Pocałunek

Seria: Jej Portret
Wydawnictwo: Rebis
The kiss
mad28

Wyśmienita powieść poruszająca problem obsesyjnej miłości pomiędzy ojcem i córką. To historia tajemnicy, historia rodziny przełamującej tabu. Książka o miłości, o najbardziej pierwotnym "miłosnym trójkącie" - matki, ojca i córki. Pocałunek opowiada o powrocie do krainy wczesnej młodości, pełnej emocjonalnych i seksualnych problemów, w poszukiwaniu zrozumienia dorosłości. To niezwykła,...

Książka o miłości, o najbardziej pierwotnym "miłosnym trójkącie" - matki, ojca i córki. Pocałunek opowiada o powrocie do krainy wczesnej młodości, pełnej emocjonalnych i seksualnych problemów, w poszukiwaniu zrozumienia dorosłości. To niezwykła, zapierająca dech w piersiach opowieść, bardziej mroczna niż dziewiętnastowieczna powieść grozy.

Sławka | 2012-09-19

Jakim trzeba być dewiantem, żeby wyrządzić krzywdę dziecku?
A jak określić rodziców którzy krzywdzą własne dziecko. Matkę , która kocha za mało i ojca który "kocha" za dużo.Kiedy z dziecka takich ludzi wyrasta emocjonalnie pokaleczony człowiek,możemy mu tylko współczuć. Ale czasami z takiego mixa wychodzi ktoś taki jak autorka tek książki . Ciężko doświadczona, żyjąca w poczuciu winy i występku ale piekielnie zdolna pisarka.Ktoś kto tyle niezrozumiałych i nie nazwanych odczuć jest w stanie nazwać i przekazać. Bardzo smutna książka bo na autentycznych przeżyciach.
Podziwiam tę kobietę,że się pozbierała po czymś takim.

Agnieszka Maciejewska | 2011-03-19

Trudna książka, ale świetna. Daje do myślenia.

Inka50 | 2014-07-06
Przeczytana: czerwiec 2014

Dawno temu wiem, że ja czytałam, już po Tysiącu drzewek pomarańczowych, zaciekawiona autorką. Chyba już wtedy była dal mnie totalnym zaskoczeniem, choć jej nie zapamiętałam, jako książki TEJ autorki. Coś mi się w neuronach pomieszało i kiedy zobaczyłam Kathryn Harrison "The Kiss", zabrałam się z zaciekawieniem i postanowieniem,ze wreszcie przeczytam coś w języku Iris Murdoch i Dorris Lessing. Już na wstępie PRZYPOMNIAŁAM SOBIE, że przecież kiedyś to czytałam! Ale kojarzyłam to z zupełnie innym autorem. Przebrnęłam przez całą angielszczyznę, poruszona coraz bardziej i bardziej tym, co opisywała Harrison - własne przeżycia! Co to za niezwykła i odważna spowiedź! Jakie koszmarne przejścia! Trzeba być naprawdę silnym człowiekiem, żeby po takich przeżyciach wyjść na prostą, założyć rodzinę, mieć męża i dzieci i jeszcze do tego pisać ciekawe książki... Podziwiam ją i przeraża mnie myśl, że tylko ona jedna miała odwagę o tym opowiedzieć, a co z innymi córkami?!! Jeden wielki koszmar...

Łukasz Chrzanowski | 2016-07-02

Bardzo mocna i kontrowersyjna książka. Nie każdemu przypadnie do gustu ale nie musi. Jest, to jedna z tych książek, która pokazuje jak wiele złego człowieka może spotkać, jeśli on zacznie milczeć.

zakrecona8 | 2016-01-28
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Zapraszam: zksiazkawdloni8.blogspot.com

"Teraz już sama nie wiem, kim albo czym jestem - jeśli w ogóle jestem - niezależnie od ojca."

"Pocałunek" Kathryn Harrison to trudna książka. Historia, którą opisuje autorka jest, mówiąc kolokwialnie, 'nie do ogarnięcia' dla kogoś, kto nie przeżył czegoś podobnego. A jednak główna bohaterka omawianej pozycji i jej twórczyni to ta sama osoba...

Kathryn Harrison swoją "spowiedź" przelała na kartki książki. "Pocałunek" to historia chwytająca za serce. Opowiada o zawiłej i trudnej miłości opisywanego trójkąta - matki, ojca i córki. Jednak nie wygląda ona tak, jakby to sugerowało właśnie określenie "trójkąt miłosny" rozumiane w sposób dosłowny. Zależności pomiędzy bohaterami tej książki są bardziej skomplikowane.

Wszystko rozpoczęło się od młodzieńczej miłości szybko skonsumowanej, która przyniosła owoc w postaci córki. Związek zaczął się rozpadać, choć młoda matka bardzo kochała swojego partnera. W końcu jej rodzice wygnali chłopaka, który...

rosa-yeryha | 2014-08-23
Na półkach: Ulubione:, Przeczytane, 2014

Kolejna książka z cyklu "psychicznie ciężka". Niewyobrażalny ból zadawany dziecku, a który odradza się w dorosłym życiu osoby krzywdzonej. Zgubiona początku swojej drogi, nie potrafi się podnieść, zawsze wraca do tej "trudnej miłości".

Niehalo | 2011-06-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

O tak, piękna! Pięknym językiem napisana i opowiadająca piękną i niezwykle trudną historię. Jestem zakochana.

Agnieszka | 2012-05-26
Przeczytana: 2010 rok

Książka trudna,daje wiele do myślenia.

evita | 2011-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

trudna historia młodej kobiety, która pogubiła się w swoich uczuciach. napisana jest specyficznym językiem, czasami bardzo osobistym a czasami bezpośrednim do bólu. Warto przeczytać.

anetamark | 2016-12-24