Mistrz kaligrafii

83-7301-957-X
powieśc angielska,
literatura piękna
niebieska

Przewrotna opowieść o odwiecznej pogoni za miłością Jasper, światowej klasy kaligraf i niepoprawny uwodziciel, pracuje nad nieśmiertelnymi Pieśniami i sonetami Johna Donne'a dla bogatego klienta. Gdy wychodzi na jaw zdrada, której bezwstydnie się dopuścił, sytuacja zaczyna mu się wymykać spod kontroli. Co gorsza, pewnego popołudnia pod oknem jego pracowni zjawia się kobieta idealna i Jasper...

Przewrotna opowieść o odwiecznej pogoni za miłością
Jasper, światowej klasy kaligraf i niepoprawny uwodziciel, pracuje nad nieśmiertelnymi Pieśniami i sonetami Johna Donne'a dla bogatego klienta. Gdy wychodzi na jaw zdrada, której bezwstydnie się dopuścił, sytuacja zaczyna mu się wymykać spod kontroli. Co gorsza, pewnego popołudnia pod oknem jego pracowni zjawia się kobieta idealna i Jasper zdaje sobie sprawę, że aby ją zdobyć, będzie musiał wyrzec się wszystkiego.
Ta doskonale napisana, stylowa i bardzo zabawna powieść traktuje o różnicach między mężczyznami i kobietami, o zdradzie i nieuczciwości oraz o ponadczasowym poszukiwaniu miłości.

Edward Docx (ur. 1972) jest absolwentem uniwersytetu w Cambridge. Współpracuje z prasą, radiem i telewizją brytyjską. Mistrz kaligrafii to jego błyskotliwy debiut powieściowy.

magdalena | 2016-03-09
Przeczytana: 09 marca 2016

Nie jest to arcydzieło,ale przyznaję,czytało mi się tę książkę bardzo miło.
Mistrz Kaligrafii to książka o poszukiwaniu miłości i moralności. Napisana z pewnym humorem, ale i nie bez głębszych przemyśleń.
Niebanalne zakończenie jest warte wszystkich przeczytanych kart.

vievioor | 2015-06-05
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 30 maja 2015

Całkiem sympatyczny romans, dość przewrotny choć jednak przewidywalny. Interesujący wątek "kaligraficzny", Londyn dla koneserów. Na wakacyjne popołudnie.

Małgorzatka | 2015-05-01
Przeczytana: 07 października 2015

Poddałam się - dla mnie nie do przeczytania

Jadzia | 2014-03-11
Przeczytana: 10 marca 2014

Interesująca i zaskakująca, ale tyłka mi nie urwała ;p Doceniam nietuzinkowość bohaterów i niespodziewany bieg zdarzeń. Jednak drażniło mnie to, że momentami jest mocno przestylizowana językowo i niespójna. Możliwe, że w zamiarze było pokazanie jak bardzo kontrastują ze sobą zawód kaligrafa i współczesność. Ale to już za duże kombinacje na taką powiastkę.

Dama_Karo | 2013-09-05
Przeczytana: 05 września 2013

„Umiera tylko to, co źle zmieszane;
Jeśli dwie równe miłości są zlane
Bez reszty w jedną — umrzeć nie będzie nam dane”.
John Donne (przełożył Stanisław Barańczak)

Główny bohater, nasz tytułowy mistrz kaligrafii, to Jasper – 29-letni mężczyzna, który już na początku książki pozwala się poznać przede wszystkim ze złej strony. Jak na człowieka, który większość swojego czasu spędza z literaturą piękną wykazał się bardzo małą wrażliwością zdradzając swoją dziewczynę. Niestety pech chciał, że Lucy weszła do jego mieszkania wtedy, kiedy jeszcze czuć było w powietrzu romans, a wokół wszystko wskazywało na niedawną obecność kobiety. Nietrudno się domyślić, że główny bohater został w tym momencie singlem (w dodatku nękanym telefonicznie przez swoją byłą dziewczynę).

Jasper nie przejmuje się jednak stratą ukochanej – jest mu przykro, że ją skrzywdził, ale przecież otacza go tak wiele pięknych kobiet, że nie ma się czym martwić! Nagle jednak ten nieczuły mężczyzna się zakochuje! Od...

Doris | 2013-04-29

Przeczytalam 2 razy. Ksiazka swietnie napisana, bardzo lekka i przyjemna. Akcja rozgrywa sie wspolczesnie i ciezko przewidziec co sie wydarzy dalszej czesci, co jest dla mnie bardzo wazne. Przeczytaly ja kolezanki, koledzy jak rozwniez tesciowa. Wszystkim sie baaaardzo podobala :) Polecam.

Anna | 2012-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2012

Bardzo ciekawa książka.
Studium życia człowieka, jego problemów, moralności w miłości.
"Mistrz kaligrafii" ma wszystko, czego szukam w książkach: ciekawych postaci (a zwłaszcza głównego bohatera), dobrą narrację, humor, współczucie, zakończenie ciężkie do przewidzenia.
Świetne.

Gra_ce | 2012-01-03
Przeczytana: 2005 rok

Czytałam więcej niż raz. Ogromnie wciągająca auto-wiwisekcja "uroczego" Jaspera i jego relacji z kobietami. Poza tym też wariacja na temat tego jak karzące i raniące może być przyjęcie przez innych postępowania, jakie wcześniej sami im fundowaliśmy...
Trzeba przyznać, że jest to inteligentnie i zabawnie napisana rzecz, nic to, że czuje się przez kartki pretensjonalność samego autora.

letni_a | 2011-08-29
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 04 września 2011

nie do czytania!

Robyn | 2011-08-23

Świetna, lekko napisana historia Jaspera, tytułowego Mistrza Kaligrafii. Powieść o miłości, zdradzie i zemście-genialna z punktu widzenia kobiet:)