Najnowsze artykuły
- ArtykułyCzytelnicze nawyki: najpopularniejsze, najdziwniejsze, zakazaneAnna Sierant238
- ArtykułyCosy crime, czyli kryminał kocykowy: 7 książek o bezkrwawych zbrodniachAnna Sierant67
- ArtykułyCzytamy w weekend. 11 października 2024LubimyCzytać478
- ArtykułyNoc Bibliotek już dzisiaj! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na odwiedzających!LubimyCzytać2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
David Jordan
7
6,8/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,8/10średnia ocena książek autora
70 przeczytało książki autora
119 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Historia I wojny światowej 6. Bałkany, Włochy i Afryka 1914-1918
David Jordan
6,8 z 8 ocen
42 czytelników 1 opinia
2011
Historia I wojny światowej 1. Front wschodni 1914-1920
David Jordan, Michael S. Neiberg
6,3 z 19 ocen
66 czytelników 5 opinii
2010
Najnowsze opinie o książkach autora
Atlas II Wojny światowej David Jordan
7,8
Ciekawa pozycja ze względu na niebywałą szczegółowość opisanych zdarzeń (całość działań wojennych!) i liczbę bardzo szczegółowych map. Do tego opasła dość, historyczna pozycja jest tak zredagowana, że czyta się jak opowieść. Brawo. Anglosaski punkt widzenia jest tutaj do przełknięcia.
*Opinia dotyczy pierwszego wydania książki - nie obejmuje ewentualnych zmian wprowadzonych przez wydawnictwo w warstwie redakcyjnej w późniejszych wydaniach.
Dzieje II wojny światowej David Jordan
5,5
Ten album tak naprawdę trzeba przeczytać dwa razy. Pierwszy raz - jego zasadniczą cześć, a dopiero - jako dopełnienie - chronologiczną tablicę wydarzeń u dołu każdej ze stron. Próby jednoczesnego zgłębiania obu tych rzeczy powodują jedynie zamęt, bo nierzadko fakty przytaczane w kalendarium nie pokrywają się z tymi opisanymi wyżej (czasem odnoszą się do innych stron, a czasem nawet do działań, które w ogóle nie zostały wspomniane w tekście!). Na minus przemawia także nietypowy, duży i nieporęczny format wydania, ciężki, miejscami chaotyczny język, masa literówek i częste błędy składniowe, będące zapewne wynikiem wiernego tłumaczenia z angielskiego (w końcowej tablicy, podzielonej na wydarzenia toczące się na lądzie, na morzu i w powietrzu, mamy szczególny "kwiatek" w postaci... "War in the Air"). Poważnym niedociągnięciem jest również brak jakichkolwiek mapek, zarówno tych uwzględniających zmieniające się granice uwikłanych w wojnę państw, jak i tych, które obrazowałyby kierunki natarć, chociażby w kluczowych starciach II WŚ. Z kolei za solidny plus trzeba uznać bogaty - i niewątpliwie atrakcyjny - archiwalny materiał fotograficzny (co najmniej jedno zdjęcie na stronę). Sięgnąłem po tę pozycję, bo interesowało mnie kompleksowe opracowanie o tym największym konflikcie zbrojnym świata, ale z przykrością muszę stwierdzić, że nazbyt dobrze niestety nie trafiłem...