksiazka. Zawiodlam sie czytalam lepsze tej autorki. Widac spory spadek formy.

Klaudia95 | 2015-02-14
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 14 lutego 2015

"Mężczyzna ze snu" to jest kolejny thriller romantyczny z wątkiem o zdolnościach paranormalnych.Tu autorka ukazała zdolności paranormalne śnienia na poziomie piątym.
Isabel jest analitykiem snów w centrum Belvedere' a. Na zlecenie swojego szefa interpretuje sny anonimowych klientów. Kobieta nie zna potencjalnych klientów, ma tylko odczytywać znaczenie snów.
Jednakże sytuacja ulega zmianie, gdyż szef Isabel zostaje zamordowany, a firmę przejmuje jego syn, który zwalnia Isabel.
Po utracie pracy Isabel pracuje u swojego szwagra. Ellis ma za zadanie nakłonić Isabel aby pracowała w firmie Lawsona, jednak Isabel chce założyć własną firmę.
Pomiędzy bohaterami rodzi się uczucie. Znają się ze snów, śnią o sobie i nagle spotykają się w realu.
Isabel pomaga Ellisowi rozwiązać zagadkę sprzed lat. Mężczyzna jest przekonany, że Vincent Scargill żyje. I wkrótce bohaterowie znajdują na to dowody...
Polecam każdemu fanowi Jayne Ann Krentz, bo jej książki są wciągające, odprężające, czasami...

Gabriela Pytel | 2014-01-02

początek kiepski, ale książka rozwijająca i naprawdę warta uwagi jak dla mnie nie ma się za bardzo do czego przyczepić, na zimne wieczorki polecam. :)

alamuhan | 2010-09-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Dobra, ciekawa, wciągająca.
Fajna książka, choć nie zachwyca - wciąga.
Lubię ten cykl. Chętnie do niego powracam..

Patrycja Małysa | 2014-08-20
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Bardzo fajna lekka książka i fajnie się czyta o tych teoriach na temat snu. Polecam

moniss | 2015-12-13
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Ciekawa powieść z wątkiem panormalnym. Fabuła trzyma w napięciu, pomimo, że wątek romansowy mógłby być nieco lepszy (jest nieco banalny i niemal harlequinowy).

Magdalena | 2013-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2013

Przyjemna i sympatyczna. Myślę, że będę czytała inne z serii, ale ta nie zachwyca.

Paulina Kucińska | 2011-10-23
Przeczytana: 22 października 2011

Książka bardzo przewidywalna. Nic specjalnego uważam.

daria | 2011-10-12

Fajna. Polecam.