Wszechświat. Encyklopedia

Tłumaczenie: Michał Czerny
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Universe
IronWoman

Najnowsze i najpełniejsze źródło wiedzy o kosmosie. Wspaniała, przepięknie ilustrowana (2500 zdjęć, rysunków i map) encyklopedia opracowana pod kierunkiem wybitnego astronoma, profesora Uniwersytetu w Cambridge, Martina Reesa. Omawia historię astronomii i jej najnowsze odkrycia, pokazuje ogrom wszechświata prowadząc Czytelnika od Ziemi, poprzez Układ Słoneczny, galaktykę Drogi Mlecznej do odległych gwiazd i galaktyk. Pozwala zrozumieć budowę Wszechświata i rządzące nim prawa. Uczy ze zrozumieniem patrzeć w gwiazdy dzięki czytelnym mapom nieba. Zawiera najnowsze zdjęcia wykonane przez sondy kosmiczne i teleskopy oraz trójwymiarowe schematy i diagramy.

Hominid | 2015-09-05
| 2013-11-09