Moje miejsce na ziemi

A Place in the Country
miłość, nienawiść, sekrety
literatura piękna
Ag2S

Emocjonująca i emocjonalna opowieść o zaczynaniu wszystkiego od nowa, o miłości i nienawiści, o sekretach, jakimi się dzielimy, i o tych, jakie zachowujemy tylko dla siebie... Zacząć wszystko od nowa – bez pieniędzy, bez męża, za to z piętnastoletnią córką, rozżaloną, że samowolnie kierujesz jej życiem. Niełatwa decyzja. Lecz Caroline ją podejmuje. Woli rozstać sie z wygodnym życiem niż...

Zacząć wszystko od nowa – bez pieniędzy, bez męża, za to z piętnastoletnią córką, rozżaloną, że samowolnie kierujesz jej życiem. Niełatwa decyzja. Lecz Caroline ją podejmuje. Woli rozstać sie z wygodnym życiem niż znosić dalej kłamstwa i zdrady męża. Prowadzenie pubu w małym angielskim miasteczku pełnym sympatycznych dziwaków okazuje się nie takie złe, zwłaszcza że jest wśród nich pewien interesujący mężczyzna. Tylko Issy wciąż tęskni za ojcem i za przeszłością… Przeszłością, która niespodziewanie daje o sobie znać. Morderstwo popełnione na drugim końcu świata wstrząsa Carolyn i Issy. Czy zniszczy budowane z takim trudem ich nowe życie?

źródło opisu: Wydawnictwo AMBER, 2012

źródło okładki: http://www.amber.sm.pl

Jest to jedna z książek, po które sięgnęłam dawno temu, lecz nie wiadomo z jakich względów utknął mi ten tytuł w pamięci. Niby nie ma tu opisanej zawiłej historii, nie ma żadnych zagadek do rozwikłania, nie jest to także rodzaj literatury, który zwykle czytam, a mimo to bardzo miłą ją wspominam.

W książce przede wszystkim poznajemy losy matki, która samotnie kroczy przez życie ze swoją córką. Zwykła kobieta z normalnymi problemami, tak bym ją opisała. Uważam, że jest to przyjemna opowieść na relaksujące wieczory.

Jeśli jesteś osobą borykającą się z problemami to śmiało zajrzyj do tej książki, być może znajdziesz tam pewnego rodzaju oparcie - ja właśnie w takim okresie na nią trafiłam i poniekąd się utożsamiłam z bohaterką, co prawdopodobnie sprawiło, że lepiej ją oceniam.
Mając mniejsze czy większe problemy warto znaleźć swoje miejsce na Ziemi i dążyć wbrew przeciwnościom losu do wyznaczonego przez siebie celu.

Wanda | 2017-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Bardzo podobały mi się jej poprzednie książki; Lato w Toskanii, Zaczęło się w Monte Carlo czy Pod słońcem Saint-Tropez, Spotkanie w Wenecji. Dużo pięknych opisów, wartka akcja, miłość i wątki kryminalne. Moje miejsce na ziemi - przczytałam szybko, do poduszki, ale taka to sobie opowieść. Nie urzekła mnie.

sosiks | 2016-10-01

nudne.nie da się przeczytać.

Angela1990 | 2016-05-06

Całkiem przyjemna książka, chociaż "przyjemna" to chyba nieodpowiednie słowo :) Jest tu dużo problemów, dramatów i smutków. Jednak bohaterki ze wszystkim sobie w końcu radzą-chociaż nie idzie to tak łatwo. Postacie, z którymi łatwo się utożsamiać- takie są koleje losu, raz jest dobrze, a zaraz potem wszystko się wali na łeb na szyję. Szybko się czyta, wciąga. Polecam.

czytamcałyczas | 2015-12-14

Bardzo ciepła i miła książka.Taka,do jednego dnia.Na szybko i szybko się zapomina.
Cóż,romans i troszkę sensacyj.Tak,dla smaku.By zabić czasem,zbyt cukierkowość.
Książka pisana,pod uczucia kobiet.Skąd dużo,o rodzinie i jedzeniu.
Dla mnie taka sobie.

Małgosia | 2015-08-19

W sam raz - na raz.

czerwiec7 | 2014-12-29
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Lekka opowiastka :)

Gosia9101 | 2014-03-25
Przeczytana: 25 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Było to przyjemne spotkanie z książką. Polubilam Caroline i jej córkę. Caroline nie miała łatwego życia, mąż od samego początku ją zdradzał i oszukiwał. Po rozwodzie jej życie komplikuje się jeszcze bardziej. Przeprowadza się z córką do Anglii, bez żadnych planó na przyszłość. A przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć. Caroline po śmierci byłeo męża dowiaduję się że miał kłopoty finansowe a także druga rodzinę.

mroźny_poranek | 2014-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2014

Książka "Moje miejsce na ziemi" przedstawia nam rozwódkę Caroline oraz jej zbuntowaną nastoletnią córkę Isabel.
Kobiety przyjeżdżają do małej wioski w Anglii aby rozpocząć nowe życie.
Niestety splot wydarzeń sprawia, że długo nie mogą zaznać upragnionego spokoju.
Czy go w końcu zaznają?
Nie będę zdradzać fabuły, gdyż na pewno znajdą się osoby chętne przeczytać tą historię.
Co do książki.
Nie była najgorsza, jednakże autorka dość flegmatycznie przedstawiła losy Caroline i jej córki Isabel.
Szczerze, brakowało trochę dramatu, akcji, emocji.
Nad książką - chociaż był i wątek kryminalny - panowała harmonia i spokój.
Jednakże nie mogę stwierdzić, że było to nieudane spotkanie z tą książką.

Monika | 2013-11-25
Przeczytana: 24 listopada 2013

Elizabeth Adler to jedna z najznakomitszych na świecie autorek powieści o kobietach i dla kobiet. Jej bohaterki to kobiety sukcesu, który osiągają dzięki własnej pracy. Osobiste interesy oraz dramaty zmuszają je do wędrówek po kontynentach. Opisywana przez Adler rzeczywistość jest autentyczna, gdyż pisarka sama podróżuje po świecie, szukając materiałów do swoich powieści.

"Moje miejsce na ziemi" to historia Caroline i jej córki Issy. Obie wiodły beztroskie życie w Singapurze u boku bogatego męża i ojca - Jamesa. Gdy kobieta odkryła zdradę zabrała córkę i wyjechała do małego angielskiego miasteczka. Okazało się, że Gayle Lee, kochanka męża, to jedna z wielu nieprzyjemnych niespodzianek, które po rozwodzie czekają na Caroline i 15-letnią Issy. Ich nowe miejsce na ziemi okazało się przyjazne. Poznały tutaj wielu bezinteresownych, prostych ludzi, którzy sprawili, że poczuły się, jak u siebie w domu. Oczywiście, Isabel buntowała się i oskarżała o rozpad rodziny matkę, ale każdy kolejny...