Tu, gdzie jest serce

Wydawnictwo: Świat Książki
Where the heart is
83-7391-194-4
klara

Romantyczna historia rozgrywająca się na przestrzeni ośmiu lat. Novalee Nation w siódmym miesiącu ciąży została porzucona przez chłopaka w przydrożnym supermarkecie w małej mieścinie w Oklahomie. Wkrótce odkrywa największy, bezcenny skarb, jaki kryje to miasteczko - prostych ludzi o wielkich sercach, gotowych pomóc bezdomnej, ale dzielnej dziewczynie. Oni to sprawiają, że siedemnastolatka zaczyna z optymizmem patrzyć w przyszłość.

Łokieć_Pana_D | 2016-07-06

Obiektywnie nie powinno mi się podobać. Brak przesłanek. Prosto mówione, a ja lubię niedomówienia. Sporo słodyczy, a ja lubię na ostro. Z punktu widzenia kobiety - a ja wciąż jednak bardziej przypominam faceta.
Literatura wszak to nie fizyka i prawa mało logiczne tu rządzą. Podoba się i co zrobisz. Odpowiada mi dualizm bohaterki. Na pozór sierotka a całkiem jednak zaradna. I w sklepie urodzi, i przyjaźń zdobędzie. A to łatwe nie jest znaleźć przyjaciół. Bezinteresowna dobroć i perfidne zło w wydaniu obyczajowym. Nazwane i opisane z subtelną tylko domieszką wartościowania. Nieco pastelowo, prawda, ale widocznie lubię pastele. Czasami.
Język opowieści podobno drażni. A mnie łaskocze. Czuję jego inność, ale mi z tym dobrze.

| 2015-11-06
magda | 2012-11-08

Siedemnastoletnia Novalee Nation jest w siódmym miesiącu ciąży i jedzie ze swoim chłopakiem - Willy Jackiem do Kalifornii, gdzie mają rozpocząć nowe, lepsze życie. Po drodze dziewczyna musi skorzystać z toalety, dlatego robią przystanek w niewielkim miasteczku w Oklahomie. Novalee idzie do domu handlowego, a kiedy po kilku minutach wraca, uświadamia sobie, że Willy uciekł. Zostawił ją w obcym mieście i po prostu odjechał, jak gdyby nigdy się nie znali. Jakby to, że jest ojcem jej dziecka nic dla niego nie znaczyło. Pozostawiona własnemu losowi, bez grosza przy duszy Novalee nie ma gdzie się podziać i ukradkiem mieszka w supermarkecie. Termin porodu jednak zbliża się wielkimi krokami i dziewczyna zdaje sobie sprawę, że będzie musiała poszukać jakiegoś domu dla siebie i dziecka. Na szczęście mieszkańcy miasteczka to ludzie o ogromnych sercach, serdeczni i bezinteresowni. Chętni do pomocy i gotowi wiele ofiarować drugiemu człowiekowi. Dzięki nim Novalee odnajdzie w końcu własne...

Grażyna | 2015-01-06
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

Noelle | 2013-03-25
Przeczytana: kwiecień 2012

„Tu, gdzie serce” to powieść o przyjaźni. Siedemnastoletnia ciężarna Novalee zostawiona na pastwę losu przez swojego chłopaka Willy’ego i matkę musiała sobie poradzić sama. Ma jednak szczęście. Przez osiem lat spotyka na swojej drodze mnóstwo wspaniałych ludzi, którzy stają się jej przyjaciółmi. Powieść pokazuje, że jednak niektórzy ludzie nie są tacy źli i potrafią pomóc zagubionej nastolatce, a krzywdy wyrządzone innemu człowiekowi powracają. Jest to wzruszająca powieść, na której podstawie nakręcono ekranizację z Natalie Portman.

Alicja | 2015-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2015

Małe miasteczko w USA, młoda dziewczyna w ciąży i ...wiatr wiejący jej w oczy od 17 lat. Czy można myśleć pozytywnie, gdy nie ma domu, rodziny, pracy, męża? Jak się okazuje, można - za sprawą życzliwych ludzi. Kiedy główna bohaterka poznaje pięcioro mieszkańców miasta, jej życie już nie będzie samotne i puste.
Piękna opowieść, podnosząca na duchu. Uczy nas, że wystarczy się rozejrzeć, aby znaleźć dobrego człowieka.

dreamer08 | 2012-09-01

Przyjemna i rzekłabym nawet, że lekka. Jednak dalece odległa od świata rzeczywistego. Wszystko jest takie piękne, doskonałe, a wszyscy są tacy dobrzy i uczynni. Książka dobra, by odejść myślami gdzieś indziej, w miejsce przepełnione ludźmi uczynnymi - czego nie można powiedzieć o dzisiejszych czasach, gdyż takowych jest naprawdę niewielu. Niemniej jednak książka pozytywna, podobała mi się.

DreamFly | 2015-07-02
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Tej książki nie doczytałam do końca. Beznadziejna. Nudna, okropna, bez dozy lekkości, ale też braku pola do manewru (myślenia) dla czytelnika. Prosta jak budowa cepa. Język nie powalał, wręcz drażnił.

Aileen20 | 2013-07-31

Gdzie jest moje miejsce na ziemi? Jak je znaleźć i skąd w ogóle będę wiedziała, że to, dokładnie to miejsce.

Tu, gdzie jest serce.

Wzruszająca, momentami zabawna, wzbudzająca przemyślenia opowieść o Novalee. Siedemnastoletnia dziewczyna, w 7 miesiącu ciąży pozostawiona sama sobie. Bez rodziny, bez nikogo, kto mógłby jej pomóc. Musi sobie poradzić w warunkach ekstremalnych. Nierealne w dzisiejszym świecie? Cóż.. czy aby na pewno?

Determinacja tej dziewczyny, jej chęć życia, brak załamania, brak depresji, godzenie się z tym co daje jej los, wzbudza we mnie przeogromny szacunek do tej, wyimaginowanej przecież, postaci.

Ile dziewczyn powiedziałoby stop, nie chcę, nie dam rady, nie potrzebuję jeszcze takiego ciężaru.

Książka, którą każda dziewczyna, nastolatka, powinna przeczytać.

Karolina | 2010-09-08
Przeczytana: 2007 rok

Książka wciągająca, z ciekawą fabułą, przynajmniej dla mnie. Czyta się przyjemnie, bardzo przyjemnie...