Przed początkiem. Nasz Wszechświat i inne wszechświaty

Before The Beginning. Our Universe and Others
8371802048
fizyka, astronomia
Barbara

Martin Rees, wybitny astrofizyk angielski, profesor Uniwersytetu w Cambridge i Astronom Królewski, wprowadza nas w tej książce w niezwykły świat strun kosmicznych, parujących czarnych dziur, wielowymiarowych przestrzeni, piany czasoprzestrzennej, kosmosów połączonych tunelami w wszechświatów konkurujących ze sobą na drodze doboru naturalnego. W ten sposób na naszych oczach kształtuje się nowy, zaskakujący wizerunek kosmologii współczesnej - nauki, która powstała, by opisać i zrozumieć Wszechświat, w którym żyjemy.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1999

źródło okładki: Prószyński i S-ka, 1999

Książka przeznaczona, moim zdaniem, dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z kosmologią lub kogoś kto chce usystematyzować/szybko odświeżyć wiedzę. W zwięzły i prosty sposób przedstawia podstawowe zagadnienia związane z powstaniem, ewolucją i ewentualnym końcem Wszechświata. Osoby obeznane w temacie nie znajdą tutaj raczej wielu ciekawostek i nowości. Wziąść należy pod uwagę, że pozycja nie jest nowa, nie uzględnia więc najświeżych odkryć w tej dziedzinie. Myślę jednak, że dla nowicjusza jest jak najbardZiej OK.

Karolina Flis | 2016-06-22
lemontree | 2015-06-28