Dzieje II wojny światowej

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Kompletna historia II wojny światowej z kalendarium najważniejszych bitew i wydarzeń, umieszczonym na każdej stronie.Przedstawia wszystkie ważniejsze zdarzenia i konflikty w tym kluczowym okresie historycznym, od lat przedwojennych do 1945 roku.zawiera wspaniałą ośmiostronicową, składaną tablicę chronologiczną, uwzględniającą najważniejsze wydarzenia oraz wiele fotografii archiwalnych.

Meehoow | 2012-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2012

Ten album tak naprawdę trzeba przeczytać dwa razy. Pierwszy raz - jego zasadniczą cześć, a dopiero - jako dopełnienie - chronologiczną tablicę wydarzeń u dołu każdej ze stron. Próby jednoczesnego zgłębiania obu tych rzeczy powodują jedynie zamęt, bo nierzadko fakty przytaczane w kalendarium nie pokrywają się z tymi opisanymi wyżej (czasem odnoszą się do innych stron, a czasem nawet do działań, które w ogóle nie zostały wspomniane w tekście!). Na minus przemawia także nietypowy, duży i nieporęczny format wydania, ciężki, miejscami chaotyczny język, masa literówek i częste błędy składniowe, będące zapewne wynikiem wiernego tłumaczenia z angielskiego (w końcowej tablicy, podzielonej na wydarzenia toczące się na lądzie, na morzu i w powietrzu, mamy szczególny "kwiatek" w postaci... "War in the Air"). Poważnym niedociągnięciem jest również brak jakichkolwiek mapek, zarówno tych uwzględniających zmieniające się granice uwikłanych w wojnę państw, jak i tych, które obrazowałyby kierunki...

Radosław Korzeński | 2016-07-28

Książka nie jest imponująca. Nie potrzebna tablica wydarzeń na dole każdej strony, która często nie zgadza się z informacjami na górze. Format również na minus. Duża i nieporęczna. Na plus fotografie i tablica chronologiczna na końcu.

Chaoticreader | 2016-04-11
Mika | 2016-03-27