Moje tak zwane życie

Tłumaczenie: Alicja Marcinkowska
Cykl: Wolfe Brothers (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Underdog
Justyna

Oryginalna forma łącząca narrację dziennika z metaforycznymi opisami snów w niepowtarzalny sposób splata rzeczywistość z fikcją, składając się na przygnębiający obraz kilku tygodni z życia nastolatka.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2003

źródło okładki: Wydawnictwo Amber, 2003

LilCa | 2015-03-22
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Niby zwykła prosta książka ale jednak coś w niej jest.
To jedna z tych książek w których nie ma nic ale jest wszystko. Po prostu skłania do refleksji.

Kornelia | 2010-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2010
jaszczowka | 2015-08-13

Nie jest to książka z wyższej półki, ale to dobra pozycja dla młodych ( i nie tylko ). Zmusza do refleksji nad sobą. To historia piętnastoletniego chłopaka, nieudacznika- jak sam o sobie mówi. Ilu takich jest wkoło nas? Ile z niego jest w nas samych? Polecam. Pod rozwagę :)

Paideia | 2011-03-07
Na półkach: Przeczytane, Na regale, 2011
Przeczytana: 04 marca 2011

"Cześć! To ja. Cameron Wolfe. Nieudacznik. Ktoś, kto nie ma kumpli. Ani dziewczyny. Ani forsy. Ktoś, kto ma kapitalne pomysły, z których nic nie wychodzi. Ktoś, kto chciałby być kimś. Ale czuje się nikim..."* Poznajcie więc głównego bohatera debiutu pisarskiego M. Zusaka (znanego przede wszystkim ze "Złodziejki książek") - Camerona, na którego wszyscy wołają po prostu Cam. Nastolatek z pozoru niczym nie różniący się od swych rówieśników. Któż z nas nie miał tysiąca ciekawych pomysłów na minutę, z których nic nie wychodziło. Kto z nas został niezrozumiany i odepchnięty przez płeć przeciwną. Który nastolatek nie przeżył nigdy chwili buntu sądząc, że wszyscy sprzysięgli się przeciwko niemu... Każdy z nas przeszedł taki stan. Czy nie były to największe uroki bycia nastolatkiem?

Cameron uważa jednak inaczej. Nie buntuje się, bo nie ma powodu ani ochoty. Towarzyszy tylko swemu bratu, Rubenowi - buntownikowi z wyboru, wiecznie szukającemu guza. Przy okazji także Cam załapuje się na...

Halina | 2013-08-07
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Spodziewałam się czegoś lepszego po Zusaku. I przede wszystkim dłuższego. Co mogę powiedzieć na temat tej publikacji? Ciekawa, ale nie tak, że trzyma w napięciu i nie można się od niej oderwać. Fabuła? Znikoma, ot, urywek życia przeciętego chłopaka, nastolatka. Styl? Luźny, momentami sarkastyczny, nic wybitnego, jednak mnie niesowicie przypadł do gustu - nic wybitnego niby, ale tak pisać też trzeba umieć. Lekka książka, krótka, mało skomplikowana. Z głębszym znaczeniem, jednak Zusak daje lekko, ledwo widocznie znać, o co mu chodzi, i znów udaje, że ta książka nie ma mówić o niczym ważnym czy szczególnym. Skłania do myślenia, ale tylko na moment, na sekundę, a i tak nie jestem pewna, czy każdy dostrzeże ten głębszy sens, coś poza ostatnim rozdziałem, w którym Cam postanawia się ogarnąć życiowo. Ot, lekka i przyjemna książeczka, w sam raz na upały. Jest w porządku. Nic wybitnego. Jednak czy każda książka musi mieć głębokie znaczenie, czy musi przekazywać jakieś wzniosłe idee? Czy nie...

Ania | 2012-01-29

Markus Zusak napisał świetne Złodziejkę książek oraz Posłańca. Kupując książkę Moje tak zwane życie spodziewałam się, że nie będzie odbiegała od 2 wyżej wymienionych książek ale niestety zawiodłam się na niej. Podobna tematyka do Posłańca ale niestety dla mnie nie "zabłysła" jak Posłaniec.

Złodziejka-Książek | 2014-05-30
Przeczytana: 30 maja 2014

Co tu dużo mówić? Rozczarowała mnie. O ile Złodziejka Książek jest moim zdaniem najpiękniejszą książką na świecie, o ile ta wydała mi się zrobiona ,,na odwal się'', po prostu by zarobić trochę kasy. Nie podobało mi się, nudne i bez polotu. Dla mnie książki są po to, abym przeżywała coś niezwykłego, niecodziennego, a nie czytała o paru przeciętnych tygodniach z życia nastolatka. Czytałam na siłę. Gdybym była Zusakiem, wstydziłabym się tej książki. Nie polecam. Jestem pewna, że nigdy ani do niej nie wrócę, ani nie przeczytam drugiej książki.
Ale mimo to kocham Zusaka za Złodziejkę. :)

sinnerinc | 2015-04-02

całkiem dobra książka

Distrust | 2013-05-03
Przeczytana: 01 maja 2013

Coś innego, choć troszkę zaskoczyła mnie forma, po prostu to wygląda jak pamiętnik.

Hanna55 | 2017-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2017