Ślepi obserwatorzy nieba. Ludzie, których idee ukształtowały nasz obraz Wszechświata

Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Blind watchers of the sky. The People and Ideas That Shaped Our View of the Universe
837469291X

Kim jesteśmy? Skąd przychodzimy? Dokąd zmierzamy? To odwieczne pytania ludzkości. Kto z nas nie zadawał ich sobie, spoglądając w niebo? Rocky Kolb podejmuje próbę wyjaśnienia tych kosmologicznych zagadnień, dając Czytelnikowi możliwość zapoznania się z najbardziej oszałamiającymi odkryciami badań astrofizyków. Prezentuje bardzo osobiste spojrzenie na zmiany zachodzące w astronomii i astrofizyce od czasów najdawniejszych aż do współczesności, a także na historię poznania gwiazd i Drogi Mlecznej, sposób ukształtowania Wszechświata pozagalaktycznego oraz okoliczności sformułowania współczesnej teorii Wielkiego Wybuchu. Historia kosmologii nie jest według niego opowieścią o rozwoju naukowej dyscypliny, ale raczej "relacją z tryumfów ludzkiego ducha i wyobraźni". Kolb wprowadza Czytelnika w fascynujący i tajemniczy świat kosmosu, przystępnie i barwnie wyjaśnia skomplikowane zagadnienia z dziedziny astrofizyki, przeplatając swoją opowieść zabawnymi anegdotami. Książka "Ślepi obserwatorzy nieba" zdobyła w 1996 roku Emme Award, nagrodę przyznawaną przez Amerykańskie Towarzystwo Aeronautyczne.

...kiedyś czułem się tak, jakbym oderwał się od Ziemi. To wspaniałe uczucie. Mam nadzieję, że w tej książce potrafiłem przekazać choć jego część.

A zatem kupujcie, czytajcie, cieszcie się! Rocky Kolb

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/