Kuszenie losu

978-83-241-3629-2
Ewa Ratajczyk
katastrofa lotnicza dżungla

Okładka książki Walentynki 97 Kate Hoffmann, Meryl Sawyer, Gina Wilkins
Walentynki 97 Kate Hoffmann, Mery...

Jak dla mnie zbyt zagmatwana intryga, czytając człowiek się męczy, a przecież nie o to chodzi w czytaniu, tylko żeby sprawiało nam przyjemność. Tu niestety czekało mnie jedynie zgrzytanie zębami z wściekłości. Co to było ja się pytam? Jak dla mnie książka, z tych które się czyta i za chwilę o nich zapomina. A szkoda, bo zapowiadała się dobrze, niestety - rozczarowanie. Raczej nie będę jej polecała.

Książka jest strasznie przekombinowana i mało realistycznia, niestety.

No bo tak: Logan jest biologicznym synem senatora, który jest ojcem bliźniaków, które jednak nie są jego dziećmi - są dziećmi jego żony (adoptował je). Gdy Logan był mały porzuciła matka, więc wychowywał senator, potem Logan zaginął, bo chciała się go pozbyć "przyrodnia" siostra, będąca w tamtym czasie nastolatką (!) wraz z doradcą ojca (dużo starszy, dorosły facet),z którym miała romans. A chciała się pozbyć, bo wiedziała, że to jedyne biologiczne dziecko senatora i bała się, że nic nie dostanie od ojczyma. I przy tym pozbywaniu się przejęła go matka, choć go sama wcześniej porzuciła i w sumie nie wiadomo dlaczego go wzięła. Potem Logan mieszkał w jakimś dziwacznym obozie przetrwania stworzonym przez matkę i wuja, gdzie nikt go nie wychowywał, więc był praktycznie dzikusem. Mimo to zaciągnął się do amerykańskich służb specjalnych i po latach amerykańskie służby odkryły, że Logan jest zaginionym synem senatora. Wg tej książki w USA od dzieci przy adopcji pobiera się odciski palców (?) stąd mieli jego odciski z dzieciństwa.

Jeśli chodzi o Kelly to miała męża, który zginął z kochanką, z którą miał dziecko. Dziecko wychowywało się w sierocińcu w Wenezueli, bo mu nagle wszyscy poumierali i Kelly postanowiła je adoptować. Żeby adoptować dziecko w Wenezueli trzeba być małżeństwem, więc wynajęła Logana, żeby się z nią ożenił i pojechał do Wenezueli po dziecko.

Naprawdę trzeba być masochistą, żeby chcieć adoptować dziecko swojego niewiernego męża. Jak już chciała adoptować to mogła jakiekolwiek dziecko i mniej by ją to wszystko kosztowało psychicznie, fizycznie, finansowo i w ogóle życiowo. No ale książka nie mogła być za krótka, więc stąd te wszystkie komplikacje. Szkoda, że autorka nie dopisała jeszcze wizyty UFO, bo brakowało tam do kompletu.

Co tu dużo gadać - rozczarowałam się i tyle. "Północ w Marrakeszu" tak bardzo mi się podobała, a tu masakra.

Daję 3 gwiazki za to, że nie jest nudna i ostatecznie da na się przeczytać (a nie wszystkie książki da się przeczytać, więc jest to pewien sukces).

Książka jest strasznie przekombinowana i mało realistycznia, niestety.

Bardzo mi się tak książka spodobała. Chociaż nie ma w niej niby nic zaskakującego, tematy i schematy ograne. Oglądane w dziesiątkach filmów. Ale coś jest w tej opowieści uroczego. Łatwo się czyta, przyjemnie. Lektura lekka, pozostawia pozytywne emocje.

Początkowo denerwował mnie wątek spisku, który ciągle się wplata...i nie wiadomo o kogo chodzi...- nie mogłam się doczekać rozwiązania- kiedy byłam już pewna- zakończenie całkowicie mnie zaskoczyło.

