Od gwiezdnego pyłu do planet

Tłumaczenie: Andrzej Pilski
Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Stardust to Planets
Barbara

Czy kometę da się zjeść? Na jakich ciałach Układu Słonecznego są czynne wulkany? Czy na Marsie jest woda? W jaki sposób można wejść w posiadanie diamentów, które powstały w przestrzeni kosmicznej? Jak wyglądały narodziny Słońca i naszego systemu planetarnego? Czy Księżyc rzeczywiście powstał w wyniku zderzenia się Ziemi z ciałem wielkości Marsa?... Oto niepełna lista zagadnień, którymi zajmuje...

Oto niepełna lista zagadnień, którymi zajmuje się w swej książce Harry Y. McSween, Jr., profesor na Uniwersytecie Stanu Tennessee (USA) zajmujący się nową dziedziną astronomii: geologią planetarną. Autor w przystępny sposób opowiada m.in. dzieje Układu Słonecznego, opisuje badania nad fascynującymi właściwościami komet oraz niezwykłe zjawisko wulkanizmu na jednym z księżyców Jowisza.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1996

źródło okładki: Prószyński i S-ka, 1996

Klio | 2011-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2011

Myślę, że książka powinna zainteresować każdego, kto chce się zaznajomić z tajemnicami naszego układu słonecznego. Trafne porównania z sytuacjami i przedmiotami z życia codziennego sprawiają, że książka staje się swoistą opowieścią przyswajalną nawet dla największego laika. :)

killinghand | 2012-09-01

Polecam raczej miłośnikom astrogeologii (?) Bardzo przystępnie i rzeczowo napisana

Krzysztof Frątczak | 2015-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Tytuł troche mylący...ale sporo nowych dla mnie, szczegółowych informacji.

Agnieszka | 2015-06-27

Ciekawa książka dla miłośników m.in meteorytów czy komet.

Wojtek | 2015-12-25
Kira | 2015-10-08