Winter lodge
zamieć, nieporozumienia

Jenny Majesky, właścicielka piekarni, w zimową noc traci cały dobytek podczas pożaru rodzinnego domu. Wśród popiołów i zgliszczy niespodziewanie odnajduje cenny skarb, który skłania ją do poszukiwania prawdy o najbliższych. Jenny jedzie do domku nad jeziorem i tam przy wsparciu Rourke'a McKnighta, przyjaciela z dzieciństwa, rozpoczyna podróż w przeszłość. Na skutek burzy śnieżnej oboje zostają odcięci od świata. Mają dużo czasu, by wyjaśnić nieporozumienia z dawnych lat. Tymczasem nieoczekiwanie muszą się zmierzyć ze znacznie poważniejszym problemem niż zamęt w uczuciach i rodzinne sekrety. Do domku zakrada się niebezpieczny intruz, z którym trzeba walczyć o życie...

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Ulka | 2014-09-13
Przeczytana: 13 września 2014

Rewelacyjna powieść skrywająca tajemnicę z przeszłośći. Stopniowo dowiadujemy się co tak naprawdę się wydarzyło.
Ogromnie polecam :)

Gosia9101 | 2013-10-21
Na półkach: Przeczytane, Susan Wiggs

Świetna książka z ciekawą fabułą. Można w niej znależć wszystko: skrywane tajemnice, ludzkie nieszczęście, przyjaźń i oczywiście bezinteresowną miłość.

Katarzyna | 2013-08-03
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

"Zima nad jeziorem" pióra Susan Wiggs to powieść, którą poleciła mi bibliotekarka. Po przeczytaniu opisu znajdującego się na końcu książki oraz recenzji zamieszczonych na tej stronie postanowiłam sięgnąć po tą lekturę i zapoznać się z jej treścią.

Główną bohaterką jest Jenny Majesky. Wychowywana tylko przez kochających ją dziadków, dostaje od nich bardzo dużo miłości i uwagi, by w ten sposób zrekompensować stratę rodziców: ojca, którego nigdy nie poznała i matkę, która w wieku 4 lat wyjechała i już nie wróciła.

Jej babcia słynęła z przepysznie smacznych wypieków, co skłoniło rodzinę do założenia piekarni, która bardzo dobrze się rozwijała.

Pewnego dnia Jenny wraz z dziadkiem zawozi wypieki do pobliskiego obozu. Tam poznaje Rourke - odważnego chłopca, który ukarał złodziei i uratował ją przed nimi, oraz jego przyjaciela - Joe'a. W swoim wybawcy zakochuje się od pierwszego wejrzenia, jednak ten za wszelką cenę stara się zniechęcić do siebie Jenny, bo wie, że jest nią...

Lady_B | 2011-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2011

Świetna książka! Wręcz nie spodziewałam się, że tak mocno mnie wciągnie. Sięgnęłam po nią z powodu zimowej tematyki, gdyż za oknem pogoda nijak się ma do grudniowych standardów, tak więc chciałam zagłębić się w lekturze nieco przybliżającej mi odpowiednią aurę .
W powieści poznajemy losy Jenny, młodej dziewczyny, która parę tygodni wcześniej straciła babcię- praktycznie ostatnią bliską jej krewną. Piszę 'praktycznie' gdyż w niedawnej przeszłości udało jej się przypadkowo odnaleźć nie znanego jej wcześniej ojca. Jenny traci cały swój dobytek w pożarze rodzinnej kamienicy i tu rozpoczyna się wielowątkowa opowieść przedstawiająca przeszłość głównej bohaterki, jej rodziny i przyjaciół, prowadząca do wyjaśnienia rodzinnej tragicznej zagadki, a także ewoluująca w kierunku spełnienia i prawdziwej miłości.
W powieści wątek współczesny przeplata się z retrospekcjami. W wątku bocznym poznajemy także losy Daisy, krewnej Jenny, która po rozwodzie rodziców przeprowadza się z wielkiego miasta...

Annika | 2016-11-13
Na półkach: Pbpdt, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 13 listopada 2016

Ciekawy blurb i klimatyczna okładka zachęciły mnie do wypożyczenia tej książki. Niestety, w tym przypadku doskonale sprawdza się porzekadło, by nie oceniać książki po okładce. Jest to bardzo przeciętne czytadło z płytkimi bohaterami i oczywistym zakończeniem. Zapowiadany wątek sensacyjny zajmuje zaledwie kilka stron w końcówce. Książka ma jednak i zaletę, a mianowicie ciekawe przepisy, które jednak średnio pasują do całości.
Zwykle książki polecane w recenzjach LC bardzo mi się podobają, ta jednak jest zupełnym rozczarowaniem i nie mogę zrozumieć zachwytów nad tą powieścią.

jolunia559 JOLA | 2010-09-21
Przeczytana: 18 września 2010

Jenny traci w porzaże dom rodzinny.Wraz z nim traci wiele pamiątek rodzinnych.Jednak wśród zgliszczy znajduje skarb.Prawdziwy skarb,który jest przyczyną zginięcia jej matki wiele lat temu.
małym domku nad jeziorem Jenny próbuje rozliczyć się z balastem przeszłości,który nie pozwala jej normalnie żyć.Pomaga jej w tym Rourke-przyjaciel z dzieciństwa i wielka miłość Jenny.

virgo123 | 2015-12-27
Przeczytana: 2012 rok

To była pierwsza książka Susan Wiggs, którą przeczytałam i która bardzo mi się podobała od samego początku :) Od tamtej pory jestem zakochana w książkach Susan Wiggs :)

Monika | 2017-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Powieść, która skrywa się pod tą klimatyczną okładką jest ciepłą, ale niepozbawioną dramaturgii opowieścią o młodej dziewczynie polskiego pochodzenia. Jenny traci wiele, ale zyskuje coś cennego. Jednak, żeby zyskać musi najpierw z przyjacielem z dzieciństwa przejść przez bolesne wspomnienia i wyjaśnić niedomówienia.

masiaczka | 2015-04-08
Przeczytana: 24 marca 2015

Druga część serii i kolejne spotkania z mieszkańcami małej i urokliwej miejscowości nad pięknym jeziorem. Czyta się równie szybko i przyjemnie jak pierwszą część serii. Książka napisana tym samym stylem. Pozycja idealna na wakacje czy zimne i deszczowe wieczory.

isabelle142 | 2012-07-30

Zdecydowanie lepsza od swojej poprzedniczki :)