Świętna książka. Moja pierwsza z gatunku kryminału i romansu w jednym.
Polecam:)

Świętna książka. Moja pierwsza z gatunku kryminału i romansu w jednym.
Polecam:)

Opis tej książki mnie zaintrygował, ale nie spodziewałam się, że spodoba mi się tak samo, jak powieści Lindy Howard - mojej ulubionej pisarki tego gatunku literatury. Określiłabym tę powieść jako thriller romantyczny, innymi słowy romans z naprawdę dobrą fabułą, ze zbrodnią i akcją w tle. Napisany jest ciekawie, trzyma w napięciu i ma zaskakujące zakończenie, czego chcieć więcej? Inną typową cechą dla tego typu powieści jest główna męska postać, w której ma zakochać się każda czytelniczka ;) Polecam na długie wieczory, idealne dla odprężenia po ciężkim dniu :)

Moim zdaniem opis książki powinien brzmieć raczej tak:

Kelly Taylor to młoda dziennikarka, która wróciła do rodzinnego miasteczka po tragicznej śmierci męża i skandalu zawodowym. Pracuje w małej lokalnej gazecie i opiekuje się jedynym krewnym – ukochanym dziadkiem. Nagle dostaje szansę na odbudowanie swojej nadszarpniętej dziennikarskiej reputacji. Musi napisać artykuł na temat tajemniczego mężczyzny, Logana McCorda, który okazał się zaginionym w dzieciństwie i odnalezionym po latach synem miejscowego bogacza. Sprawy z każdym dniem komplikują się coraz bardziej. Kelly zostaje uwikłana w rodzinną intrygę, której głównym bohaterem jest właśnie Logan McCord. Jednocześnie sama otrzymuje zaskakującą wiadomość, że jej zmarły mąż miał kochankę i ... syna, który obecnie przebywa w wenezuelskim sierocińcu. By zrealizować swoje plany, Kelly będzie potrzebowała pomocy, której może jej udzielić właśnie Logan McCord – człowiek tajemniczy i bezwzględny, ale jednocześnie szalenie intrygujący. Mroczna przeszłość kładzie się cieniem na całym jego życiu, ale Kelly powoli zaczyna dostrzegać prawdziwe oblicze mężczyzny ukrytego pod szorstką powłoką...

„Kuszenie losu” to całkiem niezły thriller romantyczny. Jest tu intryga i przygoda, skrzętnie ukrywane tajemnice i miłość, a także sporo emocji, wszystko w odpowiednich proporcjach. Niektóre momenty są nieco przerysowane, ale nie psuje to przyjemności z czytania.

Moim zdaniem opis książki powinien brzmieć raczej tak:

Cóż mogę powiedzieć, wszystko zależy od gustu. Ja akurat lubię takie książki więc ta strasznie mi się spodobała.
Logan jest mężczyzną o jakim marzy niejedna kobieta, a Kelly jest zwykłą osóbką. Coś świetnego,jeśli ma się zamiar oderwać od naszego świata.

Kuszenie losu to jedyna w swoim rodzaju książka, pokazuje ile potrafi zrobić kobieta by zaadoptować dziecko swojego zmarłego męża,który jak się okazało ją zdradził, a mimo to całym sercem kocha jego syna. Pomaga jej w tym niedawno poznany Logan, który jako dziecko zaginął, a teraz powrócił. Kelly wraz z Loganem odkrywają zaskakujące fakty z życia mężczyzny.Po drodze spotykają ich ogromne kłopoty i na każdym kroku czyha na nich ..... śmierć. Polecam :)

Zaintrygował mnie opis książki jednak kiedy zaczęłam czytać jak dla mnie okazała się trochę nudna... Ogólnie fabuła jest świetna i musiałam dowiedzieć się jakie bedzię zakończenie XD Ale nie wciągnęła mnie tak bardzo jak myślałam

• Thriller romantyczny
  • Niedoczytane
  • Romans

Dodaj cytat z książki Kuszenie losu