Sekret willi Romantica

Tłumaczenie: Adrian Tomczyk
Wydawnictwo: Filia
9788380751996
Ag2S

Jolly, ciotka Mirabelli Matthews, zmarła dość nieoczekiwanie i w tajemniczych okolicznościach. W rezultacie Mirabella dziedziczy willę na południu Francji. Podczas podróży kobieta poznaje Verity, młodą dziewczynę, która uciekła od męża, i zabiera ją do siebie. Ich samochód zostaje zepchnięty z drogi i kobiety cudem uchodzą z życiem, a wkrótce okazuje się, że niebezpieczeństwa się na tym nie...

W rezultacie Mirabella dziedziczy willę na południu Francji. Podczas podróży kobieta poznaje Verity, młodą dziewczynę, która uciekła od męża, i zabiera ją do siebie. Ich samochód zostaje zepchnięty z drogi i kobiety cudem uchodzą z życiem, a wkrótce okazuje się, że niebezpieczeństwa się na tym nie skończą…

Okazuje się, że ciotka Jolly wiodła ciekawsze życie, niż można by podejrzewać, a kilku mężczyzn, którzy stanowili jego ważną część, pojawia się na progu willi Romantica. Mirabella i Verity muszą się dowiedzieć, komu mogą ufać, a kto zwyczajnie wykorzystuje swój urok, by pod maską grzeczności skryć twarz mordercy.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/189

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/189

Skończyłam wreszcie ten Sekret willi Romantica i według mnie to żadna rewelacja.
Romansu tu nie ma żadnego, trochę sensacji ale bez emocji. Sprawca całych nieszczęść bohaterki znany od początku a cała fabuła jest strasznie naciągana.
Napisana jest w takim trochę żartobliwym stylu, ale żadnej porządnej akcji tu nie ma.
Jest za to dużo lania wody o niczym. Ciekawy jest tylko pamiętnik Jerusha, dla której ta willa została zbudowana przez jej kochanka.
Mogło być ciekawie, bo sam pomysł na powieść bardzo dobry a było nudno i autorka sama kilka razy pogubiła się w prowadzeniu fabuły.
To ani romans ani kryminał raczej powieść obyczajowa z wątkiem sensacyjnym w tle.
To już nie ta Adler której książki lubiłam czytać.

Eli1605 | 2017-12-21
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 21 grudnia 2017

Kiedyś czytałam jakąś książkę autorstwa Elizabeth Adler ale niewiele pamiętam. Postanowiłam więc odświeżyć swoją znajomość z tą autorką. To książka obyczajowa z wątkiem kryminalnym, którą przeczytałam z przyjemnością. Podobała mi się narracja bohaterek i fabuła. Chętnie sięgnę po inne pozycje Pani Adler.

Kasiek m | 2017-03-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 rok
Przeczytana: 27 marca 2017

Książkanonstop | 2017-03-20

Już sam tytuł powieści sprawia, że odwiedzający księgarnię zwróci na nią uwagę. Piękna okładka przyciągnie oko i... padnie pierwsza ocena książki. "Pewnie to romans". Ponieważ błękit nieba, uroczy budynek, rozległe pola lawendy mogą mylić, warto odwrócić pozycję i przeczytać kilka słów o powieści.Wtedy już wiemy, iż będzie ciekawie.

Ciotka Mirabelli odeszła z tego świata w dość tajemniczych okolicznościach. Kobieta przepisała na Mirabellę posiadłość we Francji. Podczas podróży do swego nowego miejsca zamieszkania poznaje młodą dziewczynę, Verity. Po rozmowie kobiety odnajdują wspólny język a Mirabella postanawia przygarnąć zagubioną towarzyszkę. Otoczyć ją opieką. Niestety, kiedy już zmierzają do domu samochodem, ulegają wypadkowi. Wszystko wskazuje na to, że ktoś chciał je zepchnąć w przerażającą przepaść. Kto za tym stoi i co miał na celu? Kim jest "Szef" - bogaty, wpływowy człowiek?

"Sekret wilii Romantica". Książka niezwykle ciekawa, zaskakująca swoją fabułą, dobrze i...

Badylarka | 2017-08-07

Do tej pory przeczytałam tylko jedną książkę Elizabeth Adler - "Lato w Toskanii". W tym roku naszła mnie ochota na inne książki autorki, głównie za sprawą ich wakacyjnych okładek. Niedawno próbowałam przeczytać "Zaczęło się w Monte Carlo", ale nie dałam rady dokończyć. Do przeczytania "Sekretu willi Romantica" jakoś się zmusiłam.

Ponad 40-letnia bestsellerowa autorka kryminałów, Mirabella Matthews, otrzymuje w spadku po tragicznie zmarłej ciotce Jolly posiadłość z willą Romantica na południu Francji. W czasie podróży do posiadłości poznaje ponad 20-letnią Verity, uciekającą właśnie przed mężem. Zaprasza ją do willi.
W drodze z dworca do posiadłości kobiety ulegają wypadkowi - ginie kierowca samochodu, w który ponoć uderzyły i zostają zepchnięte z drogi. Choć w pobliżu znajdowało się kilka pojazdów, nagle okazuje się, że nie było świadków zdarzenia.
Kobiety wychodzą (o dziwo!) z wypadku bez obrażeń i wkrótce udają się do willi, gdzie spotykają neurochirurga Chada Prescota, który...

Wera2604 | 2017-03-18
Przeczytana: 17 marca 2017

Mirabella Matthews odziedzicza willę po swojej ciotce Jolly na południu Francji. Gdy się tam zjawia z kobietą poznaną podczas podróży Verity już ktoś czai się na jej życie. Niejednokrotnie doznaje tych przykrości. Okazuje się, że jej ciotka wiodła ciekawe życie a nie wszystkim pasuje nowa dziedziczka posiadłości. Również nie wszystkim może wierzyć. Czy Mirabella ujdzie z życiem i zachowa posiadłość? Kto czai się na nią bądź rezydencję. Co ma z tym wspólnego pewien Rosjanin? Pytań jak i odpowiedzi jest pełno.
Spodziewałam się nudnej historii a zakończyła mnie bo jest dosyć ciekawa i co najlepsze bardzo szybko się czyta. Akcja również rozgrywa się szybko. Może to i dobrze.Przynajmniej nie nudzi.

Zuzanna | 2018-05-20
Na półkach: 2018, Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 19 maja 2018

Trzymająca w napięciu...ale dobra też na czas relaksu...

ZwykłaMatka | 2017-03-07
Przeczytana: 28 lutego 2017

Piękna okładka. Akcja na południu Francji. Bestsellerowa autorka. Nic tylko brać do ręki książkę i czytać. Zakopać się pod kocykiem i upajać opisami kraju słynącego z wieży Eiffla i pól pachnących lawendą. Mnie przyciągnęła właśnie okładka z fioletowymi kwiatami, zachęcający opis z tyłu powieści, a także perspektywa przeniesienia się choć na kilka godzin do uroczej Francji. Czy "Sekret willi Romantica" spod pióra Elizabeth Adler mnie jednak porwał? Czy zauroczył mnie swoją treścią? Czytajcie dalej!
Ciotka Mirabelli Matthews umiera w dość nagłych i tajemniczych okolicznościach. W testamencie zapisuje swoją piękną posiadłość na południu Francji właśnie jej. Podczas podróży do swojego nowego domu, pisarka kryminałów, którą jest panna Matthews, poznaje młodą Verity. Dziewczyna sprawia wrażenie przestraszonej, zagubionej. Kiedy Mirabella poznaje jej historię postanawia wziąć ją pod swoje skrzydła i ugościć w willi.

W drodze do domu kobiety mają wypadek samochodowy. Kto za tym stoi i...

K-czyta | 2017-07-27
Przeczytana: luty 2017

Największy problem poza słabą kreacją postaci tkwił w absurdach, które się w trakcie trwania akcji pojawiają (na przykład taki: Mirabella najpierw została zepchnięta z drogi, a później ktoś napadł ją w domu, ale po tych wydarzeniach drzwi do willi stoją otworem jakby nigdy nic) i niedociągnięciach, których nie sposób nie zauważyć. W tym drugim przypadku wyglądało to tak, jakby autorka czasami zapominała o tym, co jakiś czas temu pisała i zmieniała wersję (zwierzęta wyszły spod łóżka i były obok właścicielki, a za chwilę znowu były pod łóżkiem itp.). Może nie czepiałabym się tego tak bardzo (i komuś innemu takie szczegóły mogą nie przeszkadzać w czytaniu), gdyby nie to, że natężenie takich niedopracowanych elementów było za duże i naprawdę widoczne. Poza tym miałam wrażenie jakby książka była chwilami pisana scena po scenie, a pomiędzy nimi czegoś brakowało. Gdzieś gubił się czas i przestrzeń – bohaterowie przemieszczają się zbyt szybko i właściwie nie wiadomo kiedy; wiedzą o...

myrtij | 2017-03-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 18 lutego 2017

Mirabella Matthews to znana pisarka kryminałów, która w spadku po ciotce otrzymała willę Romantica położoną na południu Francji. W drodze do nowego domu spotkała Verity, młodą dziewczynę, która uciekła od męża. Mirabella bez zastanowienia zaproponowała dziewczynie gościnę w willi Romantica. Ale ktoś chciał, by pisarka nigdy tam nie dotarła i był gotowy na wszystko, by to osiągnąć. Jakie tajemnice skrywa willa? Czemu jest warta poświęcenia dla niej życia drugiego człowieka?