Obnażona

Wydawnictwo: Rebis
Exposure
8373012060
PaniKa

Ann Rogers była modelką swego ojca, odkąd skończyła kilka lat. Dzięki niej jego fotografie zdobyły światową sławę, a ich twórcę zaczęto zaliczać do grona najodważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych fotografików swego czasu. Dorosła Ann jest osobą stale balansującą na skraju przepaści. Krok po kroku wchodzimy w intymny świat bohaterki, jej wspomnień i retrospekcji, odkrywamy, skąd w niej...

Dorosła Ann jest osobą stale balansującą na skraju przepaści. Krok po kroku wchodzimy w intymny świat bohaterki, jej wspomnień i retrospekcji, odkrywamy, skąd w niej tak silny pęd do samozniszczenia. Nie wszystkie zagadki zostają jednak rozwikłane.
Historia Ann to poruszająca opowieść o emocjonalnym zranieniu, skomplikowanych relacjach z bliskimi, autodestrukcji, ale także beznadziejnej walce o siebie - i bezsilności otoczenia.
"Obnażona" to powieść błyskotliwa i prowokująca do myślenia; ukazuje sprzeczności między naszymi wartościami a nienasyconym voyeryzmem dzisiejszego świata.

Sylwia Binkowicz | 2014-07-05
Na półkach: Przeczytane, 2014

Rewelacyjna, trudna historia młodej dziewczyny z bogatą, gorzką przeszłością. Przesycona dygresjami pokazującymi proces oddziaływania wspomnień na obecne zachowania głównej bohaterki. Książka typowo psychologiczna, nie należy do lekkich. Momentami wzruszająca, z pewnością na długo zostanie w mojej pamięci, nie tylko ze względu na sposób ukazywania mechanizmu prób odbijania się Ann od dna, ale także (a może właśnie przede wszystkim) ze względu na to, co bliskie mojemu sercu... niesamowite opisy fotografii, które swoją konstrukcją ukazują kolejne klatki filmu ojca głównej bohaterki w wyobraźni czytelnika. Fanom fotografii polecam jako pozycja obowiązkowa obok "Bikini" J.L. Wiśniewskiego.

emka | 2016-08-14

"Człowiek rzeczywiście pragnie na zawsze zatrzymać przy sobie osoby, które kocha, nawet te, które go trują, może zwłaszcza te - masz chęć pić tę truciznę. Próbowałam cię nienawidzić, papi. Wszystko byłoby łatwiejsze, gdybym tak mogła. Ale jakoś nie mogłam. Przez te wszystkie lata groziło mi, że mnie pochłoniesz, teraz odkrywam, iż to ja cię połknęłam, trzymam wewnątrz siebie. Poradziłam sobie, ułożyłam życie, sądziłam, że nie myślę o tobie. Lecz teraz nie potrafię sobie pomóc - wróciłeś (...) Naprawdę byłeś bardziej tajemniczy niż inni ludzie? Czy ja taka byłam? Czy zrobiłeś zdjęcia tego, co uznałeś za tajemnicze, bo starałeś się to poznać?"

isabell | 2010-09-28

dla mnie wprost idealna

isabelle142 | 2012-09-24

Bardzo ciekawa książka, taka psychologiczna :) Oryginalna, niebanalna... Chętnie sięgnę po inne książki tej autorki, ta była świetna!

Natalia MJ | 2011-07-16
Przeczytana: 2003 rok

To jedna z tych książek, o których się myśli jeszcze długo po przeczytaniu. Taka, co przywołuje w głowie pytanie "dlaczego?". Porusza trudny temat odnajdywania własnej, nowej tożsamości, po wyrządzonej krzywdzie.

LazySonsed | 2015-05-31

Przerwalem czytanie w powie. Za ciezka jak dla mnie nie moglem sie skupic. Wroce do niej troche starszy.

Agata | 2013-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2013