Moje miejsce na ziemi

Okładka książki Moje miejsce na ziemi Elizabeth Adler
Okładka książki Moje miejsce na ziemi
Elizabeth Adler Wydawnictwo: Amber literatura piękna
A Place in the Country
Amber
2012-07-26
2012-07-26
miłość nienawiść sekrety

Historia jakich wiele dookoła nas, o miłości, zdradzie i nadziei na lepsze, nowe życie. Ma w sobie pewien optymizm i lekkość, które sprawiają, że czyta się ją błyskawicznie.

Jest to jedna z książek, po które sięgnęłam dawno temu, lecz nie wiadomo z jakich względów utknął mi ten tytuł w pamięci. Niby nie ma tu opisanej zawiłej historii, nie ma żadnych zagadek do rozwikłania, nie jest to także rodzaj literatury, który zwykle czytam, a mimo to bardzo miłą ją wspominam.

W książce przede wszystkim poznajemy losy matki, która samotnie kroczy przez życie ze swoją córką. Zwykła kobieta z normalnymi problemami, tak bym ją opisała. Uważam, że jest to przyjemna opowieść na relaksujące wieczory.

Jeśli jesteś osobą borykającą się z problemami to śmiało zajrzyj do tej książki, być może znajdziesz tam pewnego rodzaju oparcie - ja właśnie w takim okresie na nią trafiłam i poniekąd się utożsamiłam z bohaterką, co prawdopodobnie sprawiło, że lepiej ją oceniam.
Mając mniejsze czy większe problemy warto znaleźć swoje miejsce na Ziemi i dążyć wbrew przeciwnościom losu do wyznaczonego przez siebie celu.

W książce przede wszystkim poznajemy losy matki, która samotnie kroczy przez...

Bardzo podobały mi się jej poprzednie książki; Lato w Toskanii, Zaczęło się w Monte Carlo czy Pod słońcem Saint-Tropez, Spotkanie w Wenecji. Dużo pięknych opisów, wartka akcja, miłość i wątki kryminalne. Moje miejsce na ziemi - przczytałam szybko, do poduszki, ale taka to sobie opowieść. Nie urzekła mnie.

nudne.nie da się przeczytać.

nudne.nie da się przeczytać.

Całkiem przyjemna książka, chociaż "przyjemna" to chyba nieodpowiednie słowo :) Jest tu dużo problemów, dramatów i smutków. Jednak bohaterki ze wszystkim sobie w końcu radzą-chociaż nie idzie to tak łatwo. Postacie, z którymi łatwo się utożsamiać- takie są koleje losu, raz jest dobrze, a zaraz potem wszystko się wali na łeb na szyję. Szybko się czyta, wciąga. Polecam.

Bardzo ciepła i miła książka.Taka,do jednego dnia.Na szybko i szybko się zapomina.
Cóż,romans i troszkę sensacyj.Tak,dla smaku.By zabić czasem,zbyt cukierkowość.
Książka pisana,pod uczucia kobiet.Skąd dużo,o rodzinie i jedzeniu.
Dla mnie taka sobie.

Cóż,romans i troszkę sensacyj.Tak,dla smaku.By zabić czasem,zbyt cukierkowość.
Książka pisana,pod uczucia kobiet.Skąd dużo,o rodzinie i jedzeniu.
Dla mnie taka sobie.

W sam raz - na raz.

W sam raz - na raz.

Lekka opowiastka :)

Lekka opowiastka :)

Było to przyjemne spotkanie z książką. Polubilam Caroline i jej córkę. Caroline nie miała łatwego życia, mąż od samego początku ją zdradzał i oszukiwał. Po rozwodzie jej życie komplikuje się jeszcze bardziej. Przeprowadza się z córką do Anglii, bez żadnych planó na przyszłość. A przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć. Caroline po śmierci byłeo męża dowiaduję się że miał kłopoty finansowe a także druga rodzinę.

Książka "Moje miejsce na ziemi" przedstawia nam rozwódkę Caroline oraz jej zbuntowaną nastoletnią córkę Isabel.
Kobiety przyjeżdżają do małej wioski w Anglii aby rozpocząć nowe życie.
Niestety splot wydarzeń sprawia, że długo nie mogą zaznać upragnionego spokoju.
Czy go w końcu zaznają?
Nie będę zdradzać fabuły, gdyż na pewno znajdą się osoby chętne przeczytać tą historię.
Co do książki.
Nie była najgorsza, jednakże autorka dość flegmatycznie przedstawiła losy Caroline i jej córki Isabel.
Szczerze, brakowało trochę dramatu, akcji, emocji.
Nad książką - chociaż był i wątek kryminalny - panowała harmonia i spokój.
Jednakże nie mogę stwierdzić, że było to nieudane spotkanie z tą książką.

Kobiety przyjeżdżają do małej wioski w Anglii aby rozpocząć nowe życie.
Niestety splot wydarzeń sprawia, że długo nie mogą zaznać upragnionego spokoju.
Czy go w końcu zaznają?

• Ebooki
  • Literatura obca
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Moje miejsce na ziemi