Focza dama

Rebis
2003-01-01
2003-01-01

więcej Więcej

Rok 1915, badacz przyjeżdża na Alaskę, by tam stworzyć bazę meteorologiczną i przeprowadzać analizę pogody. Osamotniony i nie mogący się odnaleźć w społeczności odnajduje kompana w tajemniczej Aleutce, która nie mówi ani słowa. Wkrótce nawiązuje się miedzy nimi tajemnicza więź. Brzmi pięknie, prawda? Ha! Też tak myslałam. Skuszona nagromadzeniem świetnym pomysłów i...

Trudno mi jednoznacznie ocenić tą książkę. Spodobał mi się styl narracji - spokojny, nadający opowieści odpowiedni rytm. Poza tym składające się na fabułę elementy przyjemnie współgrają... Sama nie wiem. Coś mnie zauroczyło w "Foczej Damie", chociaż nietrudno jest mi sobie wyobrazić, że biorąc ją do ręki innego dnia, poczułabym zniechęcenie.

Ciężko mi cokolwiek napisać o "Foczej damie", bo nawet nie wiem co o niej myśleć. Generalnie jest to historia zakochanego szaleńczo meteorologa "zesłanego" na Alaskę. Jesteśmy świadkami jego codziennego życia, niemal walki o przetrwanie oraz jego miłostek, w zasadzie nic więcej się nie dzieje i niewiele z książki wynika.
"Foczej damie" przede wszystkim brakuje...

Szkoda czasu. Można się dowiedzieć jak żyją ludzie w bardzo trudnych warunkach na Alasce. I to wszystko

• Domowa biblioteczka
  • Zamknięta społeczność, wieś, odludzie, prowincja
  • Rok 2014
  • Chcę w prezencie