Tu, gdzie jest serce

Where the heart is
83-7391-194-4
literatura piękna
klara

Romantyczna historia rozgrywająca się na przestrzeni ośmiu lat. Novalee Nation w siódmym miesiącu ciąży została porzucona przez chłopaka w przydrożnym supermarkecie w małej mieścinie w Oklahomie. Wkrótce odkrywa największy, bezcenny skarb, jaki kryje to miasteczko - prostych ludzi o wielkich sercach, gotowych pomóc bezdomnej, ale dzielnej dziewczynie. Oni to sprawiają, że siedemnastolatka zaczyna z optymizmem patrzyć w przyszłość.

Łokieć_Pana_D | 2016-07-06

Obiektywnie nie powinno mi się podobać. Brak przesłanek. Prosto mówione, a ja lubię niedomówienia. Sporo słodyczy, a ja lubię na ostro. Pisane z punktu widzenia kobiety - a ja wciąż jednak bardziej przypominam faceta.
Literatura wszak to nie fizyka i prawa mało logiczne tu rządzą. Podoba się i co zrobisz. Odpowiada mi dualizm bohaterki. Na pozór sierotka, a całkiem jednak zaradna. I w sklepie urodzi, i przyjaźń zdobędzie. A to łatwe nie jest znaleźć przyjaciół. Bezinteresowna dobroć i perfidne zło w wydaniu obyczajowym. Nazwane i opisane z subtelną tylko domieszką wartościowania. Nieco pastelowo, prawda, ale widocznie lubię pastele. Czasami.
Język opowieści podobno drażni. A mnie łaskocze. Czuję jego inność ale mi z tym dobrze.

eveo | 2015-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2015

Jeżeli jak zapewnia wydawca jest to "pięknie napisana, zabawna, ciepła.." itp. historia, to chyba nie mam w sobie za grosz poczucia smaku i humoru.
Przebrnęłam do ostatniej strony, tylko z tego względu, że jak coś zaczynam, to muszę to skończyć.
Historia kompletnie nierealna, kłopoty rodem z listów do Bravo Girl.., co prawda akcja w części trzeciej nabiera tempa, jednak i tak pozostaje niesmak, dla takiej literatury, dla mnie - niskich lotów...

DreamFly | 2015-07-02
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Tej książki nie doczytałam do końca. Beznadziejna. Nudna, okropna, bez dozy lekkości, ale też braku pola do manewru (myślenia) dla czytelnika. Prosta jak budowa cepa. Język nie powalał, wręcz drażnił.

Alicja | 2015-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2015

Małe miasteczko w USA, młoda dziewczyna w ciąży i ...wiatr wiejący jej w oczy od 17 lat. Czy można myśleć pozytywnie, gdy nie ma domu, rodziny, pracy, męża? Jak się okazuje, można - za sprawą życzliwych ludzi. Kiedy główna bohaterka poznaje pięcioro mieszkańców miasta, jej życie już nie będzie samotne i puste.
Piękna opowieść, podnosząca na duchu. Uczy nas, że wystarczy się rozejrzeć, aby znaleźć dobrego człowieka.

Grażyna | 2015-01-06
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

bazia | 2014-08-22
Przeczytana: 1995 rok

Ciepła książka, z ciekawymi postaciami, jedna z moich ulubionych.

Joanna | 2013-10-09
Przeczytana: 2000 rok

Bardzo dobra książka

uszas | 2013-09-23

Książka o niebo lepsza od filmu...

Aileen20 | 2013-07-31

Gdzie jest moje miejsce na ziemi? Jak je znaleźć i skąd w ogóle będę wiedziała, że to, dokładnie to miejsce.

Tu, gdzie jest serce.

Wzruszająca, momentami zabawna, wzbudzająca przemyślenia opowieść o Novalee. Siedemnastoletnia dziewczyna, w 7 miesiącu ciąży pozostawiona sama sobie. Bez rodziny, bez nikogo, kto mógłby jej pomóc. Musi sobie poradzić w warunkach ekstremalnych. Nierealne w dzisiejszym świecie? Cóż.. czy aby na pewno?

Determinacja tej dziewczyny, jej chęć życia, brak załamania, brak depresji, godzenie się z tym co daje jej los, wzbudza we mnie przeogromny szacunek do tej, wyimaginowanej przecież, postaci.

Ile dziewczyn powiedziałoby stop, nie chcę, nie dam rady, nie potrzebuję jeszcze takiego ciężaru.

Książka, którą każda dziewczyna, nastolatka, powinna przeczytać.

Ptasia | 2013-05-03
Przeczytana: 07 lipca 2008

Wciągająca historia nastoletniej Novalee, która po wielu przejściach układa sobie życie w małym, sympatycznym miasteczku. Nieprzesłodzona z ciekawymi, prawdziwymi dialogami i bohaterami.