Focza dama

Seria: Salamandra
Wydawnictwo: Rebis

Osadzona w realiach Alaski 1915 roku powieść opowiada historię miłości młodego meteorologa do niezwykłej kobiety, która nigdy się nie odzywa...

molik | 2011-01-08
Przeczytana: 09 grudnia 2010

Szkoda czasu. Można się dowiedzieć jak żyją ludzie w bardzo trudnych warunkach na Alasce. I to wszystko

Snafu | 2016-03-24
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Ciężko mi cokolwiek napisać o "Foczej damie", bo nawet nie wiem co o niej myśleć. Generalnie jest to historia zakochanego szaleńczo meteorologa "zesłanego" na Alaskę. Jesteśmy świadkami jego codziennego życia, niemal walki o przetrwanie oraz jego miłostek, w zasadzie nic więcej się nie dzieje i niewiele z książki wynika.
"Foczej damie" przede wszystkim brakuje zakończenia, jakiejś puenty, wyjaśnienia czegokolwiek. Postać meteorologa jest dość... hmmm oryginalna, aczkolwiek jeszcze jakoś się broni, natomiast obiekt jego westchnień jest dla mnie totalnie niezrozumiały i niestety autorka nic a nic nie pomaga w jej zrozumieniu. Do końca nie wiadomo o co chodzi z tajemniczą milczącą Aleutką.
Niestety raczej nie jest to książka, którą będę polecała.

Kuro Neko | 2016-10-04

Trudno mi jednoznacznie ocenić tą książkę. Spodobał mi się styl narracji - spokojny, nadający opowieści odpowiedni rytm. Poza tym składające się na fabułę elementy przyjemnie współgrają... Sama nie wiem. Coś mnie zauroczyło w "Foczej Damie", chociaż nietrudno jest mi sobie wyobrazić, że biorąc ją do ręki innego dnia, poczułabym zniechęcenie.

ola_z_zielonej | 2016-02-26
duszny | 2015-11-